Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Днес смених дюзите на Кия-та. Първо искам да благодаря на Пенчо за съдействието и отделеното време.
    Пенчо, БЛАГОДАРЯ!!! Нека има повече хора като теб...тогава може би ще живеем и в по-добър свят!

    Та на въпроса - свалих старите дюзи повече профилактично от колкото от сериозни проблеми. Колата си работеше добре, палеше и топла и студена на един оборот.
    Само два-три пъти както бях писал при движение с постоянна скорост се появи едно причукване като на зле работеща дюза или предварение, трудно е да го опиша по-точно.
    Дюзите от колата изпратих на Суперскан България /Кирил Тодоров "kiki.t" във форума/
    Според него при норма 140 бара моите са отваряли на 90 бара което е много ниска стойност. Пак по негова препоръка купих и чисто нови дюзи /не разпръсквачи, защото не намерих/ и ги монтирах на колата. Сменени са термощитовете, нови медни дифтунги между главата и дюзата, както и нови алуминиеви за обратното гориво.

    И сега следва най-интересното...разлика в поведението на автомобила НЯМА! Никаква! Пали, върви и пуши точно така, както и със старите дюзи.
    Сега съм в дълбок размисъл...кой и къде греши. Възможно ли е при такава голяма разлика /50 бара/ да не се усети разлика в поведението на мотора?
    Възможно ли е старите дюзи да не са били толкова зле? Но...доверих се на препоръки от друг съфорумец за Кирил Тодоров
    Възможно ли е новите дюзи да не са регулирани правилно в завода производител. Бяха опаковани в оригинална опаковка, със холограмни стикери, и вътре запечатани в полиетиленов плик непрозрачен, оранжев на цвят - малко вероятно според мен.
    Признавам че съм объркан и не зная какво да мисля. Май сгреших...като нямах проблеми, защо я разбутвам колата...ама въпрос на характер...все си мисля че трябва всичко да е изрядно като от магазина, и си платих...

    В телефонен разговор с Кирил Тодоров, се изясни че старите разпръсквачи са били в що годе добра кондиция, с разлика само в налягането на впръскване, т.е. нямало е "пикаеща" дюза и затова няма особена разлика в работата на мотора. Пак според него, се очаква да падне разхода на колата заради подобрено изгаряне поради по-добре работещи нови дюзи.
    Последно редактирано от pansim; 15-11-17, 09:26.
    Панайот Бърдарски
    0887 60 77 22

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Мисля да бяха 150 бара,ако не бъркам?/пише го на дюзата/Има ли пак причукване?
      При мен само пуши черно само като я смачкам,ама пуши здраво.
      Пак не е нормално,на ГНП е увеличено малко горивото,но така е от както е при мен.
      Възможно ли е,да е центровка на ГНП или някой датчик?
      Писна ми от електроники,ще се минава на механично ГНП.
      Дано устиска зимата,на пролет ще видим.
      Последно редактирано от georgipetkov64; 16-11-17, 21:54.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Смених предните амове. Според майстора не е нужно да регулирам сходимостта на предния мост. Прав ли е?
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
          Смених предните амове. Според майстора не е нужно да регулирам сходимостта на предния мост. Прав ли е?
          Да.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            Нови предни амортисьори и малко повдигане- вече заприличва на "джип".

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Първоначално публикуван от crazyjob83 Преглед на мнение
              Нови предни амортисьори и малко повдигане- вече заприличва на "джип".
              Почти...

              Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Да.
                Благодаря, Дедо Гошо!
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  Почти...

