Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Ако си с вакуумни - отвиваш 6 болтчета, сваляш вакуумните, слагаш ръчните и запушваш тръбичката за вакуума да не влиза вода. Но това от подписът ти би трябвало да е с инерционни. При тях трябва да смениш и централната гайка и да сложиш такава от вакуумни заедно със законтрящата шайба.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
      Имаше тема във форума за промиване на охладителната с-ма,
      с някакви препарати.
      Не мога да я намеря,ако някой може да помогне?
      Ако не си готов да се бориш с редица непредвидени течове от странни места, аз лично не бих го препоръчал. Чиста вода и маркуч от чешмата според мен е оптималното решение. Радиаторите(парно и охладителен) с препарати обикновено после получават странни малки или не толкова малки течове, които са били запушени от разни отлагания през годините и препаратите ги отмиват.

      Радиатора отпред - на майстор. Радиаторчето на парното - ако не почне да топли след промивка с маркуча от чешмата си е за ново.
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Да моите са инерционни,за един човек питам.Благодаря
        Киа Спортидж 2.0 98г. 95к.с. 0895 13!66!73

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
          Ако не си готов да се бориш с редица непредвидени течове от странни места, аз лично не бих го препоръчал. Чиста вода и маркуч от чешмата според мен е оптималното решение. Радиаторите(парно и охладителен) с препарати обикновено после получават странни малки или не толкова малки течове, които са били запушени от разни отлагания през годините и препаратите ги отмиват.

          Радиатора отпред - на майстор. Радиаторчето на парното - ако не почне да топли след промивка с маркуча от чешмата си е за ново.
          И двата радиатора/воден и климатик/ са затлачени с кал и др. и не мога да ги измия на място.
          Ще сваля водния и ще го измия външно,както трябва.Този на климатика,ще го измия на място.
          Та идеята ми е като е свален водния,профилактично да го промия с нещо.
          За цялата с-ма въобще не съм си и помислил.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Акумулатора е нов. След 200км. пробег колата нощува извън гараж, навън студ. Сутринта не запали от раз. Сега е топло. След няколко дневен престой, снощи около 19ч. пробвам, неще. Днес сутринта, изминали са 13 часа пали от раз. Жълтия символ си гасне. Явно след дълъг престой над 20 часа го прави този номер. Ако я карах всеки ден няма да ме дразни, защото няма да прави номера. Но тази кола през седмицата почива в гаража. Тънък е проблема и ще е труднооткриваем. Благодаря!
            Относно промиването на охладителната система - имам тема в Нисан форума , пост 90 http://www.offroad-bulgaria.com/show...=174498&page=5 как се справих с препарат за съдомиялна машина. И аз не вярвах, че ще стане, но беше последния ми шанс. Стана.
            Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              И двата радиатора/воден и климатик/ са затлачени с кал и др. и не мога да ги измия на място.
              Ще сваля водния и ще го измия външно,както трябва.Този на климатика,ще го измия на място.
              Та идеята ми е като е свален водния,профилактично да го промия с нещо.
              За цялата с-ма въобще не съм си и помислил.
              На водния като нищо ще ти цъфнат някоя и друга микроскопични пробойни, ако е оригиналния. Няма ли кадърен майстор в твоя район, който да го отвори и да го почисти както трябва? Така и така ще го сваляш, поне да е както трябва. В моя случай имаше 1-2 капиляра с малки дупчици при проверката и директно ги изолира майстора. Единствената причина да не текнат до момента е била мизерията натрупана вътре.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Нов в под 200лв.
                Поне толкова беше 2016г.
                Тогава сменях моя.

                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Първоначално публикуван от kolovoz1 Преглед на мнение
                  Нов в под 200лв.
                  Поне толкова беше 2016г.
                  Тогава сменях моя.

                  Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                  И аз си мислех така,но уви!
                  Впрегнах доста колеги да търсят нов,но няма под 250лв.
                  Бензиновите са на половин цена.
                  Радиатора е сменян,не съм с оригиналния.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    И двата радиатора/воден и климатик/ са затлачени с кал и др. и не мога да ги измия на място.
                    Ще сваля водния и ще го измия външно,както трябва.Този на климатика,ще го измия на място.
                    Та идеята ми е като е свален водния,профилактично да го промия с нещо.
                    За цялата с-ма въобще не съм си и помислил.
                    Лятото го правих това упражнение на Ксантията. Доста занимавка си е, но си заслужава. Дори изсъхнал врабец имаше между радиаторите, отделно прахоляк, кал и трева. На кулера го мих с обезмаслител, а в охлаждането сипах радиатор флъш или там нещо подобно. Източих направо боза с цвят на ръжда. После свалих термостата и му забучих маркуча, докато потече чиста вода отвсякъде.
                    Два пъти дори.
                    Радиатора го лашках допълнително с вода и лимонтозу.
                    Този на климатика не съм го свалял а го мих на място с водоструйката. Има се предвид, че ламелите лесно се мачкат, ако струята на водоструйката е много силна. После нов термостат и датчик. И нов антифриз. Сега не мърда стрелката.

                    Ако го направиш това на Кията...

                    Иначе, Ники е прав за препаратите. Просълзи ми съвсем леко радиаторчето на парното, но да има много здраве да свалям табло заради него
                    Една добавка го затапи.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Аз като свалях водния го мих с някакъв руски препарат и хаднаха доста бели гадости. Сега се замислям направо за нов. Както каза Адаша проверихме на много места , но ударихме на камък, при положение че ползвам отстъпка от 50% на места. Има още един два варианта и ако от там не изкочи нищо ще се дават пари, че това лято ще е доста горещо.

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Ако ще е за нов, по-добрата опция е да се смени питата с по-ефективна. Има телефон из форума на човека в Добрич, който ги прави. Цената е като за нов, но е по-ефикасен.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Давай го тоя човек за му звъним. Аз има откъде да купя един втора употреба за 50лв. Ще муго пратя да то направи и после като сваля моя ще има оборотен за да не си спираме колите.

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Ето тук има телефон, до колкото знам е актуален: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=76841
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Геца, сигурен ли си, че те интересува ?!

                              Първоначално публикуван от PIT BULL Преглед на мнение
                              Номера е актуален на човека,днес говорих с него за моя радиатор на Нисан Патрол,цялата пита да се смени струва около 350-400 лева!
                              ... а и дЕдо Гошо, де.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Първоначално публикуван от saraevo Преглед на мнение
                                Здравейте.Какъв е редът,за смяна от вакумни,към ръчни хъбове?Каква марка да избера?Благодаря!!!
                                аз сложих от явор китайчета трябва да са,и може би ще трябва да им правя нова втулка както Янко прави на неговите.относно запушването на вакуумните тръбички сложих им гресьорки и от там гресирам полиамидните втулки които направих вместо иглените лагерчета.
                                Цената няма значение,стига да е евтино.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X