Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с предното на КIA Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблем с предното на КIA Sportage

    колата е с постоянно задно задвижване, а не с предно, така, че като дръпнеш лоста на 4Н включваш предното, а не задното. Няма смисъл да даваш назад, понеже си с постоянно зацепени хъбове и няма какво да изключва.
    Honda HR-V 4WD D16W1

    Коментар


    • От: Проблем с предното на КIA Sportage

      Смятам че това е напълно адекватно поведение ако го тестваш на здрава настилка. Най добре тези експерименти да не ги правиш на сух асфалт да не съсипеш жипката .

      Коментар


      • От: Проблем с предното на КIA Sportage

        Първоначално публикуван от drz400 Преглед на мнение
        След като си оправих предното , се появи друг проблем, или поне аз за проблем го смятам
        Когато включа 4H предното няма проблеми, работи си (да отбележа че капачките са ми преправени и са постоянно зацепени), обаче при опит да завия на усещам че задния мост е зацепен, се едно има блокаж, едната задна гума почва да преплъзва. Връщам лоста на 2H за да огасне лампата на таблото трябва малко на зад да дам 2-3 м , тогава се освобождава и задният мост и си завивам без проблеми. Огледах задният мост, но не видях тръбички или кабели да влизат в моста,освен спирачките. Немога да разбера по какъв начин се зацепват 2те задни гуми.
        И другото което ме интересува, когато са зацепени хъбовете постоянно, необходимо ли е да се кара на зад малко, за да изключи предния деф?
        След като си си оправил предното и колата е започнала да работи както трябва. Как изкаш да завиеш на сух асфалт с блокиран междуосов диференциал без колата да изпитва голяма натоварване. При това положение имаш две колелета които трябва да изминат еднакво разстояние. Ако едното измине по малко разстояние /което обикновенно в завои е задължително/ другото компенсира тази разлика с приплъзване. Порови се тук има доста добри теми с илюстрации и обяснения на принципите на работа на разичните задвижвания.

        Коментар


        • От: Проблем с предното на КIA Sportage

          Да, този тест го правих на сух асфалт, но разбира се, не съм го напъвал , но усещам че при маневра яко се мъчи.
          Не съм имал до сега кола 4х4, затова питам дали е нормално.

          Коментар


          • От: Проблем с предното на КIA Sportage

            Да нор.мално е но ти него прави най вече маневри на сух асфалт ще съсипеш машинката.

            Коментар


            • От: Проблем с предното на КIA Sportage

              Привет на всички.Имам молба към Колегата DRZ400 ,ако може да обясни как си е направил хъбовете постоянно зацепени.Благодаря предварително.

              Коментар


              • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                Първоначално публикуван от bokomax Преглед на мнение
                Привет на всички.Имам молба към Колегата DRZ400 ,ако може да обясни как си е направил хъбовете постоянно зацепени.Благодаря предварително.
                виждам, че си градски, остави някакъв телефон или ми звънни на 0887919144 да ти покажа моите. Поздрави!
                Honda HR-V 4WD D16W1

                Коментар


                • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                  Първоначално публикуван от bokomax Преглед на мнение
                  Привет на всички.Имам молба към Колегата DRZ400 ,ако може да обясни как си е направил хъбовете постоянно зацепени.Благодаря предварително.
                  Хъбовете които преправих са ми автоматични. Трябва да разглобиш капачката, малко зор се маха голямата зегерка която държи пружината.След като я разпилееш на съставни части, ще видиш една муфа която зацепва вътрешният елемент с шлиците към самата капачка. Тази муфа се състои от 3 части, едно зъбно колело, една пластмасова подложка и една малка пружинка, които ги държи една скоба с 3 крачета пластмасови.
                  Аз използвам само зъбната част от муфата, поставяйки я обърната на обратно/така шлиците са зацепени по добре. Голяма пружина, която седи под муфата я слагаш над муфата да я държи постоянно натисната и си слагаш пластмасовата втулка с зегерката. Само да отбележа, тази пластмасовата втулка има 3 крачета, трябва да ги отрежете, понеже опират в шлиците.
                  Може би има и други начини, но аз сметнах този за най-добър, понеже лесно може да се освободи хъба ако искам, само местя пружината под муфата.
                  Жалко че не направих снимки, но тези дни ме чакат още 2 такива хъба и ще снимам.

                  Коментар


                  • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                    Хиляди благодарности за изчерпателния отговор.Ще се видя и с колегата от Бургас, да видя и неговите как са направени и след това ще правя моите.

                    Коментар


                    • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                      Първоначално публикуван от bokomax Преглед на мнение
                      Хиляди благодарности за изчерпателния отговор.Ще се видя и с колегата от Бургас, да видя и неговите как са направени и след това ще правя моите.
                      Ако ги направите по други начин, може да споделиш как сте ги преправили

                      Коментар


                      • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                        Първоначално публикуван от drz400 Преглед на мнение
                        Хъбовете които преправих са ми автоматични. Трябва да разглобиш капачката, малко зор се маха голямата зегерка която държи пружината.След като я разпилееш на съставни части, ще видиш една муфа която зацепва вътрешният елемент с шлиците към самата капачка. Тази муфа се състои от 3 части, едно зъбно колело, една пластмасова подложка и една малка пружинка, които ги държи една скоба с 3 крачета пластмасови.
                        Аз използвам само зъбната част от муфата, поставяйки я обърната на обратно/така шлиците са зацепени по добре. Голяма пружина, която седи под муфата я слагаш над муфата да я държи постоянно натисната и си слагаш пластмасовата втулка с зегерката. Само да отбележа, тази пластмасовата втулка има 3 крачета, трябва да ги отрежете, понеже опират в шлиците.
                        Може би има и други начини, но аз сметнах този за най-добър, понеже лесно може да се освободи хъба ако искам, само местя пружината под муфата.
                        Жалко че не направих снимки, но тези дни ме чакат още 2 такива хъба и ще снимам.
                        колега възможно ли е да дадеш телефон за връзка

                        Коментар


                        • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                          Първоначално публикуван от mitaka333 Преглед на мнение
                          колега възможно ли е да дадеш телефон за връзка
                          дай намери ме в скайп: moto_fen1

                          Коментар


                          • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                            Какво ще кажете за тези хъбове http://www.ebay.co.uk/itm/KIA-SPORTA...item2314fd3a64
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                              Първоначално публикуван от ised21 Преглед на мнение
                              Какво ще кажете за тези хъбове http://www.ebay.co.uk/itm/KIA-SPORTA...item2314fd3a64


                              Tова са вакумни хъбове.

                              Коментар


                              • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                                Моите също ги бях направил да са постоянно зацепени,като пренаредих карантията в капачките.
                                Сега следва сваляне на предния диф за ремонт.Една година издържа и взе да стържи много сериозно.
                                Лагер ли е ,какво е .... те първа ще го разбирам.
                                Някой ако е свалял преден диф да каже с какво си имам работа.
                                Последно редактирано от franko74; 25-11-11, 15:14.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X