                  Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                  Да, за това казвам заприличва.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Поставих ръчни хъбове,монтажа предполагам е ясен на всички,освен че затапих вакуума който беше за старите ми вакуумни хъбове,сложих по една гресьорка за смазване на полиамидни втулки които сложих вместо иглените лагерчета.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171111_163746.jpg
Прегледи:1
Размер:785.4 КБ
ID:5774125Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lenovo_A1000_IMG_20171111_154829.jpg
Прегледи:1
Размер:337.0 КБ
ID:5774126Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171111_161247.jpg
Прегледи:1
Размер:1.08 МБ
ID:5774127Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lenovo_A1000_IMG_20171111_155913.jpg
Прегледи:1
Размер:375.2 КБ
ID:5774128п.с.какви бяха номерата на конусните лагери на предните колелета че едното колело много почна да вие,колкото и да усилвам радиото пак се чува
                    Цената няма значение,стига да е евтино.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                      Днес смених дюзите на Кия-та. Първо искам да благодаря на Пенчо за съдействието и отделеното време.
                      Пенчо, БЛАГОДАРЯ!!! Нека има повече хора като теб...тогава може би ще живеем и в по-добър свят!

                      Та на въпроса - свалих старите дюзи повече профилактично от колкото от сериозни проблеми. Колата си работеше добре, палеше и топла и студена на един оборот.
                      Само два-три пъти както бях писал при движение с постоянна скорост се появи едно причукване като на зле работеща дюза или предварение, трудно е да го опиша по-точно.
                      Дюзите от колата изпратих на Суперскан България /Кирил Тодоров "kiki.t" във форума/
                      Според него при норма 140 бара моите са отваряли на 90 бара което е много ниска стойност. Пак по негова препоръка купих и чисто нови дюзи /не разпръсквачи, защото не намерих/ и ги монтирах на колата. Сменени са термощитовете, нови медни дифтунги между главата и дюзата, както и нови алуминиеви за обратното гориво.

                      И сега следва най-интересното...разлика в поведението на автомобила НЯМА! Никаква! Пали, върви и пуши точно така, както и със старите дюзи.
                      Сега съм в дълбок размисъл...кой и къде греши. Възможно ли е при такава голяма разлика /50 бара/ да не се усети разлика в поведението на мотора?
                      Възможно ли е старите дюзи да не са били толкова зле? Но...доверих се на препоръки от друг съфорумец за Кирил Тодоров
                      Възможно ли е новите дюзи да не са регулирани правилно в завода производител. Бяха опаковани в оригинална опаковка, със холограмни стикери, и вътре запечатани в полиетиленов плик непрозрачен, оранжев на цвят - малко вероятно според мен.
                      Признавам че съм объркан и не зная какво да мисля. Май сгреших...като нямах проблеми, защо я разбутвам колата...ама въпрос на характер...все си мисля че трябва всичко да е изрядно като от магазина, и си платих...

