Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Моята сага с ИМОТО и не паленето днес приключи!По късно ще напиша как се справих с проблема!!!

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Чакаме

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Вчера си издърпах джипа от пишман-майстора където престоя 7-8 дена безрезултатно,взех от едно момче компа. който беше същият като моя и със същата букса,имото с антената и гривната + оригиналния ключ!Последва само бърз монтаж(защото бях свалил всичко това за да сравнявам)за 10мин., и проба,запали от вторият път и след това монтаж на всичко по местата за около 30мин. и проблема беше решен!Оригиналния ключ от новия комп. и имобилайзер затворих до гривната вътре в корите на волана и си паля с моя ключ,е вчера забелязах един проблем,че по някой път,разпознава ключа на втория път,но и това ще от регулирам!И проблема с дюзите съм решил след второто почистване,вече не прекъсва и не гасне поне за сега!Остана един проблем който предполагам че няма общо със всичко това защото се появи преди да се включи имото.,и вчера се прибрах със много слаби светлини,едвам ми сетеха фаровете и стрелката за температурата скааше постоянно нагоре и надолу,като попаднех на неравност или дупка,светлините идваха с пълна мощност за секунди и стрелката на температурата отиваше в нормално положение веднага!!!Сега ще търся къде е проблема,лоша връзка,откачен или скъсан кабел,загубена маса ли е някъде,още нямам представа???!!!Нещо по динамото или някой бушон.
        Целият проблем ми струва 100лв.и половин час работа!Всичко това нямаше да мога да направя без компетентното мнение на Янко и мой роднина диагностик,които ме съветваха какво да направя,за което съм им много благодарен!!!
        Последно редактирано от буклас; 11-11-18, 08:41. Причина: грешен бутон

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Имобилайзера ти може да е умрял в следствие на проблемите, които имаш и сега с инсталацията. Имото не търпи ниски напрежения и токови удари.
          И един съвет към всички- Никога не оставяйте закачен акумулатор да умре до 0 на колата ви. Независимо каква е колата. Понякога може да има тежки последици.
          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
          SSang Yong Kyron 2.0xdi
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
            Имобилайзера ти може да е умрял в следствие на проблемите, които имаш и сега с инсталацията. Имото не търпи ниски напрежения и токови удари.
            И един съвет към всички- Никога не оставяйте закачен акумулатор да умре до 0 на колата ви. Независимо каква е колата. Понякога може да има тежки последици.
            Предполагам закачен акумулатор на 0,и без акумулатор/свален/ са различни работи?
            Така ли,да го разбираме?
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Абсолютно различни. Правилно си разбрал. Бавното изтощаване на акумулатора, когато е закачен на колата, при което минава през всички напрежения от 12в до 0в, е смърт за чувствителната електроника. Това, когато падне под 3- 4 в. То, не че в Кията, има кой знае колко електроника, ама и малкото която има( имото), понякога се прецаква.
              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
              SSang Yong Kyron 2.0xdi
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Радостта ми е била краткотрайна и прибързана!Вчера не иска да запали на бензин,т.е.,пали но след 15-20сек.започва да работи като на 2-3 цилиндъра,оборотите падат и загасва!КАто недостиг на гориво ми мяза!Запалих я принудително на газ,както ми казаха от газ сервиза,запали веднага и си работи нормално,пораздвижих я по баирите покрай мен и се върнах след като загря,опитах да я превключа на бензин,но загасна и ми светна чека и АБС-а!А,забравих да кажа че вадих и мерих всички бушони и релета в двигателния и бушонният отсег в купето,замерени с мултицет и всичко е здраво!Но снощи фаровете бяха дошли при раздвижването по баирите,по едно време загубиха силата си като излязох на асфалта и след малко пак се оправиха!!Започвам да се притеснявам за това което казва Атанас,да не се случи и с това ИМО!След малко отивам да и пуснат пак една диагностика!!!Явно е нещо което не прави хубав контакт,а за това че не ще да заработи на бензин нормално,не знам какво може да е!!!

