Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение

    Аз лично не бих карал нито една от двете кочини хечбек.
    Едно пежо 406, бих предпочел в пъти. Малките коли за младежите са голям мерак, но голямата кола си е голяма.
    Успех, и дано се преборите!

    Автоматик, и аз съм против.
    Класическия хечбек не е лошо нещо, напротив - много универсална и добра машина си е.
    Аз седани мразя тъй като са ми адски непрактични и за това карам голям хечбек - Мазда 626 от най-последните с всички екстри за модела.
    Едни гуми, ракла или маса да ти се наложи да пренесеш в седана не става - не падат седалките. На хечбека багажника е същия, но се отваря нацяло и падат седалките - става нещо средно между комби и седан.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Не знам,утре ще ходим да гледаме Голфа(от Фиата се отказахме)!И моите доводи Сашо бяха същите за метана,ама сина ми ми разправя че бил с някакви карбонови бутилки и как с 20лв.щял да измине 320км!!!Утре ще ги видя тези бутилки и какво представлява въобще тази кола.Иначе и мойте предпочитания бяха за Фиата,още повече че е с 1.6i,двигател,с газов инжекцион и с зимни гуми с джанти допълнително!Само тая автоматична кутия ме притесни и мен,та не натиснах за фиата!Утре ще гледам и ще преценявам,но син ми твърди че я познавал колата и имал наблюдения в/ху нея.Като я запаля утре,подкарам да я по загрея, ще видя за какво става въпрос.
      Благодаря на всички ви за съветите,за това и зададох въпроса си тук,защото бях сигурен че ще получа най бързите и верни отговори и становища,които в такива моменти могат да наклонят везните в правилната посока!Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        За метана, понеже вече втора лека кола карам с метан. Хубаво е, ако имаш голяма бутилка, достатъчна за поне 100км в града и 200 извън него, в противен случай е дразнещо и то много. Трябва и двигателя да има запас от мошност или колата да е адски лека. Шкодата ми от 2.0 се превръща в 1.6,когато е на метан. Хубаво е за хора, които си ползват колата като служебна, пътуват много извън града или за младежи, които нямат пари да зареждат. Тежестта на бутилките е пренебрежима сметка в уравнението, повечето хлапета си слагат музика в колата, която тежи повече. В шкодата имам и газ и метан, ако трябва да бъда честен, заради километрите, които навъртах и реално метана е на 50% от разхода на газ в пари.

        П. С. За справка, с 12лв минавам 200км извън града на метан. В града разхода скача двойно, буквално.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Нико.това уравнение не съм го решавал до сега и за в бъдеще сигурно няма да ми се налага да го решавам!Но,знае ли човек(никога не казвай,никога)!Тоя,моя син я взема тая кошница и той да си се оправя там.Колата на мен не ми хареса,на него си му харесва.Да си се оправя,аз само се опитах да му помогна чрез вашите мнения!Мотивите му че с 20лв.щял да мине 300км.за мен са необосновани при неговото градско каране.Работи на 5-6км,от вкъщи,А и щом казваш че губи достатъчно от мощността си,при този двигател 1.4,който е на голфа,просто не го виждам!За мен това е затворена страница,да си се оправя.Приказката за онзи човек и вързаното куче всеки я знае!!!

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Мда, така е. Аз споделям от опит, че висчки мкслят за метана само в парична гледна точка, но не отчитат минусите.
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Не го мисли, да се оправя. Човек трябва сам да си очука главата, за да знае после какво да прави. И аз на 18 години си купих супер вървяща и супер икономична Аскона 1,6s и то само за 500 лв. Вярно вървеше много и гореше малко, ама бензин. Масло харчеше повече. След три месеца опити да направя нещо се предадох и я изхвърлих в моргата за 400 лв. После следващото ми Рено 19 изкара вярна служба 10 години у дома, щото си бях научил урока какво да не взимам.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Прав си Нико,ама няма как да го обясниш на едни хора!!!
                Павлине,той стана на 38год.и още я носи тая глава само за красота!Няма и за кога да увира и да се учи,късно е!Не бих се ядосвал,ама се чувствам като съучастник,защото парите са мой,а и такива коли вече не ги взимат и в моргите,защото са остарял модел(1995г.).Само едно знам,че това са последните пари които му давам в тоя живот!!!

