Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на вентилацията на диференциaлите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане на вентилацията на диференциaлите

    Колата ми я знаете. Идеята ми се породи след четене на тема във форума. Там няколко колеги споменаваха, че им се налага да сменяват масло на дифовете след газене в по-дълбока вода, защото през въпросното клапанче влизала вода в маслото.
    И такаааа...вчера на вилата жената ме изпусна за половин час без работа и ето какво сътворих:това е клапанчето. сваля се с ключ 14, на 3-та снимка е разглобеното клапанче (пак не ми се получава с тия смотани снимки.)
    сн.5 намерих някаква "пробка" в мазето- бог знае от какво и я запилих така щото отвора и да дойде централно. Резбата е М-8 по нещо си ( нямах резбомер под ръка).Добавих шайба и гарнитурка и завинтих на мястото на клапана.сн.6.
    След това поставих и стегнах гумен маркуч към пробката сн.7,8,9.
    На другия край на маркуча си върнах оригиналния клапан и го закрепих високо горе на купето. сн.10,11.

    Всичко това свърших с подръчни средства и докато "си почивах". За да е цялостна работата трябва и на предния да се преработи така ( там клапана е същия, но е на по-завряно място), да се сложат по-хубави маркучи и.т.н.
    Ако някой има идеи и/или го е правил е добре дошъл да ги сподели.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от siem; 03-05-15, 16:52. Причина: печатни грешки
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Повдигане на вентилацията на диференциaлите

    Тази операция скоро и аз ще я правя като теб, че ми е скъпо маслото, Соти ме "набута" с него. Въпроса е, от какъв материал да е гарнитурата, и дали да не сложа за по сигурно някакъв маслоустойчив уплътнител тип херметик на резбата.

    Коментар


    • #3
      От: Повдигане на вентилацията на диференциaлите

      Аз сложих гарнитурка от клингирит просто защото това имах под ръка, но я намазах с грес и я стегнах добре. Мисля, че държи екстра. Дори да потопя цялото "прасе" мисля, че от там няма да пусне. Може от някъде другаде, но не и от там.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X