Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предни пружини за KIA Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Предни пружини за KIA Sportage

    Добре , тогава при повдигане с 5 см ще трябват ли и по-дълги носачи. Аз искам да правя лифт на 5 см. предните и задните подложки ще си ги направя, пружини има за 2 инча лифт, удължаване на стъблата на амортисьорите за да спазим хода и тогава ще ми трябват ли някакви други носачи или би трябвало да стане с оригиналните.
    А и какви минусови джанти би могла да побере и какви гуми няма да я натоварят с този слабичък дизелов мотор.

    Коментар


    • #47
      От: Предни пружини за KIA Sportage

      Комши, обясни защо ти трябва толкова голям лифт, че аз не вдявам как ще върти много големи гуми тоя огромен, но за сметка на това немощен мотор.
      Не знам дали ще намериш носачи различни от оригиналните, които са на поносима цена, а в другата тема, колегата е обяснил трудностите с дори само 3см подложки.
      Ако аз трябваше да правя това упражнение на моята, въобще никакви подложки нямаше да слагам. Само омегови пружини отзад и някакви една идея по-дълги отпред, или оригинални нови. И боди лифт, около 2,5-3 см, който ще ми струва двайсетина лв с материала при някой стругар.
      Така или иначе, с по-големи от примерно 215/80/15 или 235/75/15, ще я убиеш окончателно откъм динамика. А такива, ще ги събере без никакъв лифт.
      Тая джипка може да върти големи гуми, само с 128 коньовия мотор.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #48
        От: Предни пружини за KIA Sportage

        Факт, на дизела това му е предела за гуми, Сашо правилно казва. Над тия размери ще загубиш повече от колкото ще спечелиш, а реално и двата размера влизат без лифт или с минимален такъв.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #49
          От: Предни пружини за KIA Sportage

          Не, аз го казвам, щото са ми минавали подобни идеЙ през между ушите. Дадох си сметка обаче, че би било равносилно на изнасилване за тоя двигател.
          Ферозата ми е 105 коня и си ги усеща калните 235-ци. Верно дизела, въртящ момент, това онова, но на излизане от кръстовище или ускорение, ще ти свиркат отзад, а може и да те бият. За изпреварвания дори на болклукчийски камион, можеш да забравиш. Освен ако не е спрял.
          После продължението на сериала го знаем. Механична помпа, настройки на гориво, кулера малък и последния епизод, търся глава.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #50
            От: Предни пружини за KIA Sportage

            С 30мм. подложки отпред реално лифта би трябвало да е 60мм.
            И не понася повече защото ъгъла на каретата става много малък.
            Има и по дълги носачи,имаше писано в една тема.
            С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см-
            Последно редактирано от georgipetkov64; 05-06-17, 20:26.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #51
              От: Предни пружини за KIA Sportage

              За това обичам този форум. Важното е да се вслушваме в колегите дето са по-опитни. Ще се спра на нещо по-практично и безболезнено лифтване. Мисля за гуми до 235 , а какви минусови джанти би поела без рязане на калници.

              Коментар


              • #52
                От: Предни пружини за KIA Sportage

                Ето как изглежда творението ми:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170605_215640.jpg
Прегледи:1
Размер:203.0 КБ
ID:5755965

                За последно го пиша да няма не разбрали. Колата е с 4бр нови пружини, 4бр. нови амортисьори, и 4бр подложки 30мм. За мен това оптималното "евтино" повдигане. Отпред дори да си нямаме проблеми 100% бих препоръчал не повече от 20мм подложка. За да облекчим леко напрежението в горния шарнир според мен може да се пробва да се извърти реглажа така че носача да слезе надолу. По-дълги от оригиналните пружини е абсурд да се слагат защото според мен предните амортисьори ще бъдат разпънати докрай. А окачване без ход в едната посока е дори опасно! Ето и снимка на проблемите при повдигане с 30мм. на предницата:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170605_182535.jpg
Прегледи:1
Размер:156.9 КБ
ID:5755966Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170605_182507.jpg
Прегледи:1
Размер:217.7 КБ
ID:5755967

                Ясно се вижда опрелия горен носач в талерката на амортисьора. Разбира се не забравяме че окачването сега виси на горния шарнир, което не е правилно! Ъгъла на карето на полуоската е страшен, за да го оправим трябва подложка и на предния диф.

                Коментар


                • #53
                  От: Предни пружини за KIA Sportage

                  Ако не си ходил на стенд,отивай колега.
                  А джантите от какво са?
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #54
                    От: Предни пружини за KIA Sportage

                    Филмът със свалянето на предния диф е ясен. Какъв е смисъла тогава?
                    Ходове ли?
                    Ако е само за да побере по-големи гуми, е безсмислен.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Предни пружини за KIA Sportage

                      Доволно е станала, на мен ми допада. И аз ще се спра на 30мм. повдигане, но сподели за размера на гумата и джантите от какво са и с какво ет. са.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Предни пружини за KIA Sportage

                        Споменаваше се за предни носачи от Кия Преджио. Били малко по-дълги и с малко преправяне на захвата на шарнира ставали точно на лифтнат Спортидж. Не съм пробвал
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #57
                          От: Предни пружини за KIA Sportage

                          Готино изглежда. Горния носач, предвид сравнително простата си конструкция, може да се изработи от кадърен заварчик или да се удължи текущия.

                          Какви джапанки ще търкаля след тоя лифт машинката?
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • #58
                            От: Предни пружини за KIA Sportage

                            Машинка е само за лов и кеф на един човек. Аз просто се грижа от осем години за нея. Гумите ще са си тези. Просто опираше леко на места и я дигнах до горе-долу възможното.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Предни пружини за KIA Sportage

                              Джантите ми приличат на от витара 15-ки,един колега сложи такива 16-ки с гуми 215/80/16.
                              Само предните калобрани пречеха известно време,ама то каквото е ненужно пада.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • #60
                                От: Предни пружини за KIA Sportage

                                И все пак, до колко минусова джанта може да поема

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X