Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък проблем с големи ядове- соренто

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малък проблем с големи ядове- соренто

    Първо да честитя новата 2016 година на всички колеги от сайта с пожелание да е безаварийна и с много приятни минути в офроуда!За здраве, щастие и късмет, смятам, че сте ги получили в изобилие по празниците, но нека е пожелание и от мен!
    И така! Да си дойдем на думата. Преди коледа натоварих „кицка“ солидно и тръгнах за България с приповдигнато настроение, защото не си бях идвал 3 години. След около 500 км. спрях за почивка и започнаха ядовете. Никак не пали, само цъка реле някакво може би.Докато се вайках и чудех, двигателя изстина и си запали нормално. Направи ми същия номер още 2-3 пъти, но стигнах до вкъщи. И започнах с профилактиката: смяна на маслото на дифовете, което си носех с мен, смяна на накладките за ръчната и тн. Заредих и тръгнах да се поразходя............ и заработи като трактор. На другата сутрин напомни за себе си. Опита се да завърти, не успя, почаках и „о чудо“ запали!!! Пропуши, закашля се и започна да трепери . И така, стана време за връщане............ закашля се и край. Купих нов акумулатор 100Ач 850 АН (стария и без това беше на повече от 6 години)..........Тръгнах и се опитах да изпреваря..........и изгасна в движение. Същото и в София, Сърбия...И от Австрия не съм я гасил и не съм давал рязко газ. Минах и през дедо Владо от Костинброд, който ме поуспокои, че чека светва и несамо при опасност за двигателя. Пристигнах с 6-7 часа закъснение и веднага в интернет- всякакви форуми на езиците които разбирам и преобладаващото беше за горивния филтър. Срещу 119 евра беше сменен и вече си пали и върти гумите като дам рязко газ....очудващото беше, че компютъра не дава никаква грешка??? Посъветваха ме в сервиза да отворя клапата на резервоара и да си почиста цедката сам, ако пак ми направи тоя номер, но аз мисля да го направя въпреки всичко.И така-предстои сняна на маслото на скоростите -автоматик следващата седмица срещу 200-300 евра, като маслото си е от мен, но със изтакане и промивка и ще бъде като нова, но пък ми се развали радиото някаква комбинация ,навигация, ДТВ, ДВД, МП3 .....,.,.. абе за толкова години още никой не ме е сурвакал така
    Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

  • #2
    От: Малък проблем с големи ядове- соренто

    Е, то проблема ти не е само един... А комплексен, с няколко несвързани 'повреди'... И като че ли е свързан с общата поддръжка на автомобила...
    Липсата на мощност в обороти наистина говори за проблем с подаването на гориво - филтър, магистрала и т.н. Т.е. навярно на твое място не бих сменял масло на дифове, а филтри на горивната и въздушната система, както и бих налял 'антигел' присадка ако съм зареждал на незнайни бензиностанции...
    Навярно някъде си налял кофти нафта, или не си наливал от лятото, като в резултат е останало лятно гориво в резервоара...
    Радиото - може да е умряло и заради калпавия акумулатор...
    Общо взето - изисква се периодична проверка и поддръжка на автомобила, за да няма непериодични повреди
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Малък проблем с големи ядове- соренто

      Първоначално публикуван от бетона Преглед на мнение
      Първо да честитя новата 2016 ...
      Честита и на теб . Така като чета неволите, които си преживял с Киека, си мисля, че скоро ще ремонтираш втулки на стартера. Иначе за филтъра е ясно още от пръв поглед на симптомите. Останалите работи, които си сменил, мисля, че не са свързани по никакъв начин с "повредите" на колата, така, че си се сурвакал сам. Айде, дано няма повече такива сурвакания.

      Коментар


      • #4
        От: Малък проблем с големи ядове- соренто

        Благодаря за пожеланията! Вярно, че си бях подготвил всичко за смяна, и масла и накладките за ръчната(другите ги смених лятото заедно с дисковете), само акумулатора не предвидих и радиото,което купих допълнително някога. За втулките на стартера ....май ще си поръчам нов, а стария ще го поправя за резерва, ако става. Някога, преди 10на години на един фиат подлагах месингови шайби и още си стартира супер. Дано и при киата да е така!

        slowtraveler: колега, поддържам си колите.Смяната на маслата бяха планирани още преди месеци. Филтрите бяха планирани за пролетта, но нуждата ме изпреварва Вярно, 2 пъти наливах нафта в БГ. Бих желал да ми посочите на каква бензиностанция да зареждам за да нямам проблеми.
        Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

        Коментар


        • #5
          От: Малък проблем с големи ядове- соренто

          Аз ползвам мидата откато са тук.Без проблем съм издухал над 60 кубика.

          Коментар


          • #6
            От: Малък проблем с големи ядове- соренто

            Смятам че киата най добре понася дизела на Еко към този момент. Като алтернатива може да ползваш ОМВ

            Коментар


            • #7
              От: Малък проблем с големи ядове- соренто

              Интерсно защо често се говори за този филтър?
              Защо другите коли нямат този проблем?
              Възможно ли е на КИА Соренто филтъра, да е "по прецизен"?
              Аз друга логика не виждам, но ако може някой да сподели идея.
              Иначе карам по 6....8000 годишно Сорентото и сипвам нафта от ОМВ, Еко и Ромпетрол. Няма проблеми с горивото, освен когато насипаха бензин вместо нафта, но и това не бутна колата много.

              Коментар


              • #8
                От: Малък проблем с големи ядове- соренто

                Така!Днес смених и стартера , както позна балканджи Пламен Поръчах от интернет нов и сега ще поправя стария евентуално за резерва........ Не знам защо, обаче тази кола колкото повече ме ядосва, повече я заобичвам . Сега наближава смяна на моторното масло, въздушния филтър и все още чакам термин за смяна на маслото на скоростите............... и ще е като нова
                Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                Коментар


                • #9
                  От: Малък проблем с големи ядове- соренто

                  Доколкото ме осведомиха, колега 1115, киата има някакво реле ли е прекъсвач ли е някакъв и ако нещо с двигателя не е в ред, го изключва за да го предпази от по голяма авария.Та ако филтъра не пуска достатъчно гориво се включва то и гаси мотора
                  След като смених филтъра , проблема изчезна
                  Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малък проблем с големи ядове- соренто

                    Най- после! Смених маслото на скоростите, 5 скоростна автоматична . Даже не трябваше да я промиват кутията. Та бях купил 12 литра, като се приготвих за промивка и напълно ново масло. Оказа се обаче, че не е нужно. Маслото си беше идеално, без никакви мръсотии или „стружки“. та източихме само 8 литра, а другите 4 ще ги долея след 70-80 000 км. ако още я карам де но не виждам никакъв смисъл да я сменям в момента.та тя стана като нова
                    Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X