Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Първоначално публикуван от nbcmarkov Преглед на мнение
    Днес се обидих, че ел. перка за охлаждане не става за Киа. Радиатора е разчетен постояно да се охлажда. С виското термошалтера не можа да се включи дори и на черен път. Бях длъжен да опитам .
    Не си прави експерименти,че ще има рев после.
    Това от личен опит го знам,не да съм го чул от някъде.
    Всички опити с охладителната с-ма на Киа,излизат от джоба Ви!
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Експеримента беше под контрол с два тернометъра и стрелката на таблото не е мръднала от нормалното. През цялото време температурата на двигателя не надвиши 94гр. Сравнението беше на температурата след радиатора.
      Kia Sortage wagon 2000 128 h p

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Я нагази в някоя кал със сичката газ,пък да видим тогава температурите?
        То ако ставаше с ел. перка,дали нямаше да е с оригинална такава?
        Начин има,смяна с по-голям радиатор+два вентилатора...
        Ама все пак е Киа!
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          То ако ставаше с ел. перка,дали нямаше да е с оригинална такава?
          Тук съм длъжен да възразя и уточня.
          С ел. перка става - из руските форуми е описано и има работещи решения.
          Избора на виско в случая е продиктувано от това, че автомобила е с повишена проходимост. Ако нагазим в калта или дълбока вода, какво става с виското??? .... нищо. Спира за момент защото няма твърда механична връзка между него и задвижващия вал. Нещо което не може да се случи с ел. вентилатор. Според мен това е основната причина за избора на въпросната конструкция. А ел. вентилатор с две скорости не виждам проблем да се постави...при съответното желание и знания.
          Аз също бях залитнал по тази идея, но за 130лв ново виско и и газ!!!
          Панайот Бърдарски
          0887 60 77 22

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            С този радиатор мисля, че с ел система не става. Вентилатора при мен беше 400мм почити колкото оргиналата перка, и пак не смогна.
            Kia Sortage wagon 2000 128 h p

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Днес след като разходих кичка, че не беше палена няколко дни и минах да и проверят предницата се установи, че имам преден амортесьор за смяна. Това обаче, малкия проблем, дали късмет, дали къръщина, паркирах я пред сервиза да побъбря с момчетата малко и Кичка реши, че няма да пали. След предходни проблеми с "качествена" нафта, бях сложил прозрачен филтър тип цедка преди основния и като вдигнах капака - гледам празен. Явно нафтата се е свлякла... Оригиналния нафтов филтър олят с гориво целия и видимо изпуска от някъде, предположих уплътнителя на самия филтър към тялото. Прибягах за нов, ръснах едни 18 лв, върнах се и го монтирах... Е то хубаво, ама колата пак не пали, припали малко и толкоз, а филтъра напълнихме предварително с нафта. Вече бях свалил прозрачния, да го елиминирам като проблем, е върнах го и гледам - не дърпа. Момчетата от сервиза предложиха електрическа помпа, да подкачи до филтъра и да го напълни. С помпичката на тялото не ставаше нищо. Дръпнахме с помпата, запали. Махнахме помпата и колата пак не иска... Продухвахме маркуча към резервоара, пак без ефект...

              Усетихме проблема - тялото на филтъра. Последва монтажа някакъв леко ползван филтър от голф(казвам го сериозно, филтъра беше почти нов), просто в 7 вечерта магазините вече не работят. О, чудо, колата си запали на третото завъртане, напълни безпроблемно и без помощни средства прозрачния филтър, после и голфовия и си заработи.

              Извода - от тоя смотан малък филтър тип цедка има полза, отделно - тялото, на което се монтира оригиналния филтър е за кофата. Утре отивам за помпичка тип мях и нов голфов. Ще правя стойка на мястото на оригиналния и ще си го карам така...

              Яд ме е само за 18 лв, които дадох за новия филтър за оригиналното тяло...

              П.С. Бях паркирал до една Киа Карнивал на паркинга, може би просто Кичка се е разсърдила, че съм им развалил компанията или пък е прихванала някоя момента болест...
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Не я спирай до УАЗ!!!!
                Че ако от там пипне вирус.….….Нито пък до ЛАДа Нива!
                Последно редактирано от gali_km; 24-03-17, 19:25. Причина: допълване
                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Всичките ми коли от много години, дори леките са с виско и досега никога не съм имал каквито и да е ядове с охлаждането. Виското си е най-правилното решение, дори за това недоразумение. Търсете проблемите другаде.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Всичките ми коли от много години, дори леките са с виско и досега никога не съм имал каквито и да е ядове с охлаждането. Виското си е най-правилното решение, дори за това недоразумение. Търсете проблемите другаде.
                    Или с постоянно включена с ремък перка. Говоря за моите приключения с автомобили!
                    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Всичките ми коли от много години, дори леките са с виско и досега никога не съм имал каквито и да е ядове с охлаждането. Виското си е най-правилното решение, дори за това недоразумение. Търсете проблемите другаде.
                      Колега-доколкото забелязвам и ти не долюбваш моторите на КИА.Аз също,тъй като доста се напатих с бензинови такива.Според теб къде им е проблема!?

                      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Не е към мен въпроса, но 99% в начина на експлоатация...
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                          Колега-доколкото забелязвам и ти не долюбваш моторите на КИА.Аз също,тъй като доста се напатих с бензинови такива.Според теб къде им е проблема!?

                          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                          Аз бих опитал с по-правилно оразмерен радиатор. Това при положение, че колата се кара по-хард, отколкото е мислил производителят и и всичко друго е наред.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Има логика....

                            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Моята Кия умре. Тази сутрин не ще да пали.

                              С ГИ съм. Пали задължително на бензин. Има аварийно паленена газ, но дори тогава прави 2-3 оборота на бензин и тогава прехвърля на газ

                              От известно време палеше с повечко въртене. На бензин претрисаше, но като обърне на газ се оправяше. Вчера запали много трудно и пушеше с миризма на бензин. Като загря, обърна на газ и след малко се оправи. През деня я палих няколко пъти аварийно. Едвам припалваше на бензин и веднага като обърне на газ работи добре. Вечерта, като се прибрах у нас, колата си беше нормално загряла, работеше добре на газ. Обърнах на бензин и веднага угасна

                              Та си мисля за бензинови дюзи. Как се свалят дюзи и има ли смисъл от чистене? Къде в Пловдив чистят дюзи?
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Почни с горивен филтър! Най-евтиното и най-лесното за проверка! После вече мисли за помпа или инжектори. По-вероятното за мен е помпата макар, че често се споменава за запушени инжектори точно при този мотор. Все пак, аз бих почнал с филтъра, пък ако ще и преди 2 месеца да съм го сменял.

                                Ако си от благословените с ОБД2 букса за диагностика, не е лошо да се бучне на компютъра също да се види положението какво е.

                                Мерене на налягане в горивната система също е добър вариант за диагностициране на проблема! Би трябвало веднага да се разбере дали е помпата или са инжекторите.


                                П.С. И докато съм в тая тема... На мен ми припада подгрева на свещите, самосиндикално и когато си поиска. Ту работи, ту не работи... Явно релето иска да се предава. Вчера го поразмърдах и взе, че се оправи. Ще видим днес как е, ако пак прави проблеми, най-вероятно ще го изритам и ще си направя нова отделна система за подгрева....
                                Последно редактирано от McNicko; 11-04-17, 09:07.
                                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X