Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
    Е няма как да не се съглася. Лада и Москвич със спукана глава не съм видял. А маздови мотори има доста с такива проблеми. Всъщност двигателите за които говорм и бензин и дизел, се оказа, че са масово поставяни в своето време на много модели автомобили. Явно си имат живот...15-20години или 300 - 400000км. Което се доказва и от факта че вече десет години Киа с НОВА глава не дава ядове и продължава да се движи. Говорим за бензин 128 кончета
    За дизела да. За бензина доколкото съм чувал и знам от Киа са променили двигателя доста и съответно има повече проблеми. Макар, че реално освен глава с друго май не съм чувал да има особени проблеми. А и за да работи на 16 компресия(при заводски под 10) при Янко явно не е толкова кекав двигател.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
      Насочи се към друга джипка.Чисто приятелски съвет ти давам!

      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
      Що така бе колега, аз с такъв интерес следях темата ти "От Нива на Киа" Другия вариант ми е Витара но това са още 2к отгоре.Преди време в една друга тема бях написал, че за тази разлика от 2 000 Киа ще стане картинка.От друга страна аз нямам (за сега) намерение да се ровя в такива калища и коловози дето си я завирал ти.
      LZ1ACU

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        Макар, че реално освен глава с друго май не съм чувал да има особени проблеми. А и за да работи на 16 компресия(при заводски под 10) при Янко явно не е толкова кекав двигател.
        Оплакванията са само от глава. От друго почти няма оплаквания. А на Янко мотора според скромното ми мнение е заминал от скъсан клапан. Друг е въпроса защо се е скъсал...
        Панайот Бърдарски
        0887 60 77 22

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Лошото е,че има и други случаи на скъсани клапани,за пукнати глави.....-почти при всеки.Ако беше само в моя мотор проблема въобще нямаше и дума да спомена,щях да си го подмяня и да си карам.

          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            За дизела да. За бензина доколкото съм чувал и знам от Киа са променили двигателя доста и съответно има повече проблеми. Макар, че реално освен глава с друго май не съм чувал да има особени проблеми. А и за да работи на 16 компресия(при заводски под 10) при Янко явно не е толкова кекав двигател.
            Нека да бъдем по-точни технически в изказа си и да не бъркаме "степен на сгъстяване" с "компресия".

            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Първоначално публикуван от toniko Преглед на мнение
              Що така бе колега, аз с такъв интерес следях темата ти "От Нива на Киа" Другия вариант ми е Витара но това са още 2к отгоре.Преди време в една друга тема бях написал, че за тази разлика от 2 000 Киа ще стане картинка.От друга страна аз нямам (за сега) намерение да се ровя в такива калища и коловози дето си я завирал ти.
              Завирал съм я на местата,където 6 години си ходих с лекия автомобил с повишена проходимост Лада НИВА,т.е. не съм я карал на сериозен оф-роуд!!!Що се отнася до поредната-/последна/ авария на мотора,скъса клапан на асфалт на 5та предавка на 2800об/мин.

              Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                Нека да бъдем по-точни технически в изказа си и да не бъркаме "степен на сгъстяване" с "компресия".

                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                Янко, твоята е работела по цикъла на Ибадулаев, кажи-речи...
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  [QUOTE=Янко Желязков;3111036]Нека да бъдем по-точни технически в изказа си и да не бъркаме "степен на сгъстяване" с "компресия".

                  Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk[/QUO
                  Каква е разликата?И как се измерва едното и другото?

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    [QUOTE=буклас;3111113]
                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    Нека да бъдем по-точни технически в изказа си и да не бъркаме "степен на сгъстяване" с "компресия".

                    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk[/QUO
                    Каква е разликата?И как се измерва едното и другото?
                    Първото показва какво е отношението на раб. обем на цилиндъра към обема на горивната камера.За бензинова КИА,ако не ме лъже паметта беше от порядъка на 9.3 към 1.Второто-/компресията/ще го получиш,като умножиш степента на сгъстяване по 1.2 за бензинов мотор и ще разбереш каква е нормалната компресия!Това съвсем накратко обяснено.

                    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Исто е бре, момци...
                      Опа, не ееее. Разбрах го.
                      Последно редактирано от avzdrav; 18-02-17, 18:30. Причина: тъпоумие
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Ибадулаев пали раб. смес с 50киловолта напрежение,има и куп други изменения,които нормален мотор не може да издържи.

                        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          [QUOTE=Янко Желязков;3111120]
                          Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                          Първото показва какво е отношението на раб. обем на цилиндъра към обема на горивната камера.За бензинова КИА,ако не ме лъже паметта беше от порядъка на 9.3 към 1.Второто-/компресията/ще го получиш,като умножиш степента на сгъстяване по 1.2 за бензинов мотор и ще разбереш каква е нормалната компресия!Това съвсем накратко обяснено.

                          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                          Благодаря Янко за обяснението,не бях на ясно с това!

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            От там - степента на сгъстяване е постоянно число, което е проектирано от производителя и не се изменя във времето. Докато компресията намалява във времето, като започнат да изпускат сегментите и клапаните.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Днес ми проминиха степента на сгъстяяване - главата била много крива и дялкали, дялкали. След 4 дни обикаляне главата е заварена, шлайфана, и паснати клапани. Остана само да държи.
                              KIA Sportage 2,0 16V.
                              Kia Sortage wagon 2000 128 h p

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Колко я рендосаха!?
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X