Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Първоначално публикуван от yancho Преглед на мнение
    По това мнение на колега от форума си направих моите. Това е темата на Димо, разгледай я, размерите и снимка на фланците са на страница 3, мнение 57 http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=64242&page=3

    -Външен диаметър Ф130мм
    -Вътрешен диаметър Ф78 мм
    -Фаската (скоса) на вътрешния е до Ф86 под 45 градуса (ъгъла не е задължителен)
    -Разстояние между отворите 90 мм на 120 градуса (може да се сметне окръжността на центровете.
    -Ширина (височина )на фланеца - според гаража
    Успех.
    Благодаря колега чак сега влизам и виждам отговора.
    Кия Спортидж 2000тди
    Всеки шут отзад-е крачка на пред

    Коментар


    • Смяна на семеринги на задна главина

      Забелязах омасляване на барабана отзад и го отворих като очаквах теч от спирачната система. Оказа се обаче, че семеринга на главината изпуска. Извадих полуоската с външния семеринг, но как се вади вътрешният?
      Иначе поръчах нови семеринги, макар че ми се видяха подозрително евтини. Ще видим колко са качествени.

      Друго което се чудя - лагерът с какво трябва да се смаже после при сглобяването - предполагам с грес?
      БИО пчелен мед и пчелни продукти
      0888 66 59 73

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Днес майстора ми се поосвободи и му я оставих за някои дреболии.
        1.Смени ми свещите и проблема с прекъсването май изчезва, но съм я карал малко и не мога да съм категоричен. Преди няколко хиляди километра ги смениха, ама кой до ги загледа по-добре, че са някакъв измислен Бош правен в Русия. Новите вече са NGK.
        2.Оправиха ми обърканите свързвания по инсталацията.
        3.Оправиха ми и нивомера на резервоара. Основния проблем най-вероятно е бил в лоша маса отзад при помпата и вероятно за това съм имал и проблеми с подкачването преди време когато имах проблеми от замърсения резервоар. Реално отзад е имало 7-8 волта. Също така самия нивомер е бил разстроен. След настройка сега при около 30л. резервоар стрелката слиза най-долу при налични 3-4 литра, а показва пълен при малко над 2/3 пълен по думи на майстора. Дали свети лампата ще разбера по-късно.
        4. Смени и въздушния въздушния филтър, не че не мога сам, ама 2 седмици все се каня да го купя.
        Друго май няма. След час мисля да черпя една бира майстора за хубавата работа.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Нивомера отделно ли е от горивната помпа?Питам защото преди време ми смениха горивната помпа и след това не ми показва точно количеството гориво на стрелката.ВЪПРЕКИ ЧЕ Я ВАДИХА И СЛАГАХА ОТНОВО И ОТНОВО,ПРОБЛЕМА СИ ОСТАВА,сигналната лампа светва при налични около 20 литра бензин

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            Първоначално публикуван от Do6ko Преглед на мнение
            Нивомера отделно ли е от горивната помпа?Питам защото преди време ми смениха горивната помпа и след това не ми показва точно количеството гориво на стрелката.ВЪПРЕКИ ЧЕ Я ВАДИХА И СЛАГАХА ОТНОВО И ОТНОВО,ПРОБЛЕМА СИ ОСТАВА,сигналната лампа светва при налични около 20 литра бензин
            Заедно са.Ако има залепнали кабелчета показва каквото си иска.

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Нещо не ми върви. Зарадвах се, че няма прекъсвания след смяната на свещите и тази вечер нов проблем.
              Както си карам колата изгасна и не пожела да запали повече. Стартера върти. Гледах предпазители, откачах акумулатор, пробвах на газ и на бензин и нищо. Никакви наченки на палене.
              Издърпахме я до сервиза и утре ще я мислим.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Бреее,кофти ситуация-поне на 2 цилиндъра не се ли опитва да "припали"-/евентуално бобина да е/?
                Ако няма грам живинка нещата се въртят около датчика на к.в. или по-лошото:компа.

