Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Добре де, никой ли не е правил хебел на лагери ?!
    Чисто нов беше някъде към 50 лева.

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Добре де, никой ли не е правил хебел на лагери ?!
      Няма смисъл,а предницата на киата е едно от най-здравите и неща.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Благодаря,втулките са по 3.80лв/бр,а хебела го намирам а 60-70лв/бр,но за сега не виждам защо да купувам нов хебел!!!

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Киа-та от доста време ми прави един номер!Пали сутрин,тръгвам и винаги ми загасва на едно и също място,отстоящо на около 400-500метра от вкъщи!Започвам да въртя по няколко пъти докато прихване,пак загасва и така 3-4 пъти,докато накрая пали и с лека газ потеглям,защото ако подам повече газ пак загасва!Ако я запаля и оставя да си работи на място,като набере температура прехвърля на газ без проблем,но ако я подкараш има една критична точка когато не ти позволява да подаваш газ защото заглъхва и гасне,не може да се в форсира!След това пали нормално,стига да не изстине двигателя напълно,защото тогава филма пак се повтаря!?От температурен датчик ли е,от запушен катализатор ли е,от какво може да е?Забравих да кажа че като вдигне малко температурата на охлаждащата течност и прехвърли на газ,в първият момент пак има някакво заглъхване и след като подам два-три пъти по рязко газ образдва и тръгва нормално!!!Предположения на какво може да се дължи това?

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
            Киа-та от доста време ми прави един номер!Пали сутрин,тръгвам и винаги ми загасва на едно и също място,отстоящо на около 400-500метра от вкъщи!Започвам да въртя по няколко пъти докато прихване,пак загасва и така 3-4 пъти,докато накрая пали и с лека газ потеглям,защото ако подам повече газ пак загасва!Ако я запаля и оставя да си работи на място,като набере температура прехвърля на газ без проблем,но ако я подкараш има една критична точка когато не ти позволява да подаваш газ защото заглъхва и гасне,не може да се в форсира!След това пали нормално,стига да не изстине двигателя напълно,защото тогава филма пак се повтаря!?От температурен датчик ли е,от запушен катализатор ли е,от какво може да е?Забравих да кажа че като вдигне малко температурата на охлаждащата течност и прехвърли на газ,в първият момент пак има някакво заглъхване и след като подам два-три пъти по рязко газ образдва и тръгва нормално!!!Предположения на какво може да се дължи това?
            ...и аз съм с подобен проблем,при мен инжекторите са ми силно замърсени/запекли?.../
            -а на бензин иначе как се държи като е топла?
            ....и с каква газова си?,аз съм с обикновена и особено когато е студена ми гърми ако и подам по малко газ от педала,сменил съм всичко с ново/по газовата/и пак си гърми,и кабели нови и свещи...само бобините не съм пипал
            Последно редактирано от lakatnika; 28-09-18, 09:22.
            Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
            Краси
            "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Колега,Буклас,
              -Дюзите-и при мен е почти така, затова изчаквам намясто да прехвърли на газ.
              Колкото по-студено става,толкова повече ще ти се увеличава проблема,защото "пикаещите" дюзи давят студения мотор.
              Иска се промивка на резервоара,смяна на филтъра и почистване на дюзите!

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Поне опитайте да ги почистите :

                Има маса клипове в тубата и хората споделят добри впечатления от процедурата.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Мхм-само,дето рейката ми не е вадена явно никога и няма вадене!
                  Пробвах още,като купих колата,но ме достраша и не посмях да напъвам много...

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Ми аз доста питах и разпитвах преди време,в някои сервизи директно ми отказваха,/било временно решение и няма смисъл/,с други съм говорил,дето са си ги почиствали...някои са ок,при други нямало ефект...просто не знам...
                    Друг е въпроса че ми искат около 200лв. за монтаж, демонтаж и почистване.,а в колос имаше по 75 пари бройката-рециклирани корейски...
                    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                    Краси
                    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Първоначално публикуван от kolovoz1-(Янко Желязков) Преглед на мнение
                      Мхм-само,дето рейката ми не е вадена явно никога и няма вадене!
                      Пробвах още,като купих колата,но ме достраша и не посмях да напъвам много...
                      На 4 болта се държи към колектора. Дюзите са набити в нея с гуминени О-пръстени. Развиваш болтовете, сваляш входящия маркуч и регулатора за налягане и напъваш Внимателно да излезне от инжекторите. Между рейката и колектора има 4 пластмасови втулки, нанизани на болтовете. Гледаш да не паднат надолу, че трудно се вадят после.

                      Имах една пикаеща и недобре затваряща дюза. Дадох и 4-те да ми ги почистят в един сервиз, представител на Бош. Но ефекта беше нулев. Вероятно дюзата е била износена, а не само зацапана. Поръчах си рециклирана оранжева дюза от Базис (5х лв беше преди година) и проблема беше решен. Купих 8 нови бензиноустойчиви О-пръстени от Хубата - Пловдив. Занесох старите и по размер ми дадоха новите. За почистване ми взеха по 10 лв на Дюза.
                      Последно редактирано от bullet_pk; 28-09-18, 15:05.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Благодаря,Павлине.
                        Ще играя упражнението някой ден отново...

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Чакай, че излъгах малко. Дюзите са набити в рейката с О-пръстени и са захванати със скобички от ламарина към нея. Трябва да излезнат откъм колектора заедно с рейката. После откопчаваш собичките и излизат.

                          Ти си сръчен, ще се справиш.



                          https://m.youtube.com/watch?v=fUFSdd50NjI

                          При мен тези гумени маркучи бяха отрязани и затапени с болтове.

                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
                            ...и аз съм с подобен проблем,при мен инжекторите са ми силно замърсени/запекли?.../
                            -а на бензин иначе как се държи като е топла?
                            ....и с каква газова си?,аз съм с обикновена и особено когато е студена ми гърми ако и подам по малко газ от педала,сменил съм всичко с ново/по газовата/и пак си гърми,и кабели нови и свещи...само бобините не съм пипал
                            С газов инжекцион съм!Тя това го прави когато е студена и е на бензин!

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Първоначално публикуван от kolovoz1-(Янко Желязков) Преглед на мнение
                              Колега,Буклас,
                              -Дюзите-и при мен е почти така, затова изчаквам намясто да прехвърли на газ.
                              Колкото по-студено става,толкова повече ще ти се увеличава проблема,защото "пикаещите" дюзи давят студения мотор.
                              Иска се промивка на резервоара,смяна на филтъра и почистване на дюзите!
                              Янко,резервоара скоро го смених,като си сложих оригинален,метален и беше идеално почистен!Филтър бензинов съм купил и предстои да го сменя.А днес сутринта направих точно това-оставих я да работи на място докато не прехвърли н а газ,и този проблем го нямаше!!!

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Мхм.
                                Остава да почистиш дюзите значи.
                                Има и куп добавки,но колко вършат работа незная.
                                Много ми хвалят такава за чистене на "Бардал",но не съм пробвал...!?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X