Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с предното на КIA Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблем с предното на КIA Sportage

    днес като отворих капачките установих, че на единия хъб липсва тази част с трите зъбчета, която се намира в самата капачка. другия хъб си е наред и няма почти никакво износване. Някой ако му се намира работещ автоматичен да свирка. това, което е в капачката при мен липсва
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от radev76; 28-01-11, 17:00.
    Honda HR-V 4WD D16W1

    Коментар


    • От: Проблем с предното на КIA Sportage

      Някой да има на "лесно" размери за втулките и семеринга на карето (2.0 16)...!? 2 дни бях на "оня свят" .Предния собственик е заменил игления лагер с графитно-бронзова втулка,но семерингите са пропуснали.Преди 2 дни,както си карам със заключени хъбове (АВМ) но в режим 2Н,като взе да ромули нещо,ама яко,сякаш ще се разпадне,викам си край - нещо предаде богу дух...Единствено на отключен хъб и режим 2Н беше нормално.Смених карета на преден кардан,че си имаха луфтчета,но нямаше ефект.Започва да тресе от 30 и се усилва пропорционално на скоростта,малко преди да спра и то спира.На подемник не се чува - иска си натоварване,но днес извадихме полуоските и видях,че има втулки вместо лагерче и бяха доста сухи и протрити и с доста луфт на карето.Пръснах малко течна грес точно където карето влиза в шенкела и тест - всичко е ок.Имаше предположения за раздатка,за преден диф...щото същия ден сутринта дърпах едно ивеко закъсало в сняг и кал близо 500 м до главния път (ако не знаех,нямаше да разбера).Та да не разглабяме и ангажирам подемника цял ден - искам да намеря размерите на семеринга и лагера или втулката,та да ги затворя бързо.

      Коментар


      • От: Проблем с предното на КIA Sportage

        Семерингите са два единия на карето другия шенкела работят един в друг мисля че бяха по 12лв лагера мисля 18 лв ще проверя за размери

        Коментар


        • От: Проблем с предното на КIA Sportage

          При мен е само един.Даже като звъннах на Соти да му обясня какво е положението му викам: ...семеринга е на карето... а той се смее и вика:...трябва да е на шенкела.Да отбележа,че е важно -- моите бяха инерционни.Може да са различни семерингите с тея на вакумните и би трябвало.

          Коментар


          • От: Проблем с предното на КIA Sportage

            Правилно има разлика дори ходих да търся старите но не пише нищо на тях става въпрос за вакумни хъбове най добре със стария в рака и в магазина . Не ти трябва подемник аз ги смених на улицата с крик

            Коментар


            • От: Проблем с предното на КIA Sportage

              Да де,ама сега навън е студеничко...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                Хи,хи...Сещам се за един приятел от форума,който преди 3г. февруари месец,15 под нулата,12 през нощта редовно си ремонтираше Патрола от вън.На фенерче... я глава сменя,я нещо по вала или реглаж на клапани,я някой маркуч по турбото или водно съединение и до късно съм седял с него да му светя.И това беше редовно...явно тогава му идваше музата.Паркинга беше почернял от масло и нафта,а съседите все мрънкаха.

                Коментар


                • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                  Значи не съм само аз

                  Коментар


                  • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                    Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
                    днес като отворих капачките установих, че на единия хъб липсва тази част с трите зъбчета, която се намира в самата капачка. другия хъб си е наред и няма почти никакво износване. Някой ако му се намира работещ автоматичен да свирка. това, което е в капачката при мен липсва
                    Миналата година ми откраднаха ей тия автоматичните хъбове. Наскоро пък ми гепиха единия ръчен та от некадърност ли от що ли са взели само капачките. Всички шайби и пластмаси дето се чупят си седят някъде из гаража ако това ти трябва ще ги изровя. Иначе нови комплект за 1 колело са към 60лв

                    Коментар


                    • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                      Здравейте колеги.
                      От скоро следя форума тъй като съм се насочил към КИА и аз!Разбрах за хъбовете че трябва да са механични,но имам един такъв въпрос.....Аджеба 2-литра бензин или 2TDI????Много се чудя дайте съвет-коя е по-здрава като мотор и евентуалните проблеми които може да има по тези два мотора.
                      Благодаря предварително

                      Коментар


                      • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                        И още един въпрос за хъбовете(може и да е глупав,но съм новак)когато се сложат ръчни хъбове ще работят ли бързите и бавни скорости?

                        Коментар


                        • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                          Първоначално публикуван от blader77 Преглед на мнение
                          И още един въпрос за хъбовете(може и да е глупав,но съм новак)когато се сложат ръчни хъбове ще работят ли бързите и бавни скорости?
                          Да
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                            Първоначално публикуван от blader77 Преглед на мнение
                            Здравейте колеги.
                            От скоро следя форума тъй като съм се насочил към КИА и аз!Разбрах за хъбовете че трябва да са механични,но имам един такъв въпрос.....Аджеба 2-литра бензин или 2TDI????Много се чудя дайте съвет-коя е по-здрава като мотор и евентуалните проблеми които може да има по тези два мотора.
                            Благодаря предварително
                            Всеки ще си хвали своето, но ако имаш път наоколо, давам пробни кръгчета с ТДИ. Не го продавам.

                            Коментар


                            • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                              Според мен въпрос на късмет аз карам 2тди и смятам че единствения и голям проблем е че няма кои да им прави компютърна диагностика и при евентуален проблем не намираш адекватна помощ

                              Коментар


                              • От: Проблем с предното на КIA Sportage

                                Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
                                Според мен въпрос на късмет аз карам 2тди и смятам че единствения и голям проблем е че няма кои да им прави компютърна диагностика и при евентуален проблем не намираш адекватна помощ
                                Що да няма? Аз ходих, ама нищо нередно не показа. То май не е съвсем компютър, а по-скоро контролер, за управление на помпата.
                                Ма за сега върви добре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X