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Оффф,ужас колега....като чета и ми се реве направо...дано скоро се решат проблемите ти.....
                  Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                  Краси
                  "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Буклас-мултицета взимай.
                    Проверяваш за наличие стабилен "-".
                    За целта единия край на "-" клема на акумулатора,другия на мотора.
                    Трябва да ти отчита 0v!!!
                    После проверяваш между "+" клема на акумулатора и извода на самия алтернатор.Също трябва да ти отчита 0v,т.е.никакъв пад или прекъсване.
                    После измери акумулатора-знаеш.....-на работещ мотор трябва да му идват 13.5v поне!
                    П.п.Страшно много ме съмнява,че имаш лоша "маса" между мотор и купе...
                    Може да мериш и на "верига" по-горе първите 2 проверки,но по-добре е на "напрежение" за да видиш нагледно евентуалния пад или пълно прекъсване.
                    Последно редактирано от Янко Желязков; 12-11-18, 10:05.

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      При работещ двигател и пуснати всички консуматори ако имаш под 13.8V на акумулатора значи имаш проблем, без значение от марката и модела на автомобила.

                      ... като говорим за автомобили с 12V-ва инсталация.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        [QUOTE=Джоу (x3mrjoe);3387976]При работещ двигател и пуснати всички консуматори ако имаш под 13.8V на акумулатора значи имаш проблем, без значение от марката и модела на автомобила.

                        ... като говорим за автомобили с 12V-ва инсталация.[/QUOTEд
                        Джоу,днес я закачихме с един приятел на диагностика и показа 13.4Vбез да има включени консуматори,а като включих фаровете и парното падна на 12.4V!!!На бензин не пали,или по точно пали и гасне след 1мин.да речем като през това време сваля оборотите и не дава да пипнеш газта,защото загасва веднага!!!На газ като прехвърли,в първия момент има прекъсване и работа на три цилиндъра и след това се оправя!Показа грешка P0403,т.е.,EGR клапана,след това закачи един комп ма OBD-то и показва 1-во EGR като грешка,кабели на свещите или компа на последно място!!!А някой има ли снимка на този клапан да качи една да го видя какво представлява и да покаже къде се намира в двигателният отсег!!!

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Относно паленето с нищо не мога да съм полезен, даже чета и попивам всичко, че тоя чеп ни чака и с моя приятел като му почнем КИАта.

                          Относно зареждането, нещо не ти е вред.
                          Не знам на какво сте я закачвали, но взимаш читав мултицет и мериш на клемите, ако е под 13.8V на празен ход и включени консуматори, значи нещо не е вред. Ако когато подадеш газ напрежението е м/у 13.8 и 14.3V, но на празен ход пада под 13.8, и въпреки това лампата за зареждането не свети, много е вероятно да имаш някой/и изпукал/и диод/и.
                          Ако напрежението ти е около и малко под 13,8 и като подаваш газ мърда малко нагоре или няма особена разлика, много е възможно да са ти заминали четките на релето, като ако са много зле може лампата да присветва при някакъв режим.
                          Ако светне постоянно е ясно, ама тогава обикновено и не показва нищо повече от това което е в акумулатора.

                          Всичко това е субективно и какъв точно е проблема може да ти каже всеки който се занимава с ремонт на алтернатори като му го занесеш свален.
                          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 12-11-18, 20:29.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Благодаря,в горният пост съм писал че ми е слабо напрежението!

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                              Благодаря,в горният пост съм писал че ми е слабо напрежението!
                              Точно за това те попитах как сте го мерили и как да добиеш относителна представа какъв е проблема преди да го свалиш, ако действително е колкото казваш. Контролно измерване с читав мултицет няма да ти коства нищо, но ще отпадне варианта да е станала грешка и да сваляш алтернатора залудо, защото при напрежение 13.4 имаш проблем и най-малкото ще хвърляш акумулатори като салфетки в чалготека, освен че няма да ти заверяват гаранцията на новите.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Точно за това те попитах как сте го мерили и как да добиеш относителна представа какъв е проблема преди да го свалиш, ако действително е колкото казваш. Контролно измерване с читав мултицет няма да ти коства нищо, но ще отпадне варианта да е станала грешка и да сваляш алтернатора залудо, защото при напрежение 13.4 имаш проблем и най-малкото ще хвърляш акумулатори като салфетки в чалготека, освен че няма да ти заверяват гаранцията на новите.
                                С диагностична апаратура DELFI при диагностиката му показа живи данни!А аз за днес съм си приготвил мултицета и ще замеря пак!Той за това две годишен акумулатор вече едвам държи ток!!!
                                Без консуматори на празен ход е 13.4V, при включени консуматори пада на 12.4Vи не се влияе от оборотите!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X