Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    В колос няма, само долни се продават
    Има в Базис-м, на почти 20лв бройката. Днес ги гледах
    Ама...явно ще се купуват. няма на къде.
    Панайот Бърдарски
    0887 60 77 22

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Процедурата възможна ли е без да се откача кормилния прът и достатъчно аванс ли има в кабелните снопове?

      Обмислям на лято и аз да я направя процедурата, та да се информирам предварително.
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Кормилният прът се откача лесно от към кормилната кутия. Влиза на шлици и е стегнат с един болт. Само бележи положението, за да си го сложиш пак в същото. За кабелите не знам.

        Зорът ще е да се отвъртят задните гайки, без да се скъсат шпилките, защото обикновено са порядъчно ръждясали. Аз обмислях вариянта да се срежат с гайкорез, но не знам дали ще е възможно. После нови.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Колко трябва да се вдигне купето, че да се разкача кормилниоя прът?
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            10-12 см някъде. Заради дължината на шпилките.

            Иначе по руските форуми пишат, че може първо да се вдигне лявата страна, да се сменят тампоните. После да се прави дяснатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:4c0a01as-480.jpg
Прегледи:1
Размер:76.4 КБ
ID:5748456

            Като гледам и броните падат, и казанчето на хидравликата трябва да се откачи
            Последно редактирано от bullet_pk; 07-04-17, 19:31.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Брони и гърловина, друго не помня да съм разкачал.
              Bertone freeclimber 1.8 115hp

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Колко трябва да се вдигне купето, че да се разкача кормилниоя прът?
                Кормилните прътове са предвидени за движение скъсяване-удължение.Заради монтажа.Не пречи да се бележи и разедини.За да нямате проблеми с гайките , не е лошо остатъкът от резбата на болта да се почисти с телена четка(на всичко , което надстърча от гайката-накрайници ,шарнири..) , понапръска изобилно с WD , или нещо от рода.На следващия ден се отвива елегантно.Обикновено боклукът , набран от гайкста прави блокаж.И , успех!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  На Ферозата просто охлабих скобата дето държи шлицовата връзка и си действах с лифта. После няколко волана насам-натам да се намести в новото положение и стегнах.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    колеги от къде мога да си купя пружини и амортисьори за повдигане на киата ?

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Смъкнах броните и като видях, че болтовете са много дълги и няма вдигане без разкачане на още доста неща, взех кардиналното решение да срежа новите горни тампони с макетно ножче. Срязах ги, натиках ги на болтовтв и ги залепих с някакво лепило. Чашките, където лягат са с такъв профил, че няма къде да отидат, дори и без лепене. Вече 20 000 км няма проблем, а преди да ги сменя ми удряше купето в рамата от смазани тампони.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Момци как отвивате гайките на болтовите на купето, на моята кия са много спекли от ръждата. Болтовете как са хванати за купето заварени ли са, чудя се дали може да се извадят болтовете, да се сложат по дълги и да се направи боди лифт 3см.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Преди да отвивам такива съединения, почиствам, доколкото е възможно с телена четка резбите и гайките и в продължение на два дни преди интервенцията, пръскам с вд 40 или друг спрей с молибденов дисулфид. Гледам да съм ги напръскал поне по два пъти.
                          На Кията не съм отвивал, но ако си решил да правиш бодилифт, аз бих изрязал гайките отдолу, изнизвам болтовете и за да не вдигам толкова високо всичко, бих сложил болтовете отдолу-нагоре. Не съм загледал подробно на Кията как са, но на Ферозата точно по-дълги болтове купувах. Само не помня дали не бяха с по-ситна резба. Но мисля си бяха с метрична.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Тампоните между рамата и купето почти са смачкани до край, мисля да сложа по дебели за да искарат повече време, ще се получи и лифт, незнам какви да са тампоните, ако сложа като долните между рамата и купето ще стане ли.
                            На кията ми е чудно как са закрепени болтовете за купето, ако са заварени и счупя болта при отвиване на гайките ще звъна на кореиците да доидат да сменят болтовете почти на всички джипки болтовете на купето са отдолу на горе, на кията болтовете са в купето, така е по здраво съединение, но много затруднява сменяне на тампоните и боди лифт.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Аз, болтове не видях. Това са шпилки, заработени в купето. Бях много изненадан, като не видях отвори в купето, откъдето да извадя, предполагаемите болтове. Но уви, такива, няма.
                              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                              SSang Yong Kyron 2.0xdi
                              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                                След опити да "Побългаря" нивомера за гориво с цел да показва правилно какво има в резервоара реших че трябва да го подменя. Потърсих из родните дилъри на корейски части и направо ме отказаха да го подменям. Поръчах си от сайт за електронна търговия и пристигна за 8 дни с холограмен стикер на Хюндай на цена 40 лв. Наша фирма ми предложи цена от 156 лв. с 12 дни доставка. Монтирах го и засега работи.
                                Може ли малко повече инфо от къде го поръча.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X