Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какво направих по Кията днес?

    Днес тръгнах да си купувам предни амортисьори и пружини и се позамислих дали да не сложа пружини от мерцедес 190, тъкмо да се вдигне малко, че предницата ми е по ниска с 3см. от задницата. Поразпитах в магазина, но не можаха да ми кажат колко е разликата във височината на двете пружини и дали има разлика в твърдостта им. Така, че питам Вас. Знае ли някой колко е разликата във височината на пружините и най вече имат ли разлика в твърдостта? Хич не ми се иска да развалям возията на "кошницата".
    И да попитам пружините от МБ задни или предни трябваше да са?
    Последно редактирано от yancho; 30-03-15, 16:08.
    08888 седем шест 888

    Коментар


    • #77
      От: Какво направих по Кията днес?

      Днес смених тампони между купе и шаси 120лв тампони 130лв труд
      После си смених преден лагер 45лв и 9лв семиринг

      Коментар


      • #78
        От: Какво направих по Кията днес?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:РЎРЅРёРјРєР°0066[1].jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5651141 Сложих си волтметър на Киата.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #79
          От: Какво направих по Кията днес?

          Първоначално публикуван от yancho Преглед на мнение
          Днес тръгнах да си купувам предни амортисьори и пружини и се позамислих дали да не сложа пружини от мерцедес 190, тъкмо да се вдигне малко, че предницата ми е по ниска с 3см. от задницата. Поразпитах в магазина, но не можаха да ми кажат колко е разликата във височината на двете пружини и дали има разлика в твърдостта им. Така, че питам Вас. Знае ли някой колко е разликата във височината на пружините и най вече имат ли разлика в твърдостта? Хич не ми се иска да развалям возията на "кошницата".
          И да попитам пружините от МБ задни или предни трябваше да са?
          Здравей колега,може ли да споделиш каква е цената на предните амове,че и мене ме чака същата процедура.
          А тези 3 см мисля че можеха да се повдигнат с някаква метална подложка.
          Някъде имаше обяснение как става потърси го.
          Кия Спортидж 2000тди
          Всеки шут отзад-е крачка на пред

          Коментар


          • #80
            От: Какво направих по Кията днес?

            Скоро вземах предни 55лв, задни 60лв. Няма гаранция за качеството, просто бяха най евтиният вариант.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #81
              От: Какво направих по Кията днес?

              Първоначално публикуван от Петър Анев Преглед на мнение
              Здравей колега,може ли да споделиш каква е цената на предните амове,че и мене ме чака същата процедура.
              А тези 3 см мисля че можеха да се повдигнат с някаква метална подложка.
              Някъде имаше обяснение как става потърси го.
              Амортисьорите са по 45лв с отстъпката(някакви полски). Кията ми е повдигната от зад с 10см. с пружини от омега, а от пред с 30мм подложки, но предницата ми е по ниска. За това си мисля, че точно сега е момента да ги изравня, но не искам да развалям возията. Визуално(по снимки) сравних пружините от кия и мб. Тези на кията имат 7 навивки, а тези на мб 10-11, но ми се струва че тези от мб са с по тънък материал.
              08888 седем шест 888

              Коментар


              • #82
                От: Какво направих по Кията днес?

                Днес смених маслата на двата дифа и скоростите, а раздатката ме спъна с тъпите си шестограми 14 мм. Утре ще го купя и ще я оправя и нея. Освен това намерих и отдушниците от където би могло да влезе вода в дифа и ще ги обезопасявам срещу подобна злополука. Даже имам идея как да стане.
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • #83
                  От: Какво направих по Кията днес?

                  Сподели идеята за отдушниците, ако не е тайна.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какво направих по Кията днес?

                    Нищо тайно няма. Клапанчетата които представляват подвижни метални капачки ще ги махна и на тяхно място ще сложа маркучи от поднодящ материал ( може би тефлон с метална армировка и подходяща за хода на задния диф дължина) ще ги прибера ( задния) за да не закачат по терена, и ще ги изкарам някъде на високо по купето или двигателния отсек. Това ще го мисля на момента.
                    Само не видях скоростите и раздатката дали имат и те клапани и къде са.
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какво направих по Кията днес?

                      Като почнеш да ги правиш ако удариш и по една снимка да ги видим къде са точно ще си златен
                      08888 седем шест 888

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какво направих по Кията днес?

                        Идеята е добра, и може да стане,ако отдушника на диф. е на резба може да се изработи маркуч с такъв накрайник.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какво направих по Кията днес?

                          @siem
                          Масло на заден диф. за първи път ли сменяш?
                          Любопитен съм защото дочух, че някой им правили промивка(визирам мойта нов внос). т.е. някакъв обезмаслител да се почисти хубаво LSD -то и после едно масло на вятъра.
                          Някой да има мнение по въпроса???

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какво направих по Кията днес?

                            Първоначално публикуван от yancho Преглед на мнение
                            Амортисьорите са по 45лв с отстъпката(някакви полски). Кията ми е повдигната от зад с 10см. с пружини от омега, а от пред с 30мм подложки, но предницата ми е по ниска. За това си мисля, че точно сега е момента да ги изравня, но не искам да развалям возията. Визуално(по снимки) сравних пружините от кия и мб. Тези на кията имат 7 навивки, а тези на мб 10-11, но ми се струва че тези от мб са с по тънък материал.
                            С колко ще се вдигне задницата ако сложа пружини от Опел Омега седан а не комби ?

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какво направих по Кията днес?

                              Идея си нямам, но предполагам че ще е с няколко см. по малко.
                              08888 седем шест 888

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какво направих по Кията днес?

                                Първоначално публикуван от I_N_M Преглед на мнение
                                @siem
                                Масло на заден диф. за първи път ли сменяш?
                                Любопитен съм защото дочух, че някой им правили промивка(визирам мойта нов внос). т.е. някакъв обезмаслител да се почисти хубаво LSD -то и после едно масло на вятъра.
                                Някой да има мнение по въпроса???
                                Мойта не е нов внос, но стария собственик който е честен човек ми каза всичко за нея и за нищо не ме излъга. Маслата на дифовете бяха сменяни. Аз минах 40 000 и дойде време за смяна. Колкото до промиването- нищо не зная, но ако прежалиш 1.5 л масло за шпеер и след смяната покараш седмица и пак го смениш по добра промивка от това здраве му кажи.
                                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X