Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво се развали по Киата днес?

    Правя опити с ЕЛМ но не иска да сваля данни в реално време. Не намира записани грешки. На ситроена работи нормално (ЕЛМ).
    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

    Коментар


    • #62
      От: Какво се развали по Киата днес?

      Доста неприятен проблем щеше да ме изостави на път. Маркуча от радиатора с цепнатина все едно жена с маникюра го е натиснала с пръст. Първоначално забелязах малка локвичка под колата, след като тръгнах стрелката с температурата леко премина средата и спрях. Момче от местното СБА намери подобен от Темпра, приспособи го и успях да се прибера до вкъщи.
      http://store.picbg.net/pubpic/5B/3E/...647f375b3e.JPG

      Коментар


      • #63
        От: Какво се развали по Киата днес?

        Здравейте, проблем с предните спирачни апарати или по точно с пластините които притискат накладките. Дрънчат като на Голф . Някой имал ли е такъв проблем, дайте идея как да реша проблема.
        Имам чувството че спирачните апарати са износени.
        [URL="http://forum-lines.ru/"][img]http://forum-lines.ru/rez/ab99319.gif[/img][/URL]

        Коментар


        • #64
          От: Какво се развали по Киата днес?

          Аз имах такъв проблем. На гърба на външните накладки имах метални пластини. Не са пружини, не са нещо специално, ама ги има. Залепени са за металната плочка на самата накладка. Е явно с времето са се разлепили и седяха между накладката и челюстта, като карам с ниска скорост скърцаха, а при дупки дрънчаха като на разпадане. Махнах ги и няма проблем. Не виждам реална причина да ги има и карам вече от над 1000км без тях и без проблеми и скърцане. Ако е това - 10 минути отнема на страна да се махнат, а и човек може да се възползва да си почисти и гресира водачите междувременно.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #65
            От: Какво се развали по Киата днес?

            Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
            Аз имах такъв проблем. На гърба на външните накладки имах метални пластини. Не са пружини, не са нещо специално, ама ги има. Залепени са за металната плочка на самата накладка. Е явно с времето са се разлепили и седяха между накладката и челюстта, като карам с ниска скорост скърцаха, а при дупки дрънчаха като на разпадане. Махнах ги и няма проблем. Не виждам реална причина да ги има и карам вече от над 1000км без тях и без проблеми и скърцане. Ако е това - 10 минути отнема на страна да се махнат, а и човек може да се възползва да си почисти и гресира водачите междувременно.
            Конкретните пластини се водят акустични и почват да се чуват, когато се износят накладките.

            Коментар


            • #66
              От: Какво се развали по Киата днес?

              И при мен започна да дрънчи като Голф по паветата, ама верно нещо като че ли ще изпадне. Ще взема да проверя за тези ламарини, хем да знам и на какво дередже са накладките.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #67
                От: Какво се развали по Киата днес?

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Конкретните пластини се водят акустични и почват да се чуват, когато се износят накладките.
                Интересно, не го знаех. Има логика в идеята, стига да не се разлепяха и да се чуваха и на неизносени накладки.
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • #68
                  От: Какво се развали по Киата днес?

                  Ще ме накарате и мен да ги сваля. От доста време не мога да определя звука и все си мисля, че е от горните шарнири. Не че не са за смяна, но звукът е прекалено дрънчащ, за да е от тях.
                  Не знаех, че пластините са комплект с накладката.
                  Утре и без това ще разглобявам, ще пробвам да ги махна.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какво се развали по Киата днес?

                    Акустичните датчици на накладките се чуват само при натискане на спирачките. Тези "тенекии" за които говорите не знам за какво служат но ги има. Акустичния датчик при натискане на педала на спирачката започва да трие по повърхността на спирачния диск и звука преведен на български е - "Чорбаджи... още малко и ме сменяй че освен мене ще сменяш и диска че и може да те вадят от дерето."
                    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какво се развали по Киата днес?

                      Съединителя ми е за смяна,новия е в багажника на колата.
                      Въпроса е,каква сума да очаквам за смяната в сервиз?
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какво се развали по Киата днес?

                        Вчера ми се счупи външната лява дръжка на вратата, при разглобяването разбрах че движещата част е еднаква с дясната и могат да се заменят. Дългият щифт който държи двете части на дръжката в единия край е приплеснат, внимателно с клещи може да се изправи, другото е лесно.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160529_10_40_57_Pro[1].jpg
Прегледи:1
Размер:100.9 КБ
ID:5716405 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160529_10_41_07_Pro[1].jpg
Прегледи:1
Размер:121.5 КБ
ID:5716404
                        Bertone freeclimber 1.8 115hp

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какво се развали по Киата днес?

                          Чупенето на дръжки може би е заразно защото и моята предна лява издаде багажа. Последва разглобяване на тапета, демонтаж на дръжката и събиране на частите. 10 минутно умуване кое от къде е и защо не работи. Последва гениално решение да се пробият отвори в пластмасовата онова да се прекара техническа връв през отворите (медна за да държи за няколко поколения) и да се олее всичко с лепило капчица. Тука не издържах и оставих всичко в ръцете на творческия колектив (или идейния).Реших че ще си търся дръжка втора употреба. Неприятното в случая е че дръжките са с цвета на автомобила. Към 13.30 колата ми трябваше и всичко си беше на мястото по вратата. На бележка вързана на дръжката беше написана цената за ремонта 5 сладоледа и доживотна гаранция. Та беше счупена основата на един щифт които държи едно синьо нещо което задвижва един лост , който пък задейства бравата на вратата......... Не успях да направя снимки.
                          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какво се развали по Киата днес?

                            Механизмът на бравата е доста дебилно измислен, много подобен на жигулския. Може корейците да го правят по руски лиценз... Една от моите брави беше ремонтирана по описания начин и не изкара много. Купи си читава втора употреба, ако не ти се дават 70 кинта за нова.
                            Животът е харизан кон според мен...

                            Теди

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какво се развали по Киата днес?

                              Това наистина прилича на жигулски механизъм. Надявам се кореиците да са крали от италианците а не от СССР. Аз си мислех за втора употреба 70 лв. пък тя нова била толкова.Ама за 5 сладоледа които и без това щях да купя и лепило.... Колкото толкова. има още три врати + капак на багажника все от някъде ще вляза!
                              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какво се развали по Киата днес?

                                Да пиша какво не можах да направя. Няма болтове за горните носачи. Ще чакам да докарат.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X