Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Ако е туррбина не би трябвало да набива в картера.
    Кия Спортидж 2000тди
    Всеки шут отзад-е крачка на пред

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Първоначално публикуван от Петър Анев Преглед на мнение
      Ако е туррбина не би трябвало да набива в картера.
      Премерете компресията,щом се съмнявате за счупен сегмент.
      Би трябвало,да покаже на кой цилиндър е.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        На голяма скорост и спирачка,ако е аФтомат отива курбан.Възможност за загасяне само със затапване на всмукателя ако може,инак си бръмчи докато гръмне мотора.
        Моята има клапа заводска за да не отива курбан. Не знам кака се управлява клапата ама знам че я има и съм готов да реагирам ако се наложи.
        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Здравейте колеги имам проблем с паленето на киа спортидж 2000кубика 94kw 99г. На скоро я купих трудно палеше на 5 6 въртене палеше смених свещи,кабели,бобини.Съответно след това отказа стартера отново последва разглобяване на половиния двигател за сваляне на стартера и след ремонт и поставяне сега изобщо не дава признак да запали

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            На бензин ли я палиш, след ремонта стартера ли не върти или не може да запали?

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Провери датчик колянов вал!
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • На бензин паля нямам газ стартера върти но без признак да запали

                Има ли вероятност да съм разменили вакумите че мои не ги сложих както трябва и за това да не иска да запали
                Последно редактирано от CarTest™; 19-02-18, 09:24.

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Отивай при някой който разбира,с писане няма да стане.
                  Вероятности колкото искаш,има нещо скапано преди ремонта на стартера.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Дедо Гошо е прав!Нещо си объркал я при смяната на бойните,я при смяната на кабелите!!!Някой който разбира за да проследи всичко,да видим хвърля ли искра,и ако не,защо,от къде идва проблема!Може да се окаже нещо съвсем дребни!!!

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      КИА Спортидж 2.0 16V 128 к.с бензин 2000 година.
                      Имах калпав датчик на термостата /по - малкият датчик, защото са два/. Не искаше да работи на газ и постоянно менеше положението на стрелката на t°, предполагам е давала грешна индикация на ГИ, че колата е студена и затова сменяше обратно на бензин. Смених датчика и нещата се оправиха. 50-60 километра няма ядове и пак почна. Стрелката на t° този път не играе, но на газ пак не иска да остане, автоматично връща на бензин и започва да писука. Сменени са филтрите на ГИ и не би трябвало да има проблем. В един сервиз ми казаха, че ако си сменя ламбда сондата, нещата ще се оправят. Колата не качвана на диагностика, защото не знам къде. След ремонт на главата е. Също така чукат повдигачите, да питам някой знае ли дали са хидравлични или се нуждаят от реглаж?

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Интересно ми е, за какво се говори че дизелите били по-проблемни...
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          При спортиджа бензина и дизела са читави но не са подържани както трябва и ние в бг ги купуваме полу умрели и после викаме били проблемни. Карам дизелов спортидж от 3 години и за сега не съм имал никакви проблеми.

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Интересно ми е, за какво се говори че дизелите били по-проблемни...
                            Най-вероятно заради прословутото цепене на канчетата, както и поради факта, че представляват по-големия процент от търкалящите се по улиците автомобили от първото поколение.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
                              КИА Спортидж 2.0 16V 128 к.с бензин 2000 година.
                              Имах калпав датчик на термостата /по - малкият датчик, защото са два/. Не искаше да работи на газ и постоянно менеше положението на стрелката на t°, предполагам е давала грешна индикация на ГИ, че колата е студена и затова сменяше обратно на бензин. Смених датчика и нещата се оправиха. 50-60 километра няма ядове и пак почна. Стрелката на t° този път не играе, но на газ пак не иска да остане, автоматично връща на бензин и започва да писука. Сменени са филтрите на ГИ и не би трябвало да има проблем. В един сервиз ми казаха, че ако си сменя ламбда сондата, нещата ще се оправят. Колата не качвана на диагностика, защото не знам къде. След ремонт на главата е. Също така чукат повдигачите, да питам някой знае ли дали са хидравлични или се нуждаят от реглаж?
                              Датчиците от бензиновата система нямат пряко влияние върху работата на повечето газови инжекциони. По симптомите, които описваш възможните причини за това поведение на ГИ са или проблем с темперарурния датчик на изпарителя или по вероятно да са запушени клапаните. Най-добре е да се закачи на диагностика и да се види къде точно е драмата.

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Щом писука, значи няма газ. Добре сте сменили филтрите - този за ниското налягане преди дюзите и този преди изпарителя.

                                Преди години ми се случи от задръстен филтър преди изпарителя, да се запуши и медната тръба от бутилката. Сменихме филтъра и пак няма газ ... Газаджията отвъртя тръбата от филтъра и пусна газта от бутилката. От тръбата едвам църцореше газ. Започна да удря тръбата с дървена пръчка. По едно време от тръбата хвръкна силна струя газ на един метър напред. След това всичко си дойде на мястото.

                                Та вижте дали не е запушена медната тръба



                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X