                      В телефонен разговор с Кирил Тодоров, се изясни че старите разпръсквачи са били в що годе добра кондиция, с разлика само в налягането на впръскване, т.е. нямало е "пикаеща" дюза и затова няма особена разлика в работата на мотора. Пак според него, се очаква да падне разхода на колата заради подобрено изгаряне поради по-добре работещи нови дюзи.
                      Малко със закъснение, но да вметна малко по въпроса. Отварянето на по-ниско налягане на дюзите води до предварение. Т. Е. Горивото се впръсква по-рано. Разпрашаването също не е на ниво и правилно се очаква лек спад в разхода. Същевременно, причукването като на предварение е било точно това - предварение, макар и не породено по класическия начин. Реално би трябвало и леко подобрение на мощността да усетиш с новите дюзи, ако центровката е ок, пак заради подобреното разпрашаване.
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        В другата тема бях писал за съмнението ми за отлепени задни накладки. След разглобяването съмнението ми се потвърди. Предната накладка на задно дясно колело беше отлепена в долния си край и при движение назад заклинваше в барабана. Поръчах нови накладки, но докато дойдат занитих тази с два нита в долния край, като на Жигули, както се правеха едно време. При огледа забелязах и разбити двата външни накрайника на предницата. Поръчах и тях. Моог по 35 лв парчето без отстъпката. Междувременно монтирах и пластмасовите подкалници, които поръчах от Автобим в Черния петък на цена от 30лв за двата. Май, че цената още е толкова. Измих старателно всички кухини и фуги на задните подкалници, исуших и монтирах пластмасовите предпазители. Паснаха идеално. С помощта на духалката за горещ въздух придобиха желаната от мен форма. Вече няма да се пълнят всички нежелани местенца отзад с кал. Аз доволен.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0346.JPG
Прегледи:1
Размер:567.2 КБ
ID:5775238Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0347.JPG
Прегледи:1
Размер:616.8 КБ
ID:5775239Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0349.JPG
Прегледи:1
Размер:599.0 КБ
ID:5775240Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0350.JPG
Прегледи:1
Размер:638.8 КБ
ID:5775241
                        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                        SSang Yong Kyron 2.0xdi
                        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Отдавна нищо не съм писал тук.
                          Последните 2г усещах как една по една подгревните свещи си отиват и покрай последните студове вече много ясно и отчетливо се виждаше синкавия дим и миризмата на сурова нафта след запалване, както и неравномерната работа и обороти на двигателя.
                          Та вчера заедно с маслото м.филтър, г.филтър и в.филтър поръчахме и 4 нови подгревни свещи (NGK Y-749J) такива бяха и оригиналните.
                          На таз Киа (2.0црди) свещите са завряни ня кучето в г... виждат се само с огледало и то след като се разглоби и извади егр-а и топлообменника му.
                          Така и така клапана беше вън, та и него разглобих и почистих, за да няма пак "Киата умря" беше си посъбрал сажди.
                          Подгревните свещи за мой късмет се развиха и четирите, борбата по развиването продължи около 2ч придружена с много "мамата" пръскане с разни спрейчета, връткане на пред на зад и скърцащи и пукащи звуци..

                          Тази Сутрин макар и сравнително топло усетих и разликата с 4 нови свещи е друго си е.
                          Друго което ми направи впечатление е консумацията на ток, явно свещите греят доста дълго време, в продължение на 4км и докато двигателя не стигна почти до работна температура и имаше консумация (в колата имам изведен волт метър, та като запалих показанията отидоха на 13.6в в последствие с повишаване температурата на двигателя показанията се покачиха до 13.8в и вече когато свещите съвсем спряха да консумират - уреда закова на 14.2в. Лошото е, че пътувам по 7км в посока и то с почти никаква скорост заради задръстването, та явно този режим се отразява доста зле на двигателя, егр-а, а предполагам и на батерията.
                          И да ви питам - Вие как се борите с натрупването на сажди по всмукателна и изпускателна уредба на вашите дизели. (премахването на ЕГР за сега не ме устройва като вариант )
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Толкова ли са кът тези болтове на предните горни носачи, че дето се вика в цяла България не мога да намеря, а кията е разглобена и си чака. Само с поръчка за след две седмици поне за да дойдат, от къде ли не знам.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Първоначално публикуван от crazyjob83 Преглед на мнение
                              Толкова ли са кът тези болтове на предните горни носачи, че дето се вика в цяла България не мога да намеря, а кията е разглобена и си чака. Само с поръчка за след две седмици поне за да дойдат, от къде ли не знам.
                              В Базис и Колос,пита ли?
                              Имам три стари,в смисъл нищо им няма.
                              Моите се развиха всички,намерих 3бр.нови и сложих един от старите.
                              Ако три стари ти вършат работа,казвай.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                                В Базис и Колос,пита ли?
                                Имам три стари,в смисъл нищо им няма.
                                Моите се развиха всички,намерих 3бр.нови и сложих един от старите.
                                Ако три стари ти вършат работа,казвай.
                                В Базис нямат и няма да имат поне до края на тази година, в Колос също нямат, също и на още няколко места където проверих- няма, кията е при майстора и седи и чака. Утре като му звънна да питам да не би да е поръчал от някъде ще пиша, маже да се разбере за 3-те да закърпя положението, че ми е спешно. Благодаря много, че се отзова.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X