Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Не знам дали това е мястото, че темите за са малко разхвърляни, но тази ми попадна първа, за това ще попитам тук.

    Моят приятел с автоматичната КИА си посъбра чарколяци за мотора от някаква разкостена, и ето каква бензинова рейка си е взел:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15404121488670.jpg
Прегледи:1
Размер:578.8 КБ
ID:5801317

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15404121602001.jpg
Прегледи:1
Размер:631.7 КБ
ID:5801318

    да, ама неговите дюзи нямат тези щуцери и маркучета които са като за излишна нафта на просташки дизел.
    И неговата, и тази от която е свалил рейката са 16V, но очевадно са различни, което го е установил днес при огледа на неговата, която е 128 коня.

    Та да попитам, каква е разликата в рейките, че да се подготвим за ремонта ?

    P.S. Ще пусна отделна тема за автоматичната КИА, но като посъберем части и започнем ремонтите и обслужването.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Не знам дали това е мястото, че темите за са малко разхвърляни, но тази ми попадна първа, за това ще попитам тук.

      Моят приятел с автоматичната КИА си посъбра чарколяци за мотора от някаква разкостена, и ето каква бензинова рейка си е взел:

      [ATTACH=CONFIG]972708[/ATTACH]

      [ATTACH=CONFIG]972709[/ATTACH]

      да, ама неговите дюзи нямат тези щуцери и маркучета които са като за излишна нафта на просташки дизел.
      И неговата, и тази от която е свалил рейката са 16V, но очевадно са различни, което го е установил днес при огледа на неговата, която е 128 коня.

      Та да попитам, каква е разликата в рейките, че да се подготвим за ремонта ?

      P.S. Ще пусна отделна тема за автоматичната КИА, но като посъберем части и започнем ремонтите и обслужването.
      Моята беше същата. Маркучите отрязани и затапени с болтове. Така си я заварих като я разглобих. Сега като се замисля, то нямаше и къде да ги включа тези маркучи, дори и да не бяха отрязани.

      П.П. Сменете всички бензинови маркучи в моторния отсек, че се изпичат с времето и после смърди, тече и може да се запали. И разбира се 8 бр нови бензиноустойчиви О-пръстени за дюзите.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Моята нали е свалям за 3 дена 2 пъти!Същата е като тази,КИА-та ми е 2.0-118к.с.,2202од.!При първото сваляне срезах всички маркучи,че се бяха спекли и нямаше вадене и след това си ги възстанових с друг маркуч,не съм ги затапвал!Павлине,как да нямаш къде да ги включиш,долу където влизат дюзите в блока,до отворите трябва да имаш щуцери!Друг е въпроса каква работа вършат тези маркучи!!!Исках да кача снимки,ама не ми дава,не знам защо!!!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI7534.jpg
Прегледи:2
Размер:453.2 КБ
ID:5801327Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI7524.jpg
Прегледи:1
Размер:312.1 КБ
ID:5801328

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          До отворите на дюзите нямаше щуцери. Сигурен съм, защото се чудех къде трябва да са свързани затапените маркучи. Моята беше произведена 2000 г. и беше 128 коня.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            На тази от която е свалена рейката има щуцери на колектора, като моят човек също е резнал маркучите защото са били изпечени и е нямало вадене.
            Каза, че днес ще мине да свали и колекторите за всеки случай. Искал е и да вземе компа, но вече са го били продали.

            Ще споделите разликите между/у 118 и 128 коньовият мотори ?

            P.S. Снощи, като се чух по телефона с jeko47, каза че това на дюзите е за излишното гориво и спокойно може да се затапи. Питах го, защо тогава го има, но не получих конкретен отговор.

            Милене, чакаме да ти падне бана, та пак да се вихриш у Форума !
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181024_084443_1.jpg
Прегледи:2
Размер:234.8 КБ
ID:5801369
              Препоръчвам горещо за почистване на охладителя на климатика.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:275336_1.jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:5801370
              И това за почистване на въздуховодите
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181007_140312_1.jpg
Прегледи:1
Размер:267.1 КБ
ID:5801371
              и двете са по 8-10лв.
              Струва си!
              Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
              Краси
              "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]972797[/ATTACH]
                Препоръчвам горещо за почистване на охладителя на климатика.
                [ATTACH=CONFIG]972798[/ATTACH]
                И това за почистване на въздуховодите
                [ATTACH=CONFIG]972799[/ATTACH]
                и двете са по 8-10лв.
                Струва си!
                Първото е 5лв.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  Това първото от дего взимаш на 5 лв.
                  Че това лято в един магазин за климатици ми пойскаха 16 лв.
                  Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                  freelander 1,8 2001g.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                    Това първото от дего взимаш на 5 лв.
                    Че това лято в един магазин за климатици ми пойскаха 16 лв.
                    Аляска 2000. Потърси ги, имат два или три магазина в София, като работят и в неделя. Може и в други градове да имат магазини, но не ме е интересувало.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Малко от последните доработки през свободното време...-защита на картер-мотор,преден диф и направа на раздвижна щанга за изправяне на моста след повдигането.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Ако си имал оригинална кора, виж къде е има отвори, те са за охлаждане, иначе ще я сгрееш доста с тая ламарина. Така затваряш излизането на топлия въздух от радиатора, освен ако оригиналната кора не е в този вид.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Я сподели как направи щангата, че аз нещо по друг начин съм я замислил. Мислех от двете страни да е с гайки заварени за щангата и винта да се върти в тях, като има и контрагайки за застопоряване.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                            Я сподели как направи щангата, че аз нещо по друг начин съм я замислил. Мислех от двете страни да е с гайки заварени за щангата и винта да се върти в тях, като има и контрагайки за застопоряване.
                            Едната да е "Гейка" т.е. с лява резба!
                            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Това е така, ама гледам е заварил втулката с резбата от единият край. По този начин ще трябва да се откачва щангата от долният край за да се направи реглажа. Аз това искам да избегна.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                И аз моята на Нивата съм я направил така. Това е най-лесния за изработка вариант и майки предвид, че реглажа се прави само веднъж (при монтажа) не си заслужава замоткването с леви и десни резби. Ако не си я правиш сам, а дадеш да ти я изработят, не си заслужава по-високата цена.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X