Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с предното на КIA Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

    Първоначално публикуван от gogo630722 Преглед на мнение
    Чували ли сте за "ХАДО" технология и има ли отзиви за това чудо.
    Да.Но не е технология,а име на фирма.За съживяване на мъртъвци...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

      Вчера си разглобих Хъбовете на Киата 2000г. 2.0 TDI,вакумни ми то било елементарна работа.Маха се зегерката която от едната страна е зарязана за да може да се вкара отверката и излизат две зъбни колела и една пружина,няма какво да се обърка.Ако иска човек може да си ги направи ръчни по няколко начина в зависимост от възможностите.Направо не виждам какво може да струва 400лв в тях.

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

        Колега аз имах сащият проблем с моята киа която е 95 година и е с механични хъбове!!!

        Когато я купих таман и бяха сложили нови хъбове и за 7 дни пак двойното изчезна!!!
        В киа ми казаха че единият хъб е около 300 лв!!!
        Веднага разтворих хъба да видя кво има в него та струва 300 лв и забелязах че точно механиката която включв двойнотот е от няква сплав дур алуминиева!
        Занесох всичките джажи на мног омой човек в Воения зявод в червен брег да ми направи всичко от метал за да немоо да се тоши но и това непомогна заштотто перата които се бяха строшили вече на металните се ганеха!!!


        Мислих всякакви варянти но механичният хъб нее никак подалив на каламосване и си закупих на АВМ ръчни и съм много доволен!!!

        Но на дин приятел пак сложихме АВМ хъбове само старите му хъбове бяха вакумни и при тях стига да имаш малко фантазия можат да се преправят по много начини!!!

        Дори виждах киа и на хъбовете имаши болтове в центара на хъба и собственика каза че като го навие болта зацепва двоинотот като го отвие отцепва!!!

        Но според мен може да се направи и по по лесен начин за включване и изключване на хъбовете!!!

        А и АВМ хъбовете неса нищто особено сигорен съм че ако небяха затворили военният завод в Червен Бряг там може да направят такива ако дам един за мостра и ще бадат с далеч по приемлива цена!!

        Надявам се да съм бил полезен!!!

        Коментар


        • #19
          До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

          Първоначално публикуван от Galcho Преглед на мнение
          сащият .......

          разтворих.......... включв двойнотот................ е от няква сплав дур алуминиева!
          джажи............... на мног омой човек в Воения зявод в червен брег да ми направи всичко .................... немоо да се тоши но и това непомогна заштотто....................... ганеха!!!


          ............... варянти .................. нее никак подалив на каламосване

          Но на дин

          .....................центара ................. двоинотот като го отвие отцепва!!!



          ............ неса нищто............ сигорен ..................... бадат.................
          Много Ви се моля, обърнете особено внимание на правописа, и отделно на пунктуацията..... Тогава със сигурност ще сте полезен....
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #20
            До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            Да.Но не е технология,а име на фирма.За съживяване на мъртъвци...
            За хъбовете става ли?

            Коментар


            • #21
              До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

              Първоначално публикуван от vanko4x4 Преглед на мнение
              дай година на джипа като за начало
              Май-1999г.

              Коментар


              • #22
                До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                Здравейте,
                Незнам как точно да обясня, но предния ми мост неработи като включвам на 2Н и 4L.
                Вдигнах колата и я пробвах във въздуха. Няма реакция в колелата /предните/ дясното каре се върти от предния диференциал, а лявото въобще не. Мисля че съм с механични хъбове или незнам точно как се казват тия зъбци които се зацепват вътре в тази капачка на предните колела.
                Някои може ли да ми даде съвет.
                Аз съм от Ямбол и не съм чувал за майстор в региона.
                Един познат има същия проблем и говорейки с него ми каза че е дал на майстор да му направят накаква шайба с 3 зъбчета, това ли е от дураломиний.
                Взел му 45лв. да му ги направи, но не ми каза дали така работят.
                Мога и ми е по удобно да звънна по телефон за съвет.
                моят е 0894413349 - Калоян.

