Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Благодаря колеги за съветите и за качените клипове!Дават добра представа какво и как трябва да се направи,и не изглежда никак сложно!Само не можах да схвана какъв ток да поддавам на дюзите,че на единия клип единия беше с батерия от сплесканите,а те са 9в. а на другия с гръгла от 1.5в.
    Остава и да избера почистващ спрей!Преди години един приятел ми е казвал че карбуратори се киснат в коресилин за да се почистят,тук дали ще свърши работа?!

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Преди години, когато карах бензинови коли, в сервиз в Италия ме посъветваха да измия дроселното тяло с ацетон. Най-добре почиствал.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Преди години, когато карах бензинови коли, в сервиз в Италия ме посъветваха да измия дроселното тяло с ацетон. Най-добре почиствал.
        И аз така знам Саше от този мой приятел,а той беше много запознат с двигателите!

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Вчера и онзи ден си поиграх и свалих ренката с дюзите!Свалих дюзите и повторих упражнението от клиповете качени по горе!Почистих и дроселовата клапа с коресилин.Дюзите чистих с препарат за карбуратори(такъв имах)и коресилин,смених най после и гарнитурата на капака на главата като я намазах тънко със силикон!Оставих я да престои през ноща,за да засъхне силикона!Трудна операция беше,защото.маркучите на дюзите така се бяха спекли,че след консултация с Янко по телефона,ваех че ги изрязах към дюзите,а след това и към колектора!Към колектора са захванати със скобички,които много трудно се свалят,тъй като е огра ичен достъпа,а и бяха завъртяни щипките към главата.Днес сутринта трябваше да ходя вече на работа и със страх пристъпих към запалване!Едвам запали на 10-12път,прекъсва,работи като на 2-3 цилиндъра,накрая прехвърли на газ и заработи нормално!Процедурата с дюзите се оказа неуспешна за сега!Имам и снимки направени,някой ако го интересува,мога да ги кача!А и свещите смених като вчера в бързането забравих да им отворя луфта на електрода,а си ги сложих както съм ги купил,а този луфт е малък за нашите джипки,може и за това така трудно да запали сутринта!

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Каква е цената на тези дюзи,че толкова ви тормозят?
            Да не би проблема,да е някъде другаде?
            Нищо не разбирам,от бензин!
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Каква е цената на тези дюзи,че толкова ви тормозят?
              Да не би проблема,да е някъде другаде?
              Нищо не разбирам,от бензин!
              Колегата Лакатника е писал по горе че ги намерил в.Колос.рециклирани по 75 лв.!Аз още не съм ровил да търся,но май ще се наложи!!!

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Павлине,ти в базис на какви пари си ги вземал преди година,ако не е тайна?

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Аз писах по-нагоре. Петдесетина лв рециклирани бяха.

                  Номерата са им са - зелени 0K01D13250 и оранжеви 0K01D13260 . Чукни в търсачката на Базис и ще ги намериш. Свери цената по телефона, сега даже по-евтини излизат.

                  Иначе дюзите са на Бош
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    Аз писах по-нагоре. Петдесетина лв рециклирани бяха.

                    Номерата са им са - зелени 0K01D13250 и оранжеви 0K01D13260 . Чукни в търсачката на Базис и ще ги намериш. Свери цената по телефона, сега даже по-евтини излизат.

                    Иначе дюзите са на Бош
                    Благодаря Павлине за информацията!Утре ще им звъня да питам че с тези дюзи май няма да я бъде!

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Сега,след интервенцията и друг номер взе да прави,мени температурата на таблото,ту нагоре от 90 ту надолу до обичайното ниво!Не знам това пък на какво може да се дължи?

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Намерих дюзите в БАзис за по 40лв./бр.

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                          Сега,след интервенцията и друг номер взе да прави,мени температурата на таблото,ту нагоре от 90 ту надолу до обичайното ниво!Не знам това пък на какво може да се дължи?
                          Виж къде си пипал,я букса,кабел...
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Звънни за всеки случай. Свери номера на БОШ, който е на твоите дюзи с този в Базис. Да е сигурна работата.

                            И всички дюзи ли са ти фира?

                            Някъде писах, но при мен първо само едната свещ беше опушена. На същия цилиндър, колектора отвътре беше "измит", т.е. до ръжда. На другите три имаше съмсем леко черно покритие. Като оная мазна гадост, дето се натрупва от пропан-бутана. Беше очевидно, че точно тази дюза създава проблемите. Смених само нея и се оправи.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                              Намерих дюзите в БАзис за по 40лв./бр.
                              Това е добре.

                              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                              ...
                              Номерата са им са - зелени 0K01D13250 и оранжеви 0K01D13260 .
                              ...
                              Иначе дюзите са на Бош
                              Я кажете, каква е разликата, че почваме да се занимаваме с бензиновият автомат ?
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Това е добре.



                                Я кажете, каква е разликата, че почваме да се занимаваме с бензиновият автомат ?
                                Не че разбирам,но да питам.
                                Предполагам сте мерили компресия?
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X