Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Колко мах ще излезе основен ремонт ,като части./говоря и за нова глава/
    Това ми се върти във главата.

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      След като имаш желание и възможност, защо просто не направиш читав основен ремонт ?
      Какъвто и двигател да намериш, сЕ ше е двайсетина годишен с неясна история, и около или преди умирането.
      +1
      Иначе моргите са пълни с Киаци, в неясно състояние. Нова оборудвана глава е около 1000 лв.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Първоначално публикуван от stamat699 Преглед на мнение
        Колко мах ще излезе основен ремонт ,като части./говоря и за нова глава/
        Това ми се върти във главата.
        Всъщност, какъв точно е проблема ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          На светофара след ,като влязох във града започна да променя оборотите на таблото нямаше индикации за проблем
          ,като тръгнах забелязах бяла пушилка/помислих ,че е от друг автомобил/ ни следващото кръстовище бях вече
          сигурен,че бялото е от мен,но на таблото пак нямаше индикация за загряване или проблем с маслото.
          Карах още може би 200-300м ,защото мястото не позволява да се спре и щях да направя зверско задръстване.
          Спрях загасих и видях ,че е изхвърлила вода оставих ел.винтилатора да работи /с климатик е колата/
          Мисля ,че се опитах да запаля ,но ми се стори ,че е затегнал двигателя ,но може да е била на скорост .
          Пътна помощ и пред нас .Долях около 2 литра/толкова събра/ вода запалих я нормално и я преместих на 5 м и я паркирах.
          Има леко чукане в двигателя за маслото не знам дали е пресечено не е бяло или като боза.
          Не е светнала лампата за маслото при последното палене /да я паркирам след свалянето от платформата/

          Утре на платформа и при майстор, който иска да я види, защото и знае състоянието и колата изглежда доста наперена
          и не, защото е моя ,но не съм виждал кола така вдигната и със стойка .

          Ако не я правя аз майстора иска да я купи и да си я прави за него.
          При смяната на гарнитура на капака на клапани главата беше без никакви отлагания светеше
          и ми казаха ,че е подменена с нова./това не е много сигурно/

          Киата я имам от пет години и винаги ми е губила по малко вода и съм чел за проблема.
          На 1000 км 100-300 грама ,но никога не е завирала за последните 35 000 км.
          Явно е карана с вода в италия и имаше разни отлагания .
          Сменил съм радиатор лек теч ,водна помпа ,капачка и виско,термостат разни скоби винаги са прекапвали ,защото винаги е губила по малко вода и след препоръки от форума.
          За сега ще я правя .
          ОТ КЪДЕ да купя части с добро КАЧЕСТВО ./като майстора ,ще направи избора им защото така трябва според мен/
          Примерно нова оборудвана глава за 1000 лв.
          Последно редактирано от stamat699; 06-05-19, 06:01.

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            А за какво ти е глава, като не знаеш какъв е проблема ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Според мен е изгоряла гарнитурата. Шлайфане на глава и съответната по-дебела гарнитура ще реши проблема. Проверете равнинността на блока(горната повърхност, където ляга гарнитурата), ако е с блок(аз съм с дизелова).
              KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Не се плаши толкова, почти сигурно е само гарнитура.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Първоначално публикуван от stamat699 Преглед на мнение
                  Киата я имам от пет години и винаги ми е губила по малко вода и съм чел за проблема.
                  На 1000 км 100-300 грама ,но никога не е завирала за последните 35 000 км.
                  Не знам за какъв проблем си прочел, но загуба на вода си е винаги проблем, който не бива да се игнорира. Ама ти сам си го усетил това вече.
                  Дано е само гарнитура...

                  ПП моята дизелка, за 2.5 години при мен, не знае какво е това доливане на антифриз...пу, пу, пу....да не я уручасам
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Два пъти съм щял да сложа външен датчика за температура е два пъти
                    по разни тъпи причини съм пропускал последните дойдоха от алито в петък.
                    Така е трябвало до стане станало е .
                    Имаше шум в мотора когато я запалих затова си мисля ,че е заминала.
                    Ако е заминала главата ,ще купя нова ,защото погледнах някоя джипка на пазара нещата са отчайващи.
                    Ако е заминал и блока ще купя втора ръка.
                    Тази кола винаги е губила вода и за 5 г. и 35000 км винаги съм правил по нещо на охлаждането и
                    ми се струва,че сълзи от към маркучите на радиаторчето за парно и съм ги притягал няколко пъти.

                    Рибар съм и ще ми трябва джипка една или друга ще направя/купя само да съм здрав
                    На година минавам 6000-8000 км. ,като се въртя на 20-30 км от града и не ми трябва скъпа кола.
                    Гледам и коли до 6-7 к лв ми то аз такава си имам са до 2 к мисля ,че ще се поместя.

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      На колко цилиндъра работи? Надува ли? Моята губеше по малко, като си мислех, че е от периодичните завирания след гасене. После от раз остана на 3 цилиндъра и хвърли водите заради гарнитура. Двигателя иначе си беше супер, главата здрава и след смяна на гарнитурата си работеше перфектно. При мен беше изгнила от около 100 000км. на газ.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        През аспуха излиза бяло ,като дадеш газ .
                        Веднъж съм я палил и пали от раз ,но има чукане загубила е 2 л.вода толкова долях.
                        Ако знаете ПИШЕТЕ от къде да купя части с добро качество включително и глава
                        /да не се налага,но/
                        Преди проблема не гореше масло,но не съм я мъчил на повече от 3000 оборота.
                        Трябва ли нещо да се сменя ,ще го сменя без компромиси .

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Първоначално публикуван от stamat699 Преглед на мнение
                          През аспуха излиза бяло ,като дадеш газ .
                          Веднъж съм я палил и пали от раз ,но има чукане загубила е 2 л.вода толкова долях.
                          Ако знаете ПИШЕТЕ от къде да купя части с добро качество включително и глава
                          /да не се налага,но/
                          Преди проблема не гореше масло,но не съм я мъчил на повече от 3000 оборота.
                          Трябва ли нещо да се сменя ,ще го сменя без компромиси .
                          Базис М.

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Чел бях че болтовете на главата трябва да са нови и гарнитурата за глава трябва да е някаква марка,но
                            забравих каква е марката и с каква дебелина.

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Първоначално публикуван от stamat699 Преглед на мнение
                              Чел бях че болтовете на главата трябва да са нови и гарнитурата за глава трябва да е някаква марка,но
                              забравих каква е марката и с каква дебелина.

                              не четеш явно..
                              http://bazis-m.eu/kia.html?cat=5255

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Базик М болтове и гарнитура на глава за бензинова кия не виждам ,гледах преди да напиша.
                                За Колос ,ще звънна на Миладин от него съм купувал някой неща.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X