Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво направих по Кията днес?

    Първоначално публикуван от hamido Преглед на мнение
    Колега при 14.7 акумулатора се прежарежда, да не кажа висок показател, но е някъде на границата можеби.! Иначе сега ми е около13.1 -13.3 ,но при друсане на джипа оборотомера играе, но не всеки път. Ето и снимка на Аку теста[ATTACH=CONFIG]783227[/ATTACH]


    Колега имашли снимки на регулатора? Това да нее плочката с четките зад генератора?
    https://www.google.bg/search?q=%D1%8...10%3B800%3B800
    Нещо такова, в жабката на джипа е стария. Поради лошата маса имах случаи да зарежда с над 15-16 волта при по-високи обороти, акумулатора ставаше горещ и бързо замина.

    П.П. Всъщност излъгах, че нямам проблеми сега. Имам утечка от алтернатора и утре ще се слагат диоди, че днес не остана време.
    Последно редактирано от Иван Жоров; 04-03-15, 18:39.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #47
      От: Какво направих по Кията днес?

      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
      https://www.google.bg/search?
      Нещо такова, в жабката на джипа е стария. Поради лошата маса имах случаи да зарежда с над 15-16 волта при по-високи обороти, акумулатора ставаше горещ и бързо замина.

      П.П. Всъщност излъгах, че нямам проблеми сега. Имам утечка от алтернатора и утре ще се слагат диоди, че днес не остана време.
      Утечката е допустимо до 0,05>>ако ти е в повече тогава иди до алтернатора.

      Коментар


      • #48
        От: Какво направих по Кията днес?

        https://www.google.bg/url?sa=i&rct=j...25660253154420

        Това оребреното алуминиевото е релето. Отдолу няма четки.

        Коментар


        • #49
          От: Какво направих по Кията днес?

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          https://www.google.bg/url?sa=i&rct=j...25660253154420

          Това оребреното алуминиевото е релето. Отдолу няма четки.
          То гледам,че регулатора струва около 60-80лв. ,по хубаво купи целия генеатор ,който си посочил

          Коментар


          • #50
            От: Какво направих по Кията днес?

            Регулатора се намира и за 20лв. Оригинален корейски.

            Коментар


            • #51
              От: Какво направих по Кията днес?

              Първоначално публикуван от hamido Преглед на мнение
              Утечката е допустимо до 0,05>>ако ти е в повече тогава иди до алтернатора.
              При мен 240мА, което е много. От алтернатора е, ще бъде оправено.

              Първоначално публикуван от hamido Преглед на мнение
              То гледам,че регулатора струва около 60-80лв. ,по хубаво купи целия генеатор ,който си посочил
              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Регулатора се намира и за 20лв. Оригинален корейски.
              Аз регулатора го купих за 45лв. преди да сменя окончателно алтернатора след връщане на проблема.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #52
                От: Какво направих по Кията днес?

                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение

                Аз регулатора го купих за 45лв. преди да сменя окончателно алтернатора след връщане на проблема.
                Генераторите за бензин и дизел нямат много общо. Дизеловия върви заедно с помпата за вакуум.В нея е и задния му лагер

                Коментар


                • #53
                  От: Какво направих по Кията днес?

                  Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                  При мен 240мА, което е много. От алтернатора е, ще бъде оправено.



                  Аз регулатора го купих за 45лв. преди да сменя окончателно алтернатора след връщане на проблема.
                  Ванка защо смени регулатора? И при тебе ли играеше оборотомера?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво направих по Кията днес?