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Аз си мислех, че е младо мОмче, та оттам мерака за Голф. Такава кола аз лично не бих си купи никога.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Днес времето беше слънчево и позволяваше ремонти,та се захванах с дръжката,която се счупи преди нова година.По метода на Янко отворих вратата,защото не се отваряше от никъде и се захванах.Наистина се беше счупило едното уше на дръжкатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:30.1 КБ
ID:5740664това от ляво с лостчето,и понеже забравих да го снимам като счупено,тук е залепено вече и мястото на счупване отбелязах с маркер за да се вижда на снимката!След което си изрязах една ламаринка 10x80мм. и с бормашинката и поп нитачката свърших останалото и с малко секундно лепило с което лепих,даже и ламаринката преди да занитя с поп нитовете!Ето и снимки от ремонтаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5740665Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:48.1 КБ
ID:5740666Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:42.4 КБ
ID:5740667Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (6).jpg
Прегледи:1
Размер:36.7 КБ
ID:5740668Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (7).jpg
Прегледи:1
Размер:40.6 КБ
ID:5740669Имах и епоксидна смола и полиестерна смола за по здраво лепене,ама трябваше да я оставя да съхне до утре,а в момента е на вратата и работи,т.е,врата се отваря със дръжката,пък колкото издържи!!!Вече знам как става,а и днес не ме затрудни много свалянето на кората(отне ми около 15-20мин).Толкоз по темата с дръжката на вратата!

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Така, така!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Колеги знам че има много изписано по темата и лично тази вечер се разрових и доста изчетох,но пак да питам тук?Как се познава че имаш LSD и как да разбереш че работи?!После ще ви кажа защо питам,за да не ми се смеете сега!!!

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Щом си чел,кое не ти стана ясно?
                          И няма да се смеем!
                          Кажи какво стана.
                          Тел.ми е в профила.
                          Последно редактирано от georgipetkov64; 05-02-17, 21:48.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                            Днес времето беше слънчево и позволяваше ремонти,та се захванах с дръжката,която се счупи преди нова година.По метода на Янко отворих вратата,защото не се отваряше от никъде и се захванах.Наистина се беше счупило едното уше на дръжката[ATTACH=CONFIG]898887[/ATTACH]това от ляво с лостчето,и понеже забравих да го снимам като счупено,тук е залепено вече и мястото на счупване отбелязах с маркер за да се вижда на снимката!След което си изрязах една ламаринка 10x80мм. и с бормашинката и поп нитачката свърших останалото и с малко секундно лепило с което лепих,даже и ламаринката преди да занитя с поп нитовете!Ето и снимки от ремонта[ATTACH=CONFIG]898888[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]898889[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]898890[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]898891[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]898892[/ATTACH]Имах и епоксидна смола и полиестерна смола за по здраво лепене,ама трябваше да я оставя да съхне до утре,а в момента е на вратата и работи,т.е,врата се отваря със дръжката,пък колкото издържи!!!Вече знам как става,а и днес не ме затрудни много свалянето на кората(отне ми около 15-20мин).Толкоз по темата с дръжката на вратата!
                            А може просто да размениш дръжките от лявата на дясната врата.Повярвай ми огледални са.Правил съм го.Само се избива оста с пружинката и се обръща обратно.Така от счупената лява дръжка става здрава дясна,и обратно.
                            Последно редактирано от zemooo99; 05-02-17, 22:02.
                            0884 987 137
                            В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Усещането докато караш:
                              В движение на песъкливо или горещ асфалт при обратен завой се чува как едната гума се влачи.
                              На лед/плитка кал/трева при страничен наклон има тенденция да свлича задницата.
                              На лед, мокра трева на равно или лек наклон нагоре, като я сриташ малко по-грубо върви леко странично.

                              Визуална проверка:
                              Слагаш двама съгледвачи до колата на лед/трева/кал/сняг, риташ мъжката газта и да гледат и двете гуми дали въртят. За по-сигурно може да се запре предницата в лека пряспа.
                              Вдигаш задните две гуми и гледаш като завъртиш едната дали другата ще тръгне в същата посока.
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                                Усещането докато караш:
                                В движение на песъкливо или горещ асфалт при обратен завой се чува как едната гума се влачи.
                                На лед/плитка кал/трева при страничен наклон има тенденция да свлича задницата.
                                На лед, мокра трева на равно или лек наклон нагоре, като я сриташ малко по-грубо върви леко странично.

                                Визуална проверка:
                                Слагаш двама съгледвачи до колата на лед/трева/кал/сняг, риташ мъжката газта и да гледат и двете гуми дали въртят. За по-сигурно може да се запре предницата в лека пряспа.
                                Вдигаш задните две гуми и гледаш като завъртиш едната дали другата ще тръгне в същата посока.
                                Да не отваряме нова тема,може да пишем и в старата.
                                А,има доста писано там.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X