Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Първоначално публикуван от nbcmarkov Преглед на мнение
    Днес ми проминиха степента на сгъстяяване - главата била много крива и дялкали, дялкали.
    KIA Sportage 2,0 16V.
    Хубаво. Само гледай какво е написал Янко...пу..пу...пу да не се случва на никой
    Панайот Бърдарски
    0887 60 77 22

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Колко я рендосаха!?
      0,5 пишеше на нея.
      Kia Sortage wagon 2000 128 h p

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        След един фал(обърках зацепването на изпускателния вал с 180гр) Киата е готова даже и изпълних проекта за електро охлаждане на мястото на виското. На място сработи идеално остана да видя как е и в движение.
        Kia Sortage wagon 2000 128 h p

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          ......-Дано да съм лош пророк,но има голяма вероятност да стопиш мотора рано,рано.Тия двигатели мразят температурните амплитуди,които при читав радиатор и работещо виско просто липсват!С датчик,който ще чака някаква температура и ще включва ел. перка......-ти си решаваш.....-я кажи поне на колко градуса ти е датчика!?

          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Съгласен съм с Янко. Има много опити за преправяне на системата, прилагани на много марки и двигатели. От както съм в тоя форум чета. Няма алтернатива на добре работещо виско.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              За бензина не знам,на дизела пробвах.
              Опита излезе неуспешен!
              Не си правете експерименти,че излизат скъпо.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Съгласен съм с Янко. Има много опити за преправяне на системата, прилагани на много марки и двигатели. От както съм в тоя форум чета. Няма алтернатива на добре работещо виско.
                Напълно съм съгласен с Янко и Сашо и съм върл враг на преправянето!Обичам оригиналните изработки по възможност с оригинални части и след като се знае че за тези джипки(а и Ферозите са така)температурните амплитуди са пагубни,не си заслужава да се рискува,защото както казва Дедо ти Гошо,после излиза скъпо,че даже се стига до продаване на джипа за части!!!Не го пожелавам на никой,но за това много трябва да се внимава с "подобренията"!

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Е колко па да струва едно ново виско за Кия?
                  Не съм ровил, ма за Ферозата по спомен около100-120 пари. Не си струва преправянето, щото и то няма да излезе евтино, дори да се абстрахираме от ефективността.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Е колко па да струва едно ново виско за Кия?
                    Не съм ровил, ма за Ферозата по спомен около100-120 пари. Не си струва преправянето, щото и то няма да излезе евтино, дори да се абстрахираме от ефективността.
                    В Раднево 132лв. от магазина,без никаква отстъпка.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      За дизелова има на 97 лв на джапанпартс. За бензинова, не знам.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Виското ми е ново, не го правя за да не го сменя. Сложиж датчик от някъкъв опел 87-92гр. Системата я дублирах с ръчно пускне с копче от вътре.Незнам дали системата с виско е най-доброто, но дакато ми правиха главата стигнах до извода, че BMW и KIA са най-честите клиенти.
                        Kia Sortage wagon 2000 128 h p

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Първоначално публикуван от nbcmarkov Преглед на мнение
                          Виското ми е ново, не го правя за да не го сменя. Сложиж датчик от някъкъв опел 87-92гр. Системата я дублирах с ръчно пускне с копче от вътре.Незнам дали системата с виско е най-доброто, но дакато ми правиха главата стигнах до извода, че BMW и KIA са най-честите клиенти.
                          БМВ не пукат кой да е модел глави.Имат си определен мотор......-

                          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Отдавна не ми се беше разваляло нищо ма нейсе.
                            Днес спирам на едно чистичко място, върша си работа и, като се връщам гледам под задна лява врата локва. Пипам- нафта.
                            Оказва се, че тръбата за обратната нафта е изгнила точно на тройната скоба, която я прикрепва към рамата. Естествено и трите линии, които минават от там са метални и доста ръждиви.
                            Утре предстои замяна на цялата линия с медна тръба.
                            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Днес се обидих, че ел. перка за охлаждане не става за Киа. Радиатора е разчетен постояно да се охлажда. С виското термошалтера не можа да се включи дори и на черен път. Бях длъжен да опитам .
                              Kia Sortage wagon 2000 128 h p

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Ел. перката ще стане, но трябва да я включваш с копче когато загрее колата. По добър вариант от механичната перка на ремък няма, постоянно върти и охлажда не харчи ток като електрическата, ще спре да върти като се скъса ремъка, ел. перките не ги харесвам. Защо си сложил на кияка ел. перка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X