                    Първоначално публикуван от hamido Преглед на мнение
                    Ванка защо смени регулатора? И при тебе ли играеше оборотомера?
                    Не ми зареждаше алтернатора както трябва. Имах лоша маса акумулатор-шаси и вероятно от там ми тръгна проблема. Моите майстори казаха, че е регулатора и го смениха, мина месец и проблема с падането на акумулатора се върна, този път понякога вдигаше напрежението до над 15 волта, а при високи обороти на двигателя минаваше и 16 волта и акумулатора ставаше горещ, отделно имаше странно поведение на чистачките примерно които се забързваха понякога. Чак тогава си оправих масата, но проблема остана и ми смениха направо алтернатора. Сега пък е проблема с утечката, взел съм диодите, но баща ми е много сериозен и още не ги е сложил. Той и кабела за масата го разхожда един месец пък не е като да няма свободно време. Накрая ще си взема джипа само аз да го карам...

                    С оборотомера не съм имал проблеми. При ниски обороти ми светеше много слабо(през деня не се виждаше) лампата за алтернатора и още 2 лампи свързани с нея.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво направих по Кията днес?

                      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                      Не ми зареждаше алтернатора както трябва. Имах лоша маса акумулатор-шаси и вероятно от там ми тръгна проблема. Моите майстори казаха, че е регулатора и го смениха, мина месец и проблема с падането на акумулатора се върна, този път понякога вдигаше напрежението до над 15 волта, а при високи обороти на двигателя минаваше и 16 волта и акумулатора ставаше горещ, отделно имаше странно поведение на чистачките примерно които се забързваха понякога. Чак тогава си оправих масата, но проблема остана и ми смениха направо алтернатора. Сега пък е проблема с утечката, взел съм диодите, но баща ми е много сериозен и още не ги е сложил. Той и кабела за масата го разхожда един месец пък не е като да няма свободно време. Накрая ще си взема джипа само аз да го карам...

                      С оборотомера не съм имал проблеми. При ниски обороти ми светеше много слабо(през деня не се виждаше) лампата за алтернатора и още 2 лампи свързани с нея.
                      Можеш ли да кажеш или покажеш въпросния кабел за масата?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво направих по Кията днес?

                        Първоначално публикуван от hamido Преглед на мнение
                        Можеш ли да кажеш или покажеш въпросния кабел за масата?
                        Кабела за масата е най-обикновен кабел хванат за минуса(клемата) на акумулатора и някъде по купето. Единия който го имаше при мен е хванат за стойката на акумулатора по спомен, а втория който сложихме го вързахме към една шпилка на която се монтира казанчето за течността за чистачки.
                        Меренето става като се мери между минус и някъде на чисто по купето, не трябва да е повече от 0,2 волта, ако е повече почистваш масата или слагаш втора за по-сигурно. Същата работа е и с масата на двигателя.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво направих по Кията днес?

                          От вчера проблема с оборотите изчезна, мисля че куплунга зад генератора е леко помръданал(излезнал) така го усетих Та да видим до кога

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво направих по Кията днес?

                            Ремонтирах задните спирачки на соренто 2005. Не работеха добре. Диагнозата блокирал водач. Смениха го с рециклиран. Смениха накладките. И тези на ръчната спирачка. Сега всичко работи.
                            Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво направих по Кията днес?

                              Колеги, някой може ли да сподели какво се гресира по кардани, карета и т.н. . От колегата който ми продаде джипката разбрах, че имало "гресьорки" на карданите. Също някакви лагерчета отпред, които профилактично се гресирали.
                              Питам понеже ще водя колата да и правят динамото, нещо не зареждало? Акумулатора с който я купих предаде богу дух и си сложих от другата кола, викам си да го замеря и пича ми вика, че той е 9v и пада, ти как въобще палиш??? Та в сервиза са приятелчета и имат подемник. Ако е нещо елементарно мога да ги помоля.
                              Kia Sportage 2.0 - 118k.s. ей ся ще си оправя и подписа че да се знае за каква джипка става въпрос.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво направих по Кията днес?

                                Първоначално публикуван от I_N_M Преглед на мнение
                                Колеги
                                Kia Sportage 2.0 - 118k.s. ей ся ще си оправя и подписа че да се знае за каква джипка става въпрос.
                                Тоя подпис и аз не мога да намеря!!! малко помощ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X