Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа на съединителя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помпа на съединителя

    Преди два дни реших да пораздвижа джипето, Sportage 2.0 дизел 99г , и при отделянето на съединителя се чу едно гадно скрибуцане. Реших, че някъде нещо е клеясало, два месеца не беше карана, звука си остана но съединителя зацепваше нормално.Направих си разходката, и точно да я вкарам в двора отказа. Отделям педала на съединителя, но не тръгва веднага, след около четири секунди леко плавно зацепва и така няколко пъти докато я паркирам. Звука идва от горната помпа.
    Въпроса ми е, освен горната помпа, какво друго евентуално може да ме изненада при тези симптоми. Наложително ли е след като се сменя едната, да се смени и другата, защото се очаква скоро и тя да се предаде.

  • #2
    От: Помпа на съединителя

    Ако мислиш че и другата ще направи беля сменяй и двете. Пробвай да промиеш системата с нова течност, може и да помогне.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #3
      От: Помпа на съединителя

      Също маркуча към цилидърчето.

      Коментар


      • #4
        От: Помпа на съединителя

        Странни неща се случват с моята Киа. Една седмица по късно решавам да сваля помпата и с нея да търся по магазините. Докато се опитвах да развия долната гайка ми пада инструмента под колата в тревата. Няма как, паля да я отместя и всичко си работи супер. Няма скрибуцане, стържене, отделя идеално. Веднага и спретнах малко офф и всичко е шест.Няма загуба на течност и е бистра. Спомням си, че преди напръсках обилно с WD-40 над педала, ей така, напосоки. Дали това, или нещо друго е станало, но сега се чудя какво да правя, да сменявам, или да карам.
        Това, което не ми харесва е, че педала на съединителя, като го натиснеш с ръка, първите пет сантиметра ход са почти без съпротивление, но се връща сам. Натиснат до край и при връщането вече последните пет същата работа. Нормално ли е за модела, или е признак за ремонти.

        Коментар


        • #5
          От: Помпа на съединителя

          Това е свободния ход на съединителя, и според мен е голям. Пробвай да го регулираш от лоста който е между долната помпа и вилката. Да кажат по- компетентните, може и да бъркам.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: Помпа на съединителя

            И при мен е така и ми казаха, че било нормално да го има този свободен ход. Да не говорим, че дори и това скърцане при връзката на педала го има и сега ще взема и аз да напръскам с WD-40 и дано изчезне.
            Последно редактирано от miros; 11-05-15, 17:56. Причина: допълнение
            KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
            08868пет4три18

            Коментар


            • #7
              От: Помпа на съединителя

              При мен пък веднъж педалът си остана натиснат и след малко раздвижване се върна. Явно трябва да се смазва от време на време.
              БИО пчелен мед и пчелни продукти
              0888 66 59 73

              Коментар


              • #8
                От: Помпа на съединителя

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Това е свободния ход на съединителя, и според мен е голям. Пробвай да го регулираш от лоста който е между долната помпа и вилката. Да кажат по- компетентните, може и да бъркам.
                Регулира се от лоста между педала и помпата.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X