Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Като гръмне турбото на пътя!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Като гръмне турбото на пътя!

    Дойде ми реда... Тази сутрин се натоварихме цялото семейство с багаж за още две такива на Сорентото и газ към Търново. Още на паркинга пред блока ми се счу леко почукване, като от пирон в гума, но не му обърнах особено внимание. Викам си - още нещо се раздрънка, да видим сега пък какво ще излезе. И толкоз. Климатик, радио, настроение - всичко на шес . И така до Обнова, Плевенско. Там за момент позагуби мощност, но веднага се оправи и отново не му обърнах внимание. След минута, две, точно в центъра на градчето колата се забърза, изфорсира се и на мен веднага ми стана ясно какво става. Веднага в дясно, загасих от контактния ключ (даже го извадих от патронника) двигателя продължи да качва обороти до максимума, а облака от черен дим, за ужас на другите колеги на пътя, стана по-голям от този в Чернобил през 96-та. Спряха коли, заизваждаха се пожарогасители, събраха се зяпачи .... цирк! . Както и да е, поуспокоих зяпачите и махнах на колегите че всичко е наред и колоната се поизмъкна напред през пушека. На 200 м. имаше сервизче и откарах колата до там. След кратка консултация с майстора (Сашо) и по телефона със колегата от форума Silverfox взех решение да изолирам входящото масло към турбото и да сваля маркуча на интеркулера, за всеки случай. Тръбичката на маслото, в полеви условия се изолира като се развие от корпуса на турбото и се затапи с винт с гайка и две шайби. Ако няма от къде да се намери винт, то тези от кората над двигателя вършат работа. Ако има налице и силикон за високи температури работата заспива. След тази интервенция качих половината семейство в друга кола и с големия ми син - газ към Враца. По нанадолнището си карахме със 110, по равното с 60, а по баирите - на аварийни . Даже на едно равнище изпреварих един Форд . Час по- късно си пристигнахме във Враца. И те така. Сега почвам да мисля дали да вземам рециклирано турбо или втора употреба, но пъво заминавам за Търново с друга кола.

  • #2
    От: Като гръмне турбото на пътя!

    Много неприятно.Маслен удар. А как успя да загасиш колата?
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: Като гръмне турбото на пътя!

      Бил си на 500 метра от мен..... Засега тук се "паркирах"..... Ако те видях, щях да помогна...
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        От: Като гръмне турбото на пътя!

        Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
        Много неприятно.Маслен удар. А как успя да загасиш колата?
        Не е маслен удар.Турбото подава алтернативно гориво през смукателния колектор
        И се гаси лесно-на висока предавка и спирачка.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Като гръмне турбото на пътя!

          За рециклираните не съм чул лоши отзиви,но има доста предложения.
          Един колега го прави във Варна,и е доволен за сега. Не е реклама,
          просто споделям. А на моята/от подписа/ си купих втора употреба.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: Като гръмне турбото на пътя!

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            И се гаси лесно-на висока предавка и спирачка.
            Стига да не е аФтомат,че тогава лошо!

            Коментар


            • #7
              От: Като гръмне турбото на пътя!

              Така де.Ма и турбо не гърми баш кат бомба.Или ако баш , то фитилът му пуши дълго преди това
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Като гръмне турбото на пътя!

                Коментар


                • #9
                  От: Като гръмне турбото на пътя!

                  Не е бомба,но се изрязва като бегачка. Лично преживяно няколко пъти,и основен ремонт на двигател.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Като гръмне турбото на пътя!

                    Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                    Дойде ми реда... Тази сутрин се натоварихме цялото семейство с багаж за още две такива на Сорентото и газ към Търново. Още на паркинга пред блока ми се счу леко почукване, като от пирон в гума, но не му обърнах особено внимание. Викам си - още нещо се раздрънка, да видим сега пък какво ще излезе. И толкоз. Климатик, радио, настроение - всичко на шес . И така до Обнова, Плевенско. Там за момент позагуби мощност, но веднага се оправи и отново не му обърнах внимание. След минута, две, точно в центъра на градчето колата се забърза, изфорсира се и на мен веднага ми стана ясно какво става. Веднага в дясно, загасих от контактния ключ (даже го извадих от патронника) двигателя продължи да качва обороти до максимума, а облака от черен дим, за ужас на другите колеги на пътя, стана по-голям от този в Чернобил през 96-та. Спряха коли, заизваждаха се пожарогасители, събраха се зяпачи .... цирк! . Както и да е, поуспокоих зяпачите и махнах на колегите че всичко е наред и колоната се поизмъкна напред през пушека. На 200 м. имаше сервизче и откарах колата до там. След кратка консултация с майстора (Сашо) и по телефона със колегата от форума Silverfox взех решение да изолирам входящото масло към турбото и да сваля маркуча на интеркулера, за всеки случай. Тръбичката на маслото, в полеви условия се изолира като се развие от корпуса на турбото и се затапи с винт с гайка и две шайби. Ако няма от къде да се намери винт, то тези от кората над двигателя вършат работа. Ако има налице и силикон за високи температури работата заспива. След тази интервенция качих половината семейство в друга кола и с големия ми син - газ към Враца. По нанадолнището си карахме със 110, по равното с 60, а по баирите - на аварийни . Даже на едно равнище изпреварих един Форд . Час по- късно си пристигнахме във Враца. И те така. Сега почвам да мисля дали да вземам рециклирано турбо или втора употреба, но пъво заминавам за Търново с друга кола.
                    Неприятно и за жалост ,доста често срещано явление напоследък.Не е лошо да ми дръннеш,доста Сорентовци "минаха" през сервиза с подобен проблем...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Като гръмне турбото на пътя!

                      Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                      А как успя да загасиш колата?
                      Като и омръзна да се форсира и да пуши, сама си угасна. Два пъти. Запалих я за да ида до майстора....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Като гръмне турбото на пътя!

                        Угасва защото свършва маслото. Сега си представи пораженията...
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #13
                          От: Като гръмне турбото на пътя!

                          Остава и колата да е "нов внос"...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Като гръмне турбото на пътя!

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            Остава и колата да е "нов внос"...
                            Има ли значение?
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #15
                              От: Като гръмне турбото на пътя!

                              Да,има.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X