Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Киа Маджентис 2006 2.0 CRDI 140hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Киа Маджентис 2006 2.0 CRDI 140hp

    Здравейте.Реших да пусна тема в форума не с правилния автомобил но знам че киа спортич е с същия двигател и евентуално някакви предложения.И да почвам с проблемите.Нова придобивка да се похваля или да плача не знам само проблеми. Та почна с началото купих въпросният автомобил мн.добър автомобил и само за седмица де даваше грешка в педала купих нов проблема изчезна , отрязаха ми ДПФ филтъра смениха ми софтуера след една седмица започна да забива при 3000 оборота няма грешки никакви гася двигателя паля няма проблем и така всяка сутрин по един път после няма проблем, Започна да прекъсва за секунда при ускорение при 1700-1800 оборота пак не дава никакви грешки нито чека свети нищо.Всеки ще каже турбо вакуми и всичко свързано с турбото ама не ново турбо нов електромагнитен клапан мап сензор нищо прекъсва чат пат на десет ускорявания пет пъти прекъсва пет не когато е по хладно пак забива сутрин. Отидох при хората дето ми смениха софтуера казаха че не е това проблема но все пак сложиха друг софтуер и нищо пак така върнаха му предишният софтуер и вече не знам какво да правя.а и забравих смених и ЕГР клапана с нов Някакви идеи приемам всякакви предложения и идеи

  • #2
    От: Киа Маджентис 2006 2.0 CRDI 140hp

    Цитирам /вече не знам какво да правя/.Възстановявате системата на дпф филтъра след това отивате в представителството на кия да ви налеят стоковия софтуер за автомобила по шаси и тогава вече ще има яснота какво се случва.Всички опити да се Е@Е дявола във въздуха обикновено завършват с неуспех.
    Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

    Коментар


    • #3
      От: Киа Маджентис 2006 2.0 CRDI 140hp

      Запушен катализатор. Не знам твоята дали има датчици за него. Имах Toyota rav4 със същите симптоми. Като теб смених какво ли не. Накрая като почна да "киха" (такъв беше звука) реших да я продавам и отидох при майсторчетата да се опитат да замаскират кихането. Оказа се че се покачва значително налягането в испускателните тръби заради запушения катализатор. Кихането идваше от това че при покачване на налягането в даден момент една от сглобките отваря и го изпуска. А двигателя не работи добре над определени обороти защото не може да се освободи от изгорелите газове. Махнахме катализатора и я карах още над 100к км без проблем.
      Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

      Коментар


      • #4
        От: Киа Маджентис 2006 2.0 CRDI 140hp

        Благодаря за бързия одговор и това е решение но. Възстановявате системата на дпф филтъра имаш в предвит само софтуерно може да се възтанови,Защото го откраднаха ДПФ Филтъра

        Коментар


        • #5
          От: Киа Маджентис 2006 2.0 CRDI 140hp

          Възстановявате системата на дпф филтъра не е възможна освен софтуерно защото ДПФ филтъра беше отрязан от крадци,Беше откраднат и за това се наложи софтуерна промяна Но предложението ти е разумно.
          Ако отида в киа за наливане на нов оригинален софтуер ще се напълни с грешки кото мачка с бълхи,Ще си търси дпф филтъра но може и да покаже нещо друго освен тези свързани с филтъра

          Коментар


          • #6
            От: Киа Маджентис 2006 2.0 CRDI 140hp

            Вероятно тУнерите са ползвали /DPF off made by EcuSafe/,освен че трие картите за пост инжекшъна трие и кодовете за грешки почти всичките,това прави фри дрисливата програма,И да се върнем на втория пост въстановяване на дпф /хардуерно/,след това стоковия софт по шаси и ще има видимост за решение на проблема
            Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

            Коментар


            • #7
              От: Киа Маджентис 2006 2.0 CRDI 140hp

              Я обясни за това прекъсване в ниските обороти. При подаване на повече газ ли го прави или при съвсем леко натиснат педал почва да придърпва? Някъде в Русе има сервиз за който съм чел много положителни отзиви точно за премахване на дпф софтуерно. Но не се сещам за координати.
              Възтановяване на филтъра мисля не е финансово изгодно.. нов струва колкото половината кола.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #8
                От: Киа Маджентис 2006 2.0 CRDI 140hp

                И двата варианта се получават, придърпва на 1500 оборота на втора но е съвсем леко почти не се усеща. Но когато ускорявам (подавам газ) пак на втора забива за част от секунда (усещането е все едно загасва за секунда)на 1800 оборота.на трета го прави на 1500оборота но е по леко усещането

                Коментар


                • #9
                  От: Киа Маджентис 2006 2.0 CRDI 140hp

                  В края на краищата се оказа калпав софтуера, А сега трябва на ново да търся читав софтуер,някакви идеи за човек изпитан който знае какво прави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Киа Маджентис 2006 2.0 CRDI 140hp

                    Търси в гугъл "премахване на dpf киа" ще намериш по форумите препоръки и координати на русенски сервиз. Не съм ползвал услугите но съм чел много положителни отзиви
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X