Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Ммм-нещо не ми се връзват нещата!?
    Примерно карал си,по една или друга причина-(не говорим за спукване на маркуч,теч), мотора ти вдига над 100гр. и ти за да не му стане нещо го гасиш на тези градуси!?
    Не е ли точно обратното-преустановяваш всякакво натоварване и го изчакваш да поработи,да се охлади и чак тогава гасиш.
    Последно редактирано от Янко Желязков; 03-11-18, 08:27.

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Нямам предвид да го свариш и тогава да го загасиш, а като видиш, че отива към 100°С и не сваля температурата при работа на място, като го спреш нормално е да стигне 110, но нищо му няма, да не говорим, че ако имаш читава капачка която държи до 1bar няма да заври дори и да работи.
      Има много напънати бензинови двигатели на които термостата отваря над 100°С, а те не са направени от различни материали, единственото различно е степента на сгъстяване, съответно и компресията, което при неработещ двигател изчезва като фактор, та поради тази причина 110°С не са никакъв проблем.

      При някои модели на които се монтират XUD7/9 няма уред, а само лампа, която според датчика светва и на 115°С, а при него влезе ли въздух в термостата трябва да го обезвъздушиш, за което трябва да изчакаш да поизстине.
      Всеки собственик на нещо с XUD7/9 трябва да има шестограм 5mm, като това е единственото нещо което задължително ти трябва освен резервна гума, а ако си с хидравличен Ситроен и ключ 12.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Хубаво,ама много "по принцип за двигателите" станаха неща.
        Конкретно за КИА да оставим всичко друго-тъпото е,че даже и с напълно изправен датчик показанията на стрелката на уреда са едни и същи без милиметър разлика в диапазона от 75 до над 100гр.
        Аз затова си сложих дигиталния уред,взимащ инфо от компютъра.

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Стрелката при мен започна да мърда при 110 градуса, имах късмет , че следях температурата на телефона и видях доста по-рано ,че преминава 100. Беше изтървала горната сглобка на радиатора, проблема го реших с нов радиатор.
          Bertone freeclimber 1.8 115hp

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            Хубаво,ама много "по принцип за двигателите" станаха неща.
            Конкретно за КИА да оставим всичко друго-тъпото е,че даже и с напълно изправен датчик показанията на стрелката на уреда са едни и същи без милиметър разлика в диапазона от 75 до над 100гр.
            Аз затова си сложих дигиталния уред,взимащ инфо от компютъра.
            В случая говорим съвсем конкретно за КИА, а примерите са просто примери, като мога да дам и още.
            Дизеловият двигател не е по-различен от другите подобни от неговото поколение, нито е изработен от кашкавал.
            Проблемите са по-скоро от немарливост към стар автомобил на който е добре да се профилактира и охладителната система, а може и от някакво недоглеждане при бърз ремонт, както е споделил колегата в предният пост, но това по-скоро е частен случай.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Като се заговорихте за охлаждането на двигателя - какъв антифриз е най-добре да се слага на Киа-та. Че вече се чудя син, червен или жълт. По принцип ще промивам цялата система и ще слагам нов понеже незнам до сега какъв е бил. Извинявам се ако вече е коментирано, но не успях да го намеря нито успях да намеря с какъв препоръчва производителя.
              Последно редактирано от miros; 04-11-18, 14:37. Причина: допълнение
              KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
              08868пет4три18

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Слагай G12+ и не го мисли. Би трябвало да го има в първият магазин за авточасти, железария или бензиностанция.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  Точно казано,G12+
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Добре, благодаря.
                    KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                    08868пет4три18

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      ... и като промиваш, промий добре, дори ако се наложи да го направиш няколко пъти.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Ами решил съм даже да промия с добавка макар, че доста народ ме разубеждават за да не изкочели някакви проблеми. Но си мисля, че по-добре ако има нещо да се види още сега отколкото да стане в най-неподходящия момент. Решил съм да източа сегашната течност, да налея вода с добавка, малко каране, отново източване и наливане на чиста вода, отново малко каране и накрая източване и наливане на нов антифриз G12+ разреден до -30 градуса.
                        KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                        08868пет4три18

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Така е, ако ще изскача проблем, по-добре сега като си се хванал с тая работа, а не да ти се появи в студа когато си някъде на път.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Първоначално публикуван от miros Преглед на мнение
                            Ами решил съм даже да промия с добавка макар, че доста народ ме разубеждават за да не изкочели някакви проблеми. Но си мисля, че по-добре ако има нещо да се види още сега отколкото да стане в най-неподходящия момент. Решил съм да източа сегашната течност, да налея вода с добавка, малко каране, отново източване и наливане на чиста вода, отново малко каране и накрая източване и наливане на нов антифриз G12+ разреден до -30 градуса.
                            И последно,вадиш двете съединения на радиатора и пускаш вода от долу на горе.
                            Един вид,и да има нещо там да излезе.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              И последно,вадиш двете съединения на радиатора и пускаш вода от долу на горе.
                              Един вид,и да има нещо там да излезе.
                              Не пропускай лайната които са в самият двигател.
                              Ако някога е карана само с вода, и в блока е тръгнала ръжда, тиняка тръгва от там.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Тръгва от там,но най-вероятно ще спре в радиатора.
                                Затова и препоръчах,промиване само на радиатора.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X