Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво се развали по Киата днес?

    За 12 години с дизел, не съм правил нито помпа, нито дюзи, нито турбо, нито основни ремонти, нито съединители съм сменял.
    Една демпферна шайба, една умна дюза втора ръка и само консумативи и газ.
    За всичко останало, си прав.
    Но наистина излизаме от темата. Сори за спама!
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #47
      От: Какво се развали по Киата днес?

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      Потърси из колекторите смучене на въздух.Явява се след дебитомера и бърка настройките.Аз бих сменил и температурния датчик на антифриза...
      Датчика ще го сменя. За смучене на въздух уж гледахме...
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #48
        От: Какво се развали по Киата днес?

        За смучене на въздух, че се борих с проблема при бившия ми Форд, ако не си пробвал - старт газ. Пръскаш нежно, внимателно и в малки количества на местата, където се очакват проблемите. Тази процедура на запален двигател, ако вдигне рязко обороти имаш пробив на напръсканото място. Добре е някой да стои в колата и да е готов да изгаси двигателя.

        Иначе по проблемите до тук - провери състоянието на конекторите на релето на бензиновата помпа/ако има такова реле/. Ламбдата съвсем спокойно може да го прави тоя проблем, особено ако има и осезаема разлика при паленето на автомобила, когато е топъл и когато е студен. Възможно е да е от регулатора на налягането на горивото(това лесно се проверява, като се закачи на рейката манометър за гориво). Това от обща автомобилна култура и на база гадаене. Може и друго да е, но това ми идва на ум.

        За мен лично, проблема ще излезе от ламбдата най-вероятно, но това само по описаните симптоми, гаранция с гадаене през форума няма.

        П.С. Забравих да питам, пуши ли и мирише ли на суров бензин в ниските, особено когато е студена?
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #49
          От: Какво се развали по Киата днес?

          Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
          За смучене на въздух, че се борих с проблема при бившия ми Форд, ако не си пробвал - старт газ. Пръскаш нежно, внимателно и в малки количества на местата, където се очакват проблемите. Тази процедура на запален двигател, ако вдигне рязко обороти имаш пробив на напръсканото място. Добре е някой да стои в колата и да е готов да изгаси двигателя.
          ...
          Аз това го гледах на клипче, но го правиха със спрей за почистване на карбуратори. И двигателя започваше да глъхне, след като засмуче от спрея.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #50
            От: Какво се развали по Киата днес?

            Здравейте, отдавна чета форума, но чак сега се сдобих с 4Х4 автомобил и ето ме с първо мнение за съжаление свързано с проблем. Автомобила е КИА Соренто 2.5 дизел 140 к.с. 2004 г.ръчна кутия от Италия, като нямах възможност да го пробвам как върви, беше без номера, и го пробвах само на първа скорост в един паркинг. След поставяне на табелите, неприятностите започнаха - никакво вървене и много черен пушек след мен. По първоначална преценка на майстор проблема е с изгърмяло турбо. Някой минал ли е през този проблем с турбото? Ще съм благодарен на съвет. Говорих с продавача има някаква възможност да върна колата.
            Благодаря.

            Коментар


            • #51
              От: Какво се развали по Киата днес?

              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
              За смучене на въздух, че се борих с проблема при бившия ми Форд, ако не си пробвал - старт газ. Пръскаш нежно, внимателно и в малки количества на местата, където се очакват проблемите. Тази процедура на запален двигател, ако вдигне рязко обороти имаш пробив на напръсканото място. Добре е някой да стои в колата и да е готов да изгаси двигателя.

              Иначе по проблемите до тук - провери състоянието на конекторите на релето на бензиновата помпа/ако има такова реле/. Ламбдата съвсем спокойно може да го прави тоя проблем, особено ако има и осезаема разлика при паленето на автомобила, когато е топъл и когато е студен. Възможно е да е от регулатора на налягането на горивото(това лесно се проверява, като се закачи на рейката манометър за гориво). Това от обща автомобилна култура и на база гадаене. Може и друго да е, но това ми идва на ум.

              За мен лично, проблема ще излезе от ламбдата най-вероятно, но това само по описаните симптоми, гаранция с гадаене през форума няма.

              П.С. Забравих да питам, пуши ли и мирише ли на суров бензин в ниските, особено когато е студена?
              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              Аз това го гледах на клипче, но го правиха със спрей за почистване на карбуратори. И двигателя започваше да глъхне, след като засмуче от спрея.
              Пробвах с дезодорант - нищо. Проблемите ги има и на газ, та някои варианти отпадат. Ламдата (ако не я бъркам с нещо друго) си излиза на компютъра на ГИ и дава перфектни стойности. Не пуши и не мирише на гориво, проблема изглежда е недостига на гориво, а не, че е много. При много на газ щеше да патка, а тя сякаш не патка, от време на време ми се струва, че припатква, но по-скоро ми се струва, не е като да не знам как се чува от първата ми кола с обикновена газова която с издухан филтър гърмеше непрекъснато.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #52
                От: Какво се развали по Киата днес?

                Първоначално публикуван от record Преглед на мнение
                Здравейте, отдавна чета форума, но чак сега се сдобих с 4Х4 автомобил и ето ме с първо мнение за съжаление свързано с проблем. Автомобила е КИА Соренто 2.5 дизел 140 к.с. 2004 г.ръчна кутия от Италия, като нямах възможност да го пробвам как върви, беше без номера, и го пробвах само на първа скорост в един паркинг. След поставяне на табелите, неприятностите започнаха - никакво вървене и много черен пушек след мен. По първоначална преценка на майстор проблема е с изгърмяло турбо. Някой минал ли е през този проблем с турбото? Ще съм благодарен на съвет. Говорих с продавача има някаква възможност да върна колата.
                Благодаря.
                Няколко неща могат да бъдат.Гледам си от София,звънни ми,мога да я прочета...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #53
                  От: Какво се развали по Киата днес?

                  Здравейте! Днес забелязах че при първоначално палене се образува облак от неизгоряла нафта от ауспуха. Другото което ме дразни е че пали трудно, след 3-5 секунди въртене. Подобен проблем имах с друг автомобил ( Ситроен 2,0 HDI) и се оказа регулатор на налягането. Възможно ли е и тук да е подобен проблема? Автомобила е КИА Соренто 2,5 CRDI.
                  Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво се развали по Киата днес?

                    Свещи? Акумулатор? Стартер?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво се развали по Киата днес?

                      Свещи четири изгорели и подменени, същите "симптоми" преди смяната им. Върти "енергично" и мисля че не е от акумулатор или стартер.
                      Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво се развали по Киата днес?

                        Компресия?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво се развали по Киата днес?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Компресия?
                          Не е мерена. За 200000 км.(по километраж де) може ли да се е сдухала?
                          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво се развали по Киата днес?

                            Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                            Не е мерена. За 200000 км.(по километраж де) може ли да се е сдухала?
                            Ми защо да не може? То си зависи от това как и с какво е поддържана.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво се развали по Киата днес?

                              Ако е само на студено, виж да не дърпа въздух отнякъде.
                              Моята палеше така калпаво и се бях наточил на свещите, но след подмяната на де що има маркуче, сега пали от четвърт.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво се развали по Киата днес?

                                Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                                Не е мерена. За 200000 км.(по километраж де) може ли да се е сдухала?
                                Тази кола трябва да се чете.В реално време трябва да се види налягане в рейла и времена на дюзите.Също и температура на датчиците...
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X