Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
    Никой ли не знае къде се намира компа. на джипа???!!
    На моята е в краката на пасажера.

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      На моята е в краката на пасажера.
      Благодаря Пенчо,отивам да търся с фенерчето!

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Там е и моя,отгоре има някакви предпазни ламаринени кутии и повече не ми се ровеше а и мокета отгоре е с лепенки,ама от дясно го държи пластмасовата кора!Утре по светло.Не съм убеден че там ще е проблема въобще,защото поизчетох за подобни проблеми при колеги и при всичките е различно!При един имобилайзера,при друг датчика на коляновия вал,при трети темп.датчик,при един и компа е бил проблема,та не знам какво ще се окаже и как ще го открия!

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          А един колега пък тръгнал да си сменя радиото на ЦРВ-то. Обаче решил да разшири ламарините отзад, за да сложи 2din. Поизбил ги със секач. И после колата няма палене ...

          Хайде на сервиз. Там срещу 40 лв му натиснали аварийния бутон, дето спира подаването на гориво при катастрофа.

          Та да не си я задействал тази система неволно? Би трябвало да имаш такава.

          И сигурен ли си че помпата подкачва гориво? Има предпазител при бушотите под волана, както и реле в моторния отсек в кутията пред акумулатора.

          Също и ГИ прекъсва бензиновите дюзи при работа на газ - там свързал ли си всичко в правилния ред?
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Не знам за такъв авариен бутон,дали имам и ако имам къде се намира!Утре ще проверявам помпата,но двата пъти като свалях рейката с дюзите,разкачам в задният край щуцера за подаване на бензин и двата пъти беше под налягане и изтичаше малко количество бензин!Днес всички бушони проверих и под волана и в моторния отсег,както и двете релета там които са еднакви и едното е за помпата!Интересното при тези релета е че едното е под напрежение и при изваден ключ от стартера,а би требвало при тези две релета да идва ток само като завъртиш ключа за палене!Утре ще се обаждам до сервиза където ми монтираха ГИ-то за да ги питам дали може да запаля принудително направо на газ!Може да се окаже и компа на ГИ!Аз при дюзите,освен да сваля клемите от тях,друго по инсталацията не съм пипал!Утре се продължава до намирането на проблема!

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Преди да започнеш ремонтите всичко нормално ли беше?
              И сега казваш нямаш ток на дюзите!?
              Не ти идва "+" или не ти идва накъсан "-" от компа?
              И с какво мериш за наличие?
              Ако е с мултицет можеш да премериш само за наличие на постоянния "+".
              Накъсания "-" от компа ще го търсиш,като свържеш диод на мястото на една от дюзите.
              Ако не мига при завъртане на стартер,обръщаш го и пробваш свързване и в другата посока.
              Ако и тогава не мига....-лошо!

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Аз имам подобен проблем. при сглобяване на мотора, майстора твърди че е вързал всички букси и кабели, но няма ток на свещи и дюзи. До преди това всичко си беше идеално. Кое от където е извадено си е върнато на мястото.

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  IMMO угасва ли на таблото,като се опитваш да палиш?

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Тази няма, 94г. е

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                      Тази няма, 94г. е
                      Супер-една беля по-малко

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Светна ми IMMOTO и я оттеглих до едно майсторче в Перник и вече пети ден седи там!Звънях му,каза че още не може да намери решение!!!Колеги,ако знаете къде в София могат да ми решат проблема казвайте,че не смятам да го чакам до Нова година!Утре не е ли готов,отивам и си взима джипа,стига да знам къде в София могат да го оправят!

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Тъй,като говорихме по твоя проблем преди 5-6 дни незнам дали няма да ти излезе най-евтино и бързо просто да поразгледаш обявите-(напоследък има доста КИИ на части) и да отидеш да си вземеш компютъра,посредника между него и ключа-(черната кутийка под волана) и самия ключ.Задължително 3-те в комплект!!!
                          Ако нямаш някакви други дертове-да речем някой прекъснат кабел,разкачена или несвързана от последния ремонт букса,лоша връзка,прегорял предпазител-(провери ги всички с мултицета-нали!?),мисля,че това е най-лесния и без нерви начин да си запалиш колата.
                          Правил съм такава смяна именно на бензинова 16 клапанова КИА,задължително с 3-те неща,които ти посочих в комплект,лесно е и колата си запали от раз.
                          Другия вариант е да търсиш човек,който си знае нещата с имобилайзерите,разполага с това с което трябва да разполага,но не се знае колко време ще те мота,какви важности ще предава,от колко "дола вода ще ти изкара" и накрая каква цена ще ти каже!?
                          И си купи нов акумулатор,ако имаш и най-малки съмнения,че твоя е слабичък.....-говорихме по тоя въпрос и връзката му с дертовете ти.....-успех и дано е по-скоро.
                          П.П.Доколкото си спомням преди да се яви проблема с незагасването и мигането на "IMMO",колата ти също не искаше да запали и ти по-горе споделя,че нямаш управление (-) на дюзите след демонтаж/монтаж на бензиновата рейка.
                          Та в този ред на мисли,освен всичко друго и последващите дертове ти като сложи рейката свърза ли отново надеждно голямата букса с многото пинове, която се крие под всмукателния колектор-(ако си я разкачал де)!?
                          Защото,ако не си,даже и с друг комп и угаснало "IMMO",колата пак няма да иска да пали...
                          Последно редактирано от Янко Желязков; 04-11-18, 23:06.

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Голямата букса под колектора не съм я вадил,защото аз свалях само горната част на колектора и дросела с останалата част от колекторните тръби!Всичко свързах най прилежно,като преди това направих снимки на всеки един демонтаж на частите,та евентуално ако нещо забравя!Иначе тази вечер се разрових и намерих един комп.от такава Киа за 120лв.Ако утре това момче не е намерил решение на проблема ми,отивам на този вариант!А уж това момче най много разбира от тези работи в Пк.Утре ще му звъня и ще уточнявам нещата по твърдо!

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Ясно-успех.

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                                Ясно-успех.
                                Благодаря за съветите Янко,конструктивни са!А това за трите неща в комплект с компа ми го каза и братовчет ми,който идва на село да я диагностицира,така че ако минавам на вариант друг комп.ще искам и кутийката под корите на волана и ключа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X