Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ба си...цяла зима да чакам да завали сняг за да се насладя на предимствата на 4х4-то на Kia-та и днес когато вече има 20см. сняг да ми се пре...е предното. Сега ще гледам маркуч на вакума ли е или някой хъб
    KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
    08868пет4три18

    Коментар


    • Причината за проблема е открита и предстои отстраняването и. Оказа се скъсан маркуч за вакума точно до тройника който е до колектора от където взима вакум. Като намеря маркуч ще направя и снимки при смяната
      KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
      08868пет4три18

      Коментар


      • Предницата хлопаше и се наложи да рециклирам рейката , а после и смяна на щанги и накрайници.Минах и стенд и тъкмо когато си мислех,че вече проблеми с ходовата част няма да имам и времето рязко застудя.От там при тръгване на студена кола първите 5мин и преминаване през неравност,примерно бордюр или гърбица се чува страшно стържене-явно ще се сменят и амортисьори-оправя се като се раздвижи маслото в тях.При топло време не го прави,но явно заминават

        Коментар


        • Въпрос???
          Дизеловите дифренцили при sportage K00 по къси ли са от бензиновите, също така раздатката по бавна ли е при дизела , питам защото обмислям смяната на бензиновите с по къси

          Коментар


          • Търси се информация по изработване на фланец от двигател 1,9 ТДИ на Фолксваген, към скоростната кутия на Кия 1-во поколение 2.0 дизел. Всяка информация ще бъде от полза.
            Ако някой може и има желание, срещу заплащане да изработи или да даде платена информация... Благодаря!
            Последно редактирано от pansim; 05-12-22, 12:08.
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • TigerHunter
              TigerHunter коментира
              Редактиране на коментар
              Има Гранд Витари с 2.0 ХДИ, освен с маздовия РФ. Разрови се за инфо как стоят нещата там.
              2.0 ХДИ е не по-малко валиден двигател, ако има чалъм да стане.

          • Знам за Витарите и френския дизел
            Само че питането не е за моята Кия, тя си е в добро здраве и си я карам.
            Проекта е да се събере от налични неща, т.е. имаме Кия без двигател, и наличен немски дизел 1.9.
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • Здравейте и от мен. От няколко седмици и аз съм с това чудо на техниката. 2,0 дизел 2000 година. Сега е в бокса за смяна на гарнитура и обслужване. Надуваше здраво още при запалване,но се оказа,че главата не е спукана. Номера на рамата все още личи и ако всичко е наред с ремонта ще влиза за пренабиване на номер. Ще си търся джанти от Самурай и още се чудя какви гуми ще и вземам. Отпред е с ръчни хъбове, външния и вид не е ОК, но ще се справим.
              КТМ 400 EXC

              Коментар


              • Ето ни и нас вече в движение.
                КТМ 400 EXC

                Коментар


                • Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                  От: Какво направих по Кията днес?

                  На кратко казано,от колегата механик на камиони.
                  Предния диф на киата няма планети и сателити,само пиньон и корона.
                  Все едно постоянно зацепен блокаж,и аз зяпнах!
                  Коментарите ги оставям,на вас.
                  Стана ми интересно явно ще я вдигам за проби понеже съм с ръчни хъбове. Ако наистина е така без сателити и планети ако хъбовете са постоянно включени дифа е блокиран и трябва да има недозавиване и натоварване на самите хъбове до счупване.
                  Днес възстанових работата на 1,2 и 3 степен на вентилатора на парното. Оказа се,ч е има една биметална пластина на самия резистор запоена с припой и при прегряване се отлепя с цел защита. Също извадих мотора на парното и накапах масло по втулките.
                  КТМ 400 EXC

                  Коментар


                  • Това е подобен реостат и с червено съм оградил пластината която се беше отлепила.
                    КТМ 400 EXC

                    Коментар


                    • Почти приключих с лифта на машината. Отпред 35 мм подложки над пружините.Общо взето се вдигна с около 5 см отпред. Задницата въпреки,че е с нови пружини иска сега около 2-3 см според мен още.Днес повдигнах и купето на нови тампони за раздатъчна кутия на ГАЗ -66, ГАЗ-69 и Авиа.Външен диаметър 60 мм., диаметър на отвора 20 мм., дебелина 20 мм.Само от каучук са, нямат метални шайби.Цена 2,00 лв./бр. Поставих по два броя между купето и рамата и предстои стягането отдолу. Та вместо комплекта тампони за 288 лева аз се разминах с 48 лева. Утре ми пристигат и 8 комплекта тампони за трактор Т25/8х7=56 лева/, но те ще останат за в бъдеще. За смяната използвах метода на повдигане от ляво и после отдясно. Отстраних само двете тръби за резервоара и повдигнах и измъкнах казанчето на хидравликата от стойката му.

                      КТМ 400 EXC

                      Коментар


                      • Добре се справяш до тук. С оригиналната помпа ли си? Или вече е поставена механична. За ГНП-то питам
                        Панайот Бърдарски
                        0887 60 77 22

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                          Добре се справяш до тук. С оригиналната помпа ли си? Или вече е поставена механична. За ГНП-то питам
                          С оригиналната помпа съм все още. Има едно прекъсване и придръпване в ниските, но сега не е на дневен ред да се занимавам с ЕГР и други подобни. От няколко дни и клемореда ме дразни, но снес го разпилях почистих пъпките вътре и вече съм наред.
                          Общо взето автомобил на 24 години и работа много. Вълнува ме един проблем и мисля на лято да я вдигам на едната страна и да я обработя отдолу малко, но как ще е нямам идея. Преди години ползвахме едни стойки и вдигахме руските за изкърпване.
                          КТМ 400 EXC

                          Коментар


                          • Ето ги и комплектите за кабината на трактор Т-25
                            Прикачени файлове
                            КТМ 400 EXC

                            Коментар


                            • Да се знае джанти от Самурай на Киа Спортидж 1 отпред без фланци 10 мм не стават защото опират в супорта. Разликата в теглото на гума 195/80/15 с оригиналната джанта и самурайска джанта с гума 235/75/15 е 1 килограм в полза на по голямата гума.
                              Прикачени файлове
                              КТМ 400 EXC

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X