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                  Ако не се лъжа "lud ribar" беше от Ямбол и има кия...ако влезе сигурно ще ти пише.... я снимай капачките, и отпред между казанчето(за чистачките) и акумолатора
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                    Махайте ги тия хъбове. Като имах Кия първото което направих е да изхвърля старите и да сложа ръчни. Не са чак толкова скъпи, че да се правят кофти изпълнения- болтове, наварявания, дрън дрън.
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                      Е нали се води все пак "лек" комфорт ....ама бях чувал от едни пловдивчани,че имало в София много евтини ръчни ама като незапомних склада

                      До сега не съм отварял моите,но дали да ги отворя и гресирам за профилактика,че може да не са отваряни откакто е излезнал от завода
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                        Първоначално публикуван от hunter76 Преглед на мнение
                        Здравейте,
                        Незнам как точно да обясня, но предния ми мост неработи като включвам на 2Н и 4L.
                        Вдигнах колата и я пробвах във въздуха. Няма реакция в колелата /предните/ дясното каре се върти от предния диференциал, а лявото въобще не. Мисля че съм с механични хъбове или незнам точно как се казват тия зъбци които се зацепват вътре в тази капачка на предните колела.
                        Някои може ли да ми даде съвет.
                        Аз съм от Ямбол и не съм чувал за майстор в региона.
                        Един познат има същия проблем и говорейки с него ми каза че е дал на майстор да му направят накаква шайба с 3 зъбчета, това ли е от дураломиний.
                        Взел му 45лв. да му ги направи, но не ми каза дали така работят.
                        Мога и ми е по удобно да звънна по телефон за съвет.
                        моят е 0894413349 - Калоян.
                        Здрасти,ако искаш обади се утре да я видим.Не че им разбирам,но можем да я пробваме...
                        п.п.моите са ръчни

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                          Първоначално публикуван от vanko4x4 Преглед на мнение
                          Ако не се лъжа "lud ribar" беше от Ямбол и има кия...ако влезе сигурно ще ти пише.... я снимай капачките, и отпред между казанчето(за чистачките) и акумолатора

                          На едно място пишат Автоматична, на друго механическа, незнам дали и двете неша е едно и също.
                          Не са и ръчни, така че и аз незнам. Ще скоча да се опитам да снимам но съм ги гледал по форума и в снимки на други, като механични или автоматични /хъбове/.

                          Как става този номер с наварянето и преправянето щото и аз май на там ще се ориентирам.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                            Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение
                            Здрасти,ако искаш обади се утре да я видим.Не че им разбирам,но можем да я пробваме...
                            п.п.моите са ръчни

                            Ще се обадя поне да видим къде я водиш на майстори по града.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                              Първоначално публикуван от gogo630722 Преглед на мнение
                              За хъбовете става ли?
                              Не.
                              Колеги,слагайте си ръчни АВМ-и за да си решите проблемите веднъж завинаги.Евтини хъбове има в София-да,но никога няма да препоръчам на някой да си сложи по колата "цам".Чупят се повече от оригиналните,които са от сополон и говнолин.Е,тия са по-зле.
                              А това да си завариш хъбовете или да си направиш някакъв вид капчки става,но колата почва да върви малко по-тегаво и да харчи малко повече.Мен,лично това би ме дразнило(пробвал съм),но всеки си решава за себе си.
                              Последно редактирано от ninja_1; 29-12-09, 19:08.
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                                Не.
                                Колеги,слагайте си ръчни АВМ-и за да си решите проблемите веднъж завинаги.Евтини хъбове има в София-да,но никога няма да препоръчам на някой да си сложи по колата "цам".Чупят се повече от оригиналните,които са от сополон и говнолин.Е,тия са по-зле.
                                А това да си завариш хъбовете или да си направиш някакъв вид капчки става,но колата почва да върви малко по-тегаво и да харчи малко повече.Мен,лично това би ме дразнило(пробвал съм),но всеки си решава за себе си.
                                Соти или нинджа май е едно и също!
                                Можеш ли да ми кажеш могат ли да се заменят и дали пасват от механични да се сложат ръчни. Някаква цена знаеш ли и къде?
                                Отговори ми чисто икономично, защо ти смени на твоята от вакумни хъбове постави механични а не ръчни?
                                Благодаря ти предварително!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X