Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Безпроблемни са,ако не са прегрявани многократно заради скапано виско и запушени радиатори и 100 пъти челосвани глави.
    А моят мотор,освен всичко това беше и с крив блок,заради който максималния междуремонтен пробег на гарнитурата беше 20 000км.
    Със сегашния мотор за изминатите 30 000км. съм доволен,но си купих и нов радиатор,виско,термостат, водна помпа,та така.
    Що се отнася до сравнение на бензинова с дизелова КИА,мога и съм си доказал на себе си,че бензиновата въобще не и пука от високи обороти и форсажи в кал,нещо което не важи за дизеловата и си иска много повече щадене...

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Бензин, дизел.. въпроса е къде и как е карана машината
      Моята я купих преди 7г, а преди 6 и сложих газ. До днес без грижи. Е, смених едни бобини.. заради пробив в единия кабел, но карай
      Николай
      VITARA 1.6, 93 къса кабр
      КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Не, не. Имах предвид такива дребни досадни проблемчета като прекъсване, претрисане, проблемчета с газовата, изпарители, мембрани, клапани, кабели, бобини, свещи, ламбди сонди, инжектори, дебиломери, настройки... Топла не пали, не ще да пали на бензин, не ще да върви на газ, забива ми муцуната на еди какви си обороти...
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Ако колите са обслужвани като хората и се карат с горивата за които са произведени мисля че са много добри. Аз исках бензинова, защото върви по-вече на дълъг път, но не намерих читава, която да не е имала газ. Всичко беше с газови уредби и все с някакви проблеми. Затова затворих очи и взех дизелова. скоро пак ще търся нова джипка, но автомат и ако пак е Кия ще е бензин, ако е с голям мотор тогава бих се прежалил за газова.

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Именно.
            Проблемите идват от немърливо отношение през годините,а често и липса на каквато и да било подръжка.
            Това в комбинация с монтирано и настроено как да е АГУ си дава рано или късно резултатите.
            И тези резултати ги изпитваме именно ние-ползвателите на тези 17-18 и повече годишни коли.
            Аз като купих "новия" мотор,освен горепосочените неща си взех и нови кабели,бобини,тъй като оригиналните видимо си отиваха.
            Смених си с нов и датчика на разпределителния вал-(заради него често се получава трудното палене на топъл мотор).
            За сега за тези 30 000км.съм доволен.

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Янко,не губи антифриз!От както смених радиатора,държи антифриза до капачката и не ми се е налагало да доливам грам!!!Ще тръгна от свещите че не са сменявани,а и филтърчета съм купил за бензина и за газта.Проблемите са че от както смених резервоара,от сондата сълзи от някъде по малко и за това го карам с бензин на минимума,та от там си дойдоха и проблемите!!Убеден съм че е нещо дребно,ще го открия и отстраня!А за бензина и дизела,е въпрос на предпочитания,но да ме извинява Сашо(тигърчето),но дизел не бих си купил никога!!!Може да се излъжа ако е чисто нов!

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Да-щом не губиш Антифриз най-вероятно е малкия дявол.....-за щастие!

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Валка, имал ли си някога въобще дизелова кола?
                  Щото явно аз съм голям късметлия. Имал съм и бензинки, но се отказах от тях. Всичките ми дизели до сега (три броя с Кията), са ми по-безпроблемни.
                  В момента пътувам ежедневно с Ксантията извънградско без магистрала. Дава ми 4,6 разход. За какво ми е бензинка същия модел?
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Валка, имал ли си някога въобще дизелова кола?
                    Щото явно аз съм голям късметлия. Имал съм и бензинки, но се отказах от тях. Всичките ми дизели до сега (три броя с Кията), са ми по-безпроблемни.
                    В момента пътувам ежедневно с Ксантията извънградско без магистрала. Дава ми 4,6 разход. За какво ми е бензинка същия модел?
                    Да,две дизелови.Ауди-100 преди 30год и фиат брава до преди 5-6год.Не харесвам дизеловите коли,както казах въпрос на предпо4итания.

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Валка специално ще дойда да покараш мойта и пак ще го обсъдим дизела на по бира.

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                        Валка специално ще дойда да покараш мойта и пак ще го обсъдим дизела на по бира.
                        Добре дошъл си,но няма как да ми промениш мнението!!!Моята си е перфектна,само още малко неща трябва да сменя и ще е още по О,и!Като снменявах радиатора при майстора,имаше и други хора там за ремонти на колите си, и като запалих КИА-та имаше възклицания от няколко човека как и рароти двигателя!Наистина е много добра,но грешката и е че е Германка,та смених изгнил резервоар с преработване от дизелов такъв,като при преправянето се счупи един от щуцерите на сондата пак от ръжда,правих Присадка и от там сега сълзи,заради което я карам с минимум бензин в резервоара,а от там и ми дойдоха проблемите!Ще си купувам чисто нов резервоар за бензинова и ще и възстановя оригиналното състояние,но и там са ми пари,които по обективни и субективни причини в момента ми е трудно да отделя!!Иначе джипа си е екстра!!!

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Онзи ден на работата качих КИА-та на канала и видях едно кабелче,скъсано,а буксата открих на задният диф!!!Някой знае ли за какво е това?

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                            Онзи ден на работата качих КИА-та на канала и видях едно кабелче,скъсано,а буксата открих на задният диф!!!Някой знае ли за какво е това?
                            ABS

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              АБС-а.
                              Има "боднат" датчик на дифа,който чете назъбен венец на короната.

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Колеги,и при мен се появи трудното палене сутрин на бензин.
                                Въртя по 5-6 пъти,чак тогава почва да пропуква и пали на три цилиндъра. Като поработи 2-3 Мин се оправя.
                                На газ тоя проблем го няма. Пали и работи добре.
                                Ако запаля на газ и обърна веднага на бензин пак няма ядове.
                                Дали ще е дюза,или връща бензина при стоене в резервоара и празни маркучите.
                                За дюза освен сваляне и чистене вариант с добавка има ли.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X