Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с предното на КIA Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблем с предното на КIA Sportage

    Нямам развитие на проблема карам си я така.Като се стопли времето не стърже вече.Но като стане подходящо времето за работа на вън ще разглобявам.

    Коментар


    • От: Проблем с предното на КIA Sportage

      Здравейте на всички! Искам да попитам за мнение и евентуално помощ за един проблем , който съм описал Тук. А именно , имам едно странно дърпане или по- точно нестабилност, при управлението - когато направя маневра на дясно/ляво , волана не се връща в изходно положение и продължава да дърпа в посоката на направената маневра. В един от отговорите Сиско предложи да я погледне и се разбрахме ( за, което съм му много благодарен). След, като той я видя излезе ,че имам скъсан маркуч за вакумния хъб на дясното колело. И стигнахме до извода ,че даже и при освободено 4х4 - хъба не се освобождава и зацепва колелото , а от там ми оказва влияние върху управлението.( Сиско може да обясни по-добре, ако има възможност). И така купих нов маркуч и го смених. Та въпроса ми е , как мога да проверя сега дали е изключило предното предаване или не е. И какви още интервенции трябва да се направят за да се проверят дали работят хъбовете?
      П.П По предложение на Сиско , хъбовете ще бъдат сменени с ръчни AVM, но това ще стане след 2 3 месеца. ( и до тогава искам, колата да се движи нормално )
      Благодаря предварително !
      Аз съм!

      Коментар


      • От: Проблем с предното на КIA Sportage

        Това по ми прилича на пренатегната кормилна кутия, или заял паразитен хебел. Не виждам хъбовете, как ще пречат на кормилото.
        Сходимост гледана ли е? На две места!
        Иначе проверката е лесна- на всеки сервизен подемник.

        Коментар


        • От: Проблем с предното на КIA Sportage

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Сходимост гледана ли е? На две места!
          И аз си мисля за това - вместо toe-in, да има в случая toe-out

          Коментар


          • От: Проблем с предното на КIA Sportage

            Паразитния хебел е сменен. Но за сходимост Не съм запознат какво представлява ,а за проверката й нямам представа дали е правена.... Това ,което разбрах днес беше ,че от този скъсан маркуч за вакумния хъб , предното ми предаване не е освободило, макар да съм го изключил. Възможно ли е това Вече всякакви параной си вкарвам в главата...
            Аз съм!

            Коментар


            • От: Проблем с предното на КIA Sportage

              Първоначално публикуван от HoLLoW Преглед на мнение
              Паразитния хебел е сменен. Но за сходимост Не съм запознат какво представлява ,а за проверката й нямам представа дали е правена.... Това ,което разбрах днес беше ,че от този скъсан маркуч за вакумния хъб , предното ми предаване не е освободило, макар да съм го изключил. Възможно ли е това Вече всякакви параной си вкарвам в главата...
              Сходимост е това на къде гледат таркалетата. Прави се на стенд.
              И липсата на вакуум/скъсан маркуч/ може да доведе само до НЕВКЛЮЧВАНЕ на хъба. Той се изключва от пружина.
              Друг е въпроса, ако е пълен с гняс.
              Последно редактирано от Пенчо; 26-07-11, 18:08. Причина: доп

              Коментар


              • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                Няма начин като имаш скъсан маркуч хъбовете не се включват. Пружина държи вътре хъба изключен.

                Коментар


                • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Сходимост е това на къде гледат таркалетата. Прави се на стенд.
                  И липсата на вакуум/скъсан маркуч/ може да доведе само до НЕВКЛЮЧВАНЕ на хъба. Той се изключва от пружина.
                  Друг е въпроса, ако е пълен с гняс.
                  Добре тогава ,тази теория отпада заради този проблем да имам проблеми с управлението. Сега се обадих в сервиза където ми правиха предница и казаха ,че са направили пълен реглаж и сходимост и всичко е в нормите. Остава да се гадае от къде е това дърпане ... Сещам се за амортисъори,гуми или някакъв проблем в кормилната уредба. Ще го мисля тези дни и ще съобщия от къде е ..
                  Сега отворих двата хъба Десния (който беше със скъсан макруч беше доста замърсен.... Това може ли да е причина за проблема ми?) А Левия беше в "идеално" състояние - до колкото може да е идеално де.... .
                  Също така сега забелязох леки капчици масло по защитната кора под двигателя, и силно омасляване на лявата част на диференциала.. мисля ,че е скъсана семеринга
                  Аз съм!

                  Коментар


                  • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                    Свали двата хъба и направи проба без тях няколко километра.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                      Първоначално публикуван от HoLLoW Преглед на мнение
                      ... Сещам се за амортисъори,гуми или някакъв проблем в кормилната уредба. Ще го мисля тези дни и ще съобщия от къде е ..
                      За амове и гуми, забрави. За хъбове също. Щом паразита е сменен, остава кормилна кутия.
                      Луфта на волана как е?

                      Коментар


                      • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                        Луфта е добре, напълно в нормите си е. Но съм чувал ,че нарочно го навиват ,че да не си личи и да не се занимават. Явно ще я водя да отворим кутията и да видим, за какво иде на въпрос?. И искам да попитам трудно ли се почистват хъбовете , че за първи път се захващам с такава работа
                        Поздрави!
                        Аз съм!

                        Коментар


                        • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                          Сваляй смело разглобяваш измиваш с бензин например и мажеш тънко с грес няма нищо сложно и какво да се обърка.

                          Коментар


                          • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                            Благодаря Ви за отговорите на всички отзовали се! Утре ще я карам да видя кормилната уредба (дали не е пренатегната.... и евентуално да я оставя малко по-свободна) и ще пиша за резултат!
                            Лека вечер! За сега
                            Аз съм!

                            Коментар


                            • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                              Днес се върнах от сервиз на Kia Варна. Проблема ми е в секторната кутия... Казват ,че имало луфт, който няма как да се обере...??? И от там ми идва това волана ми да не се връща след направена маневра. Чисто нова секторна кутия +труд+ масло = 1700лв..... Какво ще се прави не знам

                              Искам да Ви попитам Дали секторните кутии на Kia sportage 1999 - 2001 (дизел) са еднакви? И какво означават тези буквички 0 K 22 . Защото съм се насочил да турся по моргите!
                              Благодаря предварително!
                              Последно редактирано от HoLLoW; 05-08-11, 16:24. Причина: Допълнение
                              Аз съм!

                              Коментар


                              • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                                Че то колегата цялата кола я взе за по малко
                                В една друга тема, един колега предлагаше да вземат цяла кола и после да я разпарчотят и всеки да взема каквото му трябва...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X