Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
    При мен светна, угасна и пак светна /така няколко пъти/, после светна и "браке"-то.. и така си остана. ABS изчезна. След диагностика в КИА, /защото на други 3 места компа не ги допусна/, се оказа за подмяна парче кабел някъде отзад. Вече нищо не свети, и ABS работи.
    Колега при мен свети това Бреке от както съм я купил( от преди месец и половина) и не ще да изгасне!Спирачна течност има,накладките са обикновени,не са с кабели,и не знам какво може да е?За какво парче кабел говориш и къде се намира?
    Откачах и буксата на съдчето за спирачна течност и се опитах с 12V-тов веригомер да видя дали на самата букса идва ток,и при натискане и изплуване на поплавака в спирачната течност дали ще му светне лампичката,но тя въобще не светна.Не знам какво да му правя и карам така,но ме дразни.

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
      Май имам подобна. Ще пробвам и ще пиша. Надявам се да е от нея защото днес сутринта отключи от трети опит и доста близо до колата.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (5).jpg
Прегледи:1
Размер:24.2 КБ
ID:5731747Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (6).jpg
Прегледи:1
Размер:27.1 КБ
ID:5731748Такива са батериите като на първата снимка,а на втората сравнена с ААА.Води се А27 12V.

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
        Колега при мен свети това Бреке от както съм я купил( от преди месец и половина) и не ще да изгасне!Спирачна течност има,накладките са обикновени,не са с кабели,и не знам какво може да е?За какво парче кабел говориш и къде се намира?
        Откачах и буксата на съдчето за спирачна течност и се опитах с 12V-тов веригомер да видя дали на самата букса идва ток,и при натискане и изплуване на поплавака в спирачната течност дали ще му светне лампичката,но тя въобще не светна.Не знам какво да му правя и карам така,но ме дразни.
        Лоста на ръчната спирачка виж.На него има монтиран датчик тип "ЦеКа"...долу в дъното на кучето у г.за...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          Лоста на ръчната спирачка виж.На него има монтиран датчик тип "ЦеКа"...долу в дъното на кучето у г.за...
          Разглобих и проверих и там,всичко е нормално,ръчката го натиска това ключе и прекъсва веригата.А бе дяволска работа,а накрая ще се окаже че е нещо съвсем просто.

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            На Маздатата от подписа имам подобен проблем. След запалване от време на време не ми угасват лампите за спирачките, АБС и тракшън контрол. При диагностика си показа заден десен сензор за скорост, ама не ми остава време да го погледна. Има изолирбанд на кабела към сензора което предполага, че някога е правено нещо по него.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Проблема с лампата и аз го имам, но предния собственик е махнал лампата и аз го оставих така. Не знам дали има нещо общо с абс, но и той не ми работи, дава грешка заден сензор.
              Bertone freeclimber 1.8 115hp

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                За АБС-а си има отделна жълта лампа. Докато тази е лампата за ръчната. Тя свети или при дръпната ръчна спирачка, или при ниско ниво на спирачната течност. колата няма чак толкова много електроника. Та или е бутон, или датчик, или протрит кабел, който опира намаса някъде. Бутона на ръчната може ивзуално ад е добре, да се движи, но вътре пластинката, която дава контакт да е залепнала. Трябва да се свали и замери.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  За лампата зная , че е отделно, и нея са я извадили. За кратко имах абс но не ми се сваляше таблото да слагам крушки. И аз се борих с тази лампа, но се отказах.
                  Bertone freeclimber 1.8 115hp

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]887492[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]887493[/ATTACH]Такива са батериите като на първата снимка,а на втората сравнена с ААА.Води се А27 12V.
                    CR 2032 е на моето. Май не говорим за едно и също.
                    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                      CR 2032 е на моето. Май не говорим за едно и също.
                      А.............има дистанционни и със сплесканите батерии,не е задължително да са такива като от моята снимка!

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                        Разглобих и проверих и там,всичко е нормално,ръчката го натиска това ключе и прекъсва веригата.А бе дяволска работа,а накрая ще се окаже че е нещо съвсем просто.
                        Я пак погледни контакторчето на ръчната.Ключето , казваш си работи.Откачи кабелите от ключето.И ги "светни" дали дават на маса.Ако и двата го правят - виж поста на Павлин.Ако там всичко е наред откачи куплунгчето на поплавъка на казанчето със спирачна течност.Ако и оттам не изскочи заек гледай да няма кабел към накладките.От друго тази лампа не може да светне.
                        пп Батериите не са ги сплесквали -плоски са си
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                          Колега при мен свети това Бреке от както съм я купил( от преди месец и половина) и не ще да изгасне!Спирачна течност има,накладките са обикновени,не са с кабели,и не знам какво може да е?За какво парче кабел говориш и къде се намира?
                          Откачах и буксата на съдчето за спирачна течност и се опитах с 12V-тов веригомер да видя дали на самата букса идва ток,и при натискане и изплуване на поплавака в спирачната течност дали ще му светне лампичката,но тя въобще не светна.Не знам какво да му правя и карам така,но ме дразни.
                          Нямам идея къде е кабела. Но от тогава нищо не ми свети.
                          Николай
                          VITARA 1.6, 93 къса кабр
                          КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Благодаря Милене,ще повторя пак процедурата докато не ни е захванала зимата,че чука вече на вратата а аз ремонтирам на вън,на ливадата!

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Пиша ли тук,работата е зле.Днес киата 2000тди не запали,и друг път е правила тези номера.
                              Друг път разбутам буксите на ГНП-то и няма проблем,но сега не иска да запали.
                              Последва чистене с контактен спрей и запали,но няма устойчиви обороти мени ги от 1000 до 4000об.
                              и пуши яко.Откачих буксата на датчика на коляновия вал и всичко се оправи.Озадачи ме това,че
                              работи без този датчик.Не знам какво да мисля,давайте съвети.Не съм на ясно каква роля изпълнява
                              въпросния датчик,и защо работи без него.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Има още един датчик за обороти на ДВГ и като си откачил датчика на КВ, компа взима заместващ сигнал от този втори датчик и затова не само, че ДВГ работи, ами работи и по добре.
                                Датчика на КВ е фира.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X