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  Бреее,кофти ситуация-поне на 2 цилиндъра не се ли опитва да "припали"-/евентуално бобина да е/?
                  Ако няма грам живинка нещата се въртят около датчика на к.в. или по-лошото:компа.
                  Бензинова помпа. От проблемите с резервоара които имах е останала пълна с кал/ръжда. Да се чуди човек как е работила в това състояние. Като я удариш в земята тръгва за няколко секунди и пак спира.
                  Нова струва 74лв.(Не китайска) ако някой се интересува.
                  Явно ми е изключена опцията за палене директно на газ, но го нямаше лаптопа да проверим. Пък може и да има някакъв лимит на опити и преди време като имах проблеми с паленето(заради проклетия резервоар) да съм ги изчерпал.
                  Смених и филтърчето на газта, че оня ден нямаше налични в магазина. Беше позъдръстено с графит.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Може и да не е спряна опцията. При мен, дори при принудително палене на газ, пали един оборот на бензин и тогава обръща на газ. При изключена помпа не пали само на газ и това е!
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Смених двата семеринга на задната полуоска (върешен и външен). Равносметката 2+3=5 лв. и около час работа.
                      Вътрешният извадих с "приспособление" - огънато арматурно желязо.
                      БИО пчелен мед и пчелни продукти
                      0888 66 59 73

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                        Може и да не е спряна опцията. При мен, дори при принудително палене на газ, пали един оборот на бензин и тогава обръща на газ. При изключена помпа не пали само на газ и това е!
                        Ще се пробва. Брат ми днес се върна от София и утре ако остане време ще му взема лаптопа за проба. Купих си за 20лв. кабел и диск със софтуер за Фабуса, но нито аз нито монтьора ми се оправяме с настройките. По думите му няма нищо общо с Тамоната която слага той. До сега бяхме на кръчма с него и точно това си говорихме.

                        Днес си бях на вилата да бъркам бетон и през почивките посвърших малко работа по колата, че все не оставя време.
                        Долях 30-40мл. спирачна течност, че от време на време ми светваше лампата, след доливането не е светвала. Нивото беше малко над минимума, сега малко под максимума.
                        Май оправих теча от казанчето на пръскалките на чистачките - лоши връзки на първото-късото и твърдо маркуче и изтъняло гуменото уплътнение на помпичката към казанчето. Сложих едно лепило подобно на силикон, такова имаше на вилата.
                        Смених си най-сетне и чистачките, че ги разхождам вече месец. Настроих и пръскалките да пръскат малко по-нагоре. Махнах гадните лепенки на Швейцария които бяха налепени отзад. Доизчистих лепенките на старата винетка и застраховка от прозореца, както и някаква швейцарска.

                        Само ме е яд, че не мога да намеря място на пожарогасителя вътре, да не е в багажника. Идеи?
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Моя е под седалката,подпрян с един парцал да не се разхожда

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Аз моя пожарогасител си го сложих до крика, идеално си пасна.Само аптечката ми се разхождатака да се каже.
                            Последно редактирано от hamido; 11-04-15, 08:50. Причина: п.с.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Първоначално публикуван от Димо_73 Преглед на мнение
                              Моя е под седалката,подпрян с един парцал да не се разхожда
                              Ти кажи кога ще качиш снимки на №3, както и какво се случва с нея. Не се прави на ударен, ти беше един от хората, заради които си купих Кия ....
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Смених гумите с новички Roadstone Radial A/T 215/75/15 и дадох на бащата да я закара в сервиза до Лукойл да и сменят маслата и филтрите(масла 7 л. от което остана около половин литър,единия въздушен филтър 37 лв. ,колата е с един маслен филтър,а не както излезе на компютъра в сервиза с 2 маслени филтъра )всичко с отстъпката 120 лв.
                                Възможно ли е моята Kia Sportage 2001 година,83 коня,дизел,да е с 1 маслен филтър ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X