Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Какво направих по Кията днес?

    Днес май си оправих проблема съм шума за който писах наскоро. Един приятел се возеше на задната седалка днес и го помолих да се ослуша от къде е. Оказаха се уплътненията на задните врати, мисля, че на прозорците. Не разбрах точно кои защото ги оправи докато карам.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #92
      От: Какво направих по Кията днес?

      момчета, да питам на вашите Кии I-ва генерация, какво масло слагате на диференциалите?
      Аз нещо се обърках.
      В книжката с която дойде колата пише 80W-90.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1202.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5652722

      А в книжката, която си изтеглих на английски, понеже не ме кефи италианският пише 75W-90.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:75.jpg
Прегледи:1
Размер:93.1 КБ
ID:5652723
      Не съм за едните 5 единици, ама все пак на кое да вярвам???

      Коментар


      • #93
        От: Какво направих по Кията днес?

        След ровене във форума и събиране на мнения в преден диф и скоростна кутия сложих 75w90, а в задния 75w140, в раздатката още не съм го сменил защото така и не разбрах от коя пробка трябва да стане смяната(питах в няколко сервиза и мненията бяха различни и се отказах за сега).
        08888 седем шест 888

        Коментар


        • #94
          От: Какво направих по Кията днес?

          Здравейте колеги,някой можели да даде чертеж на фланците с които се повдига предницата,че ми предстои смяна на предни амортисьори и ми се ще да подложа малко.Знаете ли също дали има разлика в амортисьорите в зависимост от годината на производство.
          Кия Спортидж 2000тди
          Всеки шут отзад-е крачка на пред

          Коментар


          • #95
            От: Какво направих по Кията днес?

            По това мнение на колега от форума си направих моите. Това е темата на Димо, разгледай я, размерите и снимка на фланците са на страница 3, мнение 57 http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=64242&page=3

            -Външен диаметър Ф130мм
            -Вътрешен диаметър Ф78 мм
            -Фаската (скоса) на вътрешния е до Ф86 под 45 градуса (ъгъла не е задължителен)
            -Разстояние между отворите 90 мм на 120 градуса (може да се сметне окръжността на центровете.
            -Ширина (височина )на фланеца - според гаража
            Успех.
            08888 седем шест 888

            Коментар


            • #96
              От: Какво направих по Кията днес?

              Първоначално публикуван от I_N_M Преглед на мнение
              момчета, да питам на вашите Кии I-ва генерация, какво масло слагате на диференциалите?
              Аз нещо се обърках.
              В книжката с която дойде колата пише 80W-90.[ATTACH=CONFIG]790812[/ATTACH]

              А в книжката, която си изтеглих на английски, понеже не ме кефи италианският пише 75W-90.[ATTACH=CONFIG]790814[/ATTACH]
              Не съм за едните 5 единици, ама все пак на кое да вярвам???
              На моята книжка която също е италианска пише същото като при теб. Мисля си, че разликата идва от там, че Италия се води "южна" държава и климата е значително по топъл от Англия да речем. Предполагам, че ние с нашата географска ширина сме по близу до италианците...
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • #97
                От: Какво направих по Кията днес?

                М"не-баш според гаража не става,че после да не ходи за ново каре при увисване на колело при свит волан!

                Коментар


                • #98
                  От: Какво направих по Кията днес?

                  Книжката на английски е за Канада. Препоръките в нея са за съответния климат.
                  БИО пчелен мед и пчелни продукти
                  0888 66 59 73

                  Коментар


                  • #99
                    От: Какво направих по Кията днес?

                    Първоначално публикуван от yancho Преглед на мнение
                    След ровене във форума и събиране на мнения в преден диф и скоростна кутия сложих 75w90, а в задния 75w140, в раздатката още не съм го сменил защото така и не разбрах от коя пробка трябва да стане смяната(питах в няколко сервиза и мненията бяха различни и се отказах за сега).
                    Yancho ,предния диференциал и скоростната кутия(75-90) т.е. са едно цяло(заедно) така ли? И колко масло побира? Също и задния(75-140) колко побира? Както си казал тая раздатка и мен ма учуди хммм.. колко ли щее и тя!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Колеги на предния капак отдолу има лепенка за маслата, ако я няма мога да я снимам.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Първоначално публикуван от hamido Преглед на мнение
                        Yancho ,предния диференциал и скоростната кутия(75-90) т.е. са едно цяло(заедно) така ли? И колко масло побира? Също и задния(75-140) колко побира? Както си казал тая раздатка и мен ма учуди хммм.. колко ли щее и тя!
                        Предния диф и скоростната кутия не са едно цяло, просто може да се сложи едно и също масло.
                        Дифовете хващат горе долу по 1.2 литра, скоростите около 1.3 л., раздатката и тя би трябвало да хване около 1.3л., но не съм сигурен, тъй като още не съм го сменил.
                        08888 седем шест 888

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Преди две години Соти ти е писал коя е пробката за наливане, в една друга тема. Аз смятам, че той е най-запознатия с модела.

                          В моето ръководство на руски за задния диф. пише 80W90, но и те са северна страна. Аз сипах 75W90 за LSD диференциали.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Ето ги и литражите. Има си ги в книжката: 6 литра почти.
                            6 литра почти. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:l.jpg
Прегледи:1
Размер:39.5 КБ
ID:5652930
                            определено заден диф., преден диф, раздатка и ск. кутия са отделно.
                            и до колкото разбрах , за LSD диф. е много важно маслото да е специално за диференциал(не просто същият вискозитет като за ск.кутия), защото трябва да е с добавка за анти-пенливост.
                            Някой ако е запознат дали и за преден диф. трябва да е анти-пенливо, ще съм много благодарен. Имам едни 6-7л. 75W-90 и не знам дали мога да сложа на преден диф. или да купувам с добавка за антипенливост, каквото ще купувам за задният диф.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              @ Петър Анев
                              ей тука има чертежи и за предни и за задни подложки. Благодарско на @Ivan_dice
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...D%E5+%EA%E8%FF

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                                Преди две години Соти ти е писал коя е пробката за наливане, в една друга тема. Аз смятам, че той е най-запознатия с модела.
                                Да писа ми да сменя маслото през задната пробка, но се оказа че нямам задна а само от долу и две от страни. Или аз не мога да преценя коя е задната или тая моята раздатка е някаква странна. Най вероятно проблема си е мен .
                                08888 седем шест 888

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X