Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Върши работа ама не е най-удачното решение. Ало щангата е тръба е доста слабо място и автомобила не е повдиган за да гледа отвисоко на другите участници в движението по магистралата!
    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
      Това е така, ама гледам е заварил втулката с резбата от единият край. По този начин ще трябва да се откачва щангата от долният край за да се направи реглажа. Аз това искам да избегна.
      Точно така-това е недостатъка,но аз го приех и реших да е така-(не ми се занимаваше да си усложнявам нещата,а и реглаж се прави веднъж).
      За стоплянето си следя с дисплей,свързан към ОБД 2 и нямам збележки за сега.
      Има аларма,която съм настроил да ревне още на 95гр.
      Засега единствено при як зор съм стигал до 88гр.

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Топлото не ходи ли негоре и по течението, или това е за когато е на място?
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Бензиновата може и да понася 95гр.не знам?
          Ако моята вдигне такава темп.започвам да рева първо аз.
          За сега държим на бой,88-90гр.
          пп:Нямам ни една кора отдолу,последно имаше една,но къде е паднала не знам.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            Както споменах по-горе с това следя температурата.
            Свързано е към диагностичната букса ОБД 2.
            Няма промяна в температурата след поставянето на самоделната защита,а газ и давам....-
            Прикачени файлове

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
              Върши работа ама не е най-удачното решение. Ало щангата е тръба е доста слабо място и автомобила не е повдиган за да гледа отвисоко на другите участници в движението по магистралата!
              Щангата на КИА никак не е слаба-(имал съм НИВА.....2 пъти по-тънка беше).
              Шпилката също не е каква да е.
              Цена за метър и якост няма ти казвам,защото лошо ще ти стане.
              Освен това е точна по диаметър с вътрешния диаметър на щангата и влиза плътно.
              Освен това влизат по едни поне 70мм.в щангата и тогава е заварявано.
              Освен това след реглажа контрагайката е стегната зверски здраво,като преди това е намазана с осигурител и белязана за всеки случай...

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Бензиновата може и да понася 95гр.не знам?
                Ако моята вдигне такава темп.започвам да рева първо аз.
                За сега държим на бой,88-90гр.
                пп:Нямам ни една кора отдолу,последно имаше една,но къде е паднала не знам.
                Всички дърти и прости печки работят на 80-85°С.
                За 306-та едвам си бях намерил термостат на 89°С (при стандартен на 83°С) защото точно до него на главата ми беше горивният филтър, който и се отоплява, та да се топлят алтернативите с които карах, особено зимата.
                Общо взето, масовката е 80-83°С, като, примерно, атмосферните Мерцедеси са на 85°С при 80°С за турбинираните.

                На колко е Маздовият дизел не знам, а и сега не ми се става да ровя в каталога.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  По спомен малкият клапан отваря на 80гр.а големият на 88гр.
                  Може и да бъркам,но нещо такова беше?
                  Говоря за термостат,с два клапана.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    82-88гр.е термостата с 2 клапана.
                    Глави се пукат след гасене на мотора при позапушени радиатори, неработещи вискота.....-тогава гасиш мотора на над 90гр.и особено Лятото само след 3-4 минути престой температурата вече е над 105гр.
                    А ако всичко по системата е наред,мотора се угася на 85гр.и температурата в покой достига до към 95-98гр.
                    И въпреки това аз си направих перката на климатика,като помощтна.
                    Угася ли мотора, започне ли да отдава,перката се включва на 92гр.и работи, докато температурата не падне на 87гр.
                    Последно редактирано от Янко Желязков; 02-11-18, 16:44.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      И какъв е смисълът, като няма кой да върти водата при изгасен двигател? Охлаждаш само радиатора, а блокът и главата си стоят горещи.

                      Преди време гледах едно Чероки 2.5 VM . Собственикът беше монтирал ел. водна помпа, която да върти антифриза 5-10 мин. след изгасване на двигателя. Без ел. перка.

                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                        82-88гр.е термостата с 2 клапана.
                        Глави се пукат след гасене на мотора при позапушени радиатори, неработещи вискота.....-тогава гасиш мотора на над 90гр.и особено Лятото само след 3-4 минути престой температурата вече е над 105гр.
                        А ако всичко по системата е наред,мотора се угася на 85гр.и температурата в покой достига до към 95-98гр.
                        И въпреки това аз си направих перката на климатика,като помощтна.
                        Угася ли мотора, започне ли да отдава,перката се включва на 92гр.и работи, докато температурата не падне на 87гр.
                        Каква е логиката на загрял и изгасен мотор да охлаждаш радиатора. - питанка-

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Логиката е Принципа на естествения топлообмен и вътрешна,макар и бавна,но достатъчна циркулация.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            И 110°С да стане като спреш, нищо и няма. Това да не е яйце ?!
                            Проблема е ако направиш мотора на чайник при работещ или, още по-лошо, натоварен двигател.
                            По принцип ако всичко е наред с охладителната система и работи в препоръчаните режими не би трябвало да има никакъв проблем с който и да е било двигател.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              110гр.са много за тоя двигател.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Не и ако не работи, както и за всеки друг.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X