Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво направих по Кията днес?

    Първоначално публикуван от I_N_M Преглед на мнение
    Колеги, някой може ли да сподели какво се гресира по кардани, карета и т.н. . От колегата който ми продаде джипката разбрах, че имало "гресьорки" на карданите. Също някакви лагерчета отпред, които профилактично се гресирали.
    Kia Sportage 2.0 - 118k.s. ей ся ще си оправя и подписа че да се знае за каква джипка става въпрос.
    По карданите се оказало че има четири места за гресиране. Моля, кажете някоя дума ако знаете за кои лагерчета става въпрос?

    Коментар


    • #62
      От: Какво направих по Кията днес?

      http://www.kia-forums.com/1g-1994-20...bearing-2.html

      Това е тема за гресирането на трите лагера в предната главина (почни от първата страница). Вероятно ти е казано за това игленото (снимката от пост 13), в което лагерува полуоската. То може да е разпаднато или въобще да липсва. Вещите в Кия-знанието препоръчват това лагерче да се смени с бронзова втулка, защто си е проблемно, асабено като се нарани циментацията на полуоската.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #63
        От: Какво направих по Кията днес?

        @bullet_pk
        Много мерси сега ще я чекна темата!
        Мойте майсторчета едва ли ще им се занимва, а пък и не ми се иска да се учат точно на мойта джипка.
        Някой да препоръча надежден сервиз във Варна, където са в час с нашите джипки и имат човешко отношение!?
        ПЛС.

        Коментар


        • #64
          От: Какво направих по Кията днес?

          Откъм чашата на полуоската има семеринги, които трябва да се сменят. Те пазят от кал и вода игленото лагерче. Те са различни видове и единият вид е безсмислено скъп. При мен за късмет се оказаха от евтините. Има и още един семеринг, който пази конусните лагери.

          Игленото лагерче можеш да го смениш (смажеш) и без да развиваш централната гайка, т.е. без да разглобяваш конусните лагери. Най-добре не сваляй датчиците за АБС, да не ги потрошиш (няма ги и са скъпи), а ги откачи от буксите под капака и изкарай кабела.

          Най-добре, ако имаш път към София, я закарай при Соти. Той им е гений на тези машини и им знае всички тънкости.

          Иначе не е толкова сложно. Можеш и сам, ако не си вързан в ръцете.
          Последно редактирано от bullet_pk; 27-03-15, 12:13.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #65
            От: Какво направих по Кията днес?

            Павлине, мерси отново. Напредвам в материята, но за сега не мисля че ще се захвана сам.

            Иначе, запознах се със Соти. Страхотен човек!!! - респект!!! С удоволствие бих си оставил колата ми да я разкости, но за съжаление в София ми се случва за 5г. средно 2 пъти да съм, но определено си го мисля! Най-вероятно при първа възможност ще му я закарам ако може поне да я погледне, ама кога ли ще стане това..........???

            Коментар


            • #66
              От: Какво направих по Кията днес?

              Имам един много гаден шум като от открехнат прозорец при скорост над 60км./ч.. Заподозрях клапите на рамката на 5-та врата. Пробвах да ги залепя, ама се отлепиха и пак е същата работа. Струва ми се, че нещо не е какво трябва да е. Имат гумена клапа от тънка гума която най-вероятно е проблема. Ето няколко снимки за какво става въпрос:
              Самата клапа за която говоря:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150329_005.jpg
Прегледи:1
Размер:67.2 КБ
ID:5650734 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150329_010.jpg
Прегледи:1
Размер:50.7 КБ
ID:5650735
              Залепени от мен с изолирбанд, една е вече разлепена след няколко километра с по-висока скорост:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150329_002.jpg
Прегледи:1
Размер:72.4 КБ
ID:5650736Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150329_001.jpg
Прегледи:1
Размер:59.4 КБ
ID:5650737
              Разлепиха се почти веднага, но май за кратко време докато бяха залепени шума изчезна.
              Въпроса е при вас има ли изобщо клапа или е само отвор? За какво служат?
              Последно редактирано от Иван Жоров; 29-03-15, 16:49.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #67
                От: Какво направих по Кията днес?

                И при мен ги има, обаче нямам идея за какво служат. Ако шуми толкова от тях ще намерим начин да ги затворим.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #68
                  От: Какво направих по Кията днес?

                  Наскоро махнах джобчетата за CD над радиото и направих нов капак от парче плексиглас, гравирах го и монтирах Parrot handsfree там
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f0c71ebd0710dcf2a48bd01faac175c0e69ea70c1d18b29e9f2ede143d9dfa01.jpg
Прегледи:1
Размер:106.0 КБ
ID:5650746

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какво направих по Кията днес?

                    При мен изобщо ги няма тези клапи. Мисля, че със топъл силикон или монтажна пяна проблема се решава бързо и лесно.
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какво направих по Кията днес?

                      Ние ще ги затворим, ама за какво са сложени се чудим. И да питам имате ли проблем с изпотяването на стъклата зимно време, че при мен е доста на страничните.
                      Последно редактирано от georgipetkov64; 29-03-15, 17:23.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какво направих по Кията днес?

                        И при мен си се потят стъклата и на тази и на другите коли които съм имал(карал), но като позагрее парното нещата си идват по местата.
                        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какво направих по Кията днес?

                          Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                          При мен изобщо ги няма тези клапи. Мисля, че със топъл силикон или монтажна пяна проблема се решава бързо и лесно.
                          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                          Ние ще ги затворим, ама за какво са сложени се чудим. И да питам имате ли проблем с изпотяването на стъклата зимно време, че при мен е доста на страничните.
                          Затварянето ако реша ще го измисля. Другия вариант е да махна самата клапа(гумата), че не ми изглежда да е заводската. Въпроса е за какво са и до какво може да доведе махането или запушването, че да не си отворя по-голям проблем.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какво направих по Кията днес?

                            И аз ги имам тези гумени клапи, но не знам за какво са. Шум не забелязвам. На Лагуната ми имам подобни, които излизат под калника и вероятно са някаква вентилация за багажника.

                            "Иначе Какво направих по Кията днес?"

                            Смених масло маслен и въздушен филтър. Някой да знае как се сменя горивния? С някакви бързи връзки е и предполагам, че трябва специален инструмент ... А дали става без такъв?
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какво направих по Кията днес?

                              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение

                              "Иначе Какво направих по Кията днес?"

                              Смених масло маслен и въздушен филтър. Някой да знае как се сменя горивния? С някакви бързи връзки е и предполагам, че трябва специален инструмент ... А дали става без такъв?
                              Сигурно искаше да кажеш масленИ филтри , нали са два? И какво масло сложи , с какъв вискозитет?

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какво направих по Кията днес?

                                Един е при бензиновата. Два са при дизела. Иначе маслото е 10W40
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X