Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Първоначално публикуван от Geri75 Преглед на мнение
    Здрасти адаш,абе то и моите работят след смяна на всички семерини плюс направа на полиамидни втулки.но миналата зима имаше вода или кондез във вакуумни маркучета и замръзваха,та се наложи да ги зацепя постоянно.пък трябва да се пробва преди да се вземат ръчни,че нещо не ми харесва цената им
    Виж темата за хъбовете, колега беше купил през Ибей АВМ на добра цена...само се чака по-дълго. Иначе от Гладиатор са около 400 кинта, но на другия ден са при теб. Има и китайчета за около 120 лв. комплекта.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Китайчетата вършат работа и цената е поносима.
      Ще станат вече 4 откакто съм с тях...-няма смисъл от занимаване с вакуумните!

      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Моето Соренто ходи малко към Старозагорско и на 25 сутринта не ще да пали. "Зверски студ" 4 градуса! Избълвах благословии за качеството на родната нафта.... Впоследствие се превърнаха в самокритика защото се сетих че около 10000 км карам с един горивен филтър. Купих си нов, който не беше същия. Днес си сложих нов филтър запали без проблем но не съм я карал защото . Дано да няма проблеми!
        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Колеги, да ползвам темата за малко инфо.
          Интересува ме размера на предният кардан/и от Соренто.

          Ако някой знае размери на предни кардани и от други модели също ме интересуват.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Първоначално публикуван от Geri75 Преглед на мнение
            А как се правеше диагностика,аз съм тази букса,ако не се лъжа тя е за тази цел...
            http://www.troublecodes.net/kia/

            При мен беше точно както на картинката. Правиш мостче между "Еng Test" и "Ground terminal 1.6L" . Даваш на контакт и броиш дълги и къси мигания. Дългите са десетици, а късите единици. После по първата таблица си търсиш номера на грешката която си открил.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Колеги, Спортиджа има ли проблем с предният кардан, и ако да, какъв ?

              Интересува ме кое (ако) се прецаква по-често, каретата или шлиците ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Колеги, Спортиджа има ли проблем с предният кардан, и ако да, какъв ?

                Интересува ме кое (ако) се прецаква по-често, каретата или шлиците ?
                При мен каретата са слабата част на кардана,не знам как е при колегите.
                При шлиците,не съм забелязал проблем.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                  http://www.troublecodes.net/kia/

                  При мен беше точно както на картинката. Правиш мостче между "Еng Test" и "Ground terminal 1.6L" . Даваш на контакт и броиш дълги и къси мигания. Дългите са десетици, а късите единици. После по първата таблица си търсиш номера на грешката която си открил.
                  благодаря за информацията,остава да намеря време да го направя
                  Цената няма значение,стига да е евтино.

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кардан соренто.png
Прегледи:1
Размер:319.9 КБ
ID:5771583 Ето за соренто
                    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Някой да е сменял биалетки на Спортаж 98г.?
                      От два дена нещо трака при рязко спущане на предницата,и не можем да разберем какво е.
                      Единствено което не съм сменил след лифта,са втулки на долните носачи и биалетките.
                      Най-вероятно ще откача стабилизиращата щанга,и да елиминирам нещата едно по едно.
                      Давайте акъл!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Аз сменях на моята. На едната и липсваше изцяло долната част.
                        Никаква сложнотия не е.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                          Някой да е сменял биалетки на Спортаж 98г.?
                          От два дена нещо трака при рязко спущане на предницата,и не можем да разберем какво е.
                          Единствено което не съм сменил след лифта,са втулки на долните носачи и биалетките.
                          Най-вероятно ще откача стабилизиращата щанга,и да елиминирам нещата едно по едно.
                          Давайте акъл!
                          Гошо,при мене биалетките са две на стабилизиращата щанга!Едната държи щангата в самият и край към долният носач и представлява шарнир който минава през носача,а към щангата завършва с ябълковиден болтЧ!Обикновено този ябълковиден болт с годините се разбива и се вади от ямката на биалетката,при движение щангата се мърда в този край и щрака на метал!!!Другите биалетки,предните не щракат защото при тях с годините се разбиват гумените тампони които държат щангата посредством една скоба към биалетката и могат да се сменят(струват по 2-3лв),или самият гумено метален тампон който е отлят на самата биалетка и ако той се разбие,сменяваш цялата биалетка(15лв.комплекта),но от там няма тропане,а сее предницата при каране и в завой,т.е.може да се появи тропане от там ако тампона е изчезнал напълно,но това се вижда като легнеш отпред да огледаш щангата и биалетките!Моята КИА е 2002год.при тебе може да е различно захващането на щангата в самият край,предните трябва да са същите!

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Към биалетката с ябълковидния болт,са ми съмненията.
                            Там как се сменя?
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              Към биалетката с ябълковидния болт,са ми съмненията.
                              Там как се сменя?
                              Там сглобката е под напрежение!
                              Избиваш чрез набиване на подходяща по диаметър шпилка.
                              После набиваш новата биалетка,като избиваш с нея временно-набитата осигуряваща шпилка.
                              Всичко това го правиш,като лавираш с крика за да уцелиш в коя позиция на окачването най-лесно се избива/набива!
                              Това е бързия,но не много правилен вариант!
                              Правилния е скоби, демонтаж на пружините,смяна биалетки, които вече не са под напрежение и обратно сглобяване на всичко.
                              Лека работа...

                              Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                                Там сглобката е под напрежение!
                                Избиваш чрез набиване на подходяща по диаметър шпилка.
                                После набиваш новата биалетка,като избиваш с нея временно-набитата осигуряваща шпилка.
                                Всичко това го правиш,като лавираш с крика за да уцелиш в коя позиция на окачването най-лесно се избива/набива!
                                Това е бързия,но не много правилен вариант!
                                Правилния е скоби, демонтаж на пружините,смяна биалетки, които вече не са под напрежение и обратно сглобяване на всичко.
                                Лека работа...

                                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                                Точно от това се страхувах,че няма да е лесно.
                                Ако проблема е от тях,въобще няма да ги пипна докато не се скъсат.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X