Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    Не е ли правилно първо да сложиш новите гуми,и тогава на стенд?
    Стенда си е стенд, баланс машината е за друго.

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Говоря за стенд на предния мост,баланса на гумите е друга работа.
      При разлика в размера на гумите,е задължително минаване на стенд преден мост.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Все си мисля, че софтуера на стенда е предвиден да работи с фабричния размер гуми и показанията с по-големи няма да са толкова коректни. От друга гледна точка, при положение, че няма да правя промени по окачването, размера на гумите не би трябвало да промени геометрията му. От тая гледна точка си направих стенда преди гумите. Поне и с леките коли до сега така съм процедирал, стенда да е винаги с фабричен размер на гумите. Може и да бъркам де, просто се водя от моята логика.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Защо да влияе размера на гумите върху геометрията напредницата?

          Всъщност какво се регулира по окачването на един стенд? Аз знам за хоризонталния ъгъл на колелата при волан в централно положение, успоредността на предните едно спрямо друго, успоредност на предните спрямо задните и вертикалният наклон на колелата ... Друго нещо?

          На нито едно от тези неща не се влияе от размера на гумите. Виж, повдигане на окачването, смяна на щанги, накрайници... те оказват влияние. Дори смяната на шарнири и тампони може да доведе до разлика, поради разлика в размерите.
          Последно редактирано от bullet_pk; 15-11-16, 08:04.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            Днес сутринта дядо коледа(иначе казано, куриера на спиди) ме зарадва с една доставка. Пристигнаха новите обувки на Кичка. Гумите са Kumho Roadventure AT KL78 215r15 REINF, иначе казано 215/80r15 подсилени. Бордовете им са двупластови, а частта с грайфера е 4 пластов, максималната товароносимост е 925кг на гума. Първи впечатления - имам чувството, че тая кола е правена за този размер гуми, а не за фабричните 205/70. Вози много по-добре, скоростите са някак по-логични(не знам дали ще ме разберете какво имам предвид). Това, което ме притесняваше е дали тези цели 83 коня са достатъчни, е няма особена разлика в ускорението и колата продължава да е съвсем адекватна за градско каране. Балансират се добре, почти никаква разлика в грамажите за джанта спрямо оригиналния размер. На пипане са много приятни, определено са по-агресивни от колкото изглеждат на снимка. Не опират никъде, както и се очакваше. Реален диаметър и височини не съм мерил, бях прекалено ентусиазиран. На хартия разликата в диаметъра е около 6см, визуално Кичка е доста по-висока(макар да е с има няма 3см), калниците не стоят като празни дупки. За момента са надути на 1.8атм, колкото дават и на оригиналния размер и ми се струва, че и за тези е добре(по този въпрос приемам мнения от хора с опит). И докато не съм забравил, гумите са с маркировка M+S, т.е. си вързах и гащите, ако законодателя реши, че трябва да бъдат изрично маркирани.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161115_131415.jpg
Прегледи:2
Размер:90.8 КБ
ID:5734670
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161115_131430.jpg
Прегледи:2
Размер:66.2 КБ
ID:5734671
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161115_131439.jpg
Прегледи:2
Размер:84.1 КБ
ID:5734672
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161115_150739.jpg
Прегледи:1
Размер:128.4 КБ
ID:5734673
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161115_150805.jpg
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:5734674
            Последно редактирано от McNicko; 15-11-16, 15:43.
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Честито!
              Добре и стоят.
              Със здраве да ги търкаляш!
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Благодаря
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  Хубав размер за нашите коли! Много безавариини километри желая.
                  Аз купих по книга 205/70/15 ама...леко са ниски. Здраве да е.
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                    Днес сутринта дядо коледа(иначе казано, куриера на спиди) ме зарадва с една доставка. Пристигнаха новите обувки на Кичка. Гумите са Kumho Roadventure AT KL78 215r15 REINF, иначе казано 215/80r15 подсилени. Бордовете им са двупластови, а частта с грайфера е 4 пластов, максималната товароносимост е 925кг на гума. Първи впечатления - имам чувството, че тая кола е правена за този размер гуми, а не за фабричните 205/70. Вози много по-добре, скоростите са някак по-логични(не знам дали ще ме разберете какво имам предвид). Това, което ме притесняваше е дали тези цели 83 коня са достатъчни, е няма особена разлика в ускорението и колата продължава да е съвсем адекватна за градско каране. Балансират се добре, почти никаква разлика в грамажите за джанта спрямо оригиналния размер. На пипане са много приятни, определено са по-агресивни от колкото изглеждат на снимка. Не опират никъде, както и се очакваше. Реален диаметър и височини не съм мерил, бях прекалено ентусиазиран. На хартия разликата в диаметъра е около 6см, визуално Кичка е доста по-висока(макар да е с има няма 3см), калниците не стоят като празни дупки. За момента са надути на 1.8атм, колкото дават и на оригиналния размер и ми се струва, че и за тези е добре(по този въпрос приемам мнения от хора с опит). И докато не съм забравил, гумите са с маркировка M+S, т.е. си вързах и гащите, ако законодателя реши, че трябва да бъдат изрично маркирани.
                    [ATTACH=CONFIG]890836[/ATTACH]
                    [ATTACH=CONFIG]890837[/ATTACH]
                    [ATTACH=CONFIG]890838[/ATTACH]
                    [ATTACH=CONFIG]890839[/ATTACH]
                    [ATTACH=CONFIG]890840[/ATTACH]
                    Честито, и драсни някой ред впечатления в темата за АТ гумите.

                    Ако при 205/70-15 ги дават на 1.8, тези не трябва да са по-твърди от 1.6.

                    Пробвай и сподели.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Стенда си е стенд, баланс машината е за друго.
                      Не!Правилно е сходимост да се регулира с гумите , с които ще кара возилото.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Честито! Много по-добре изглежда като запълни арката на калника.

                        От кой сайт ги поръча?
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Благодаря на всички!
                          Ще драсна и в темата за АТ гумите, но след като врътна малко повече километри, за да мога да дам по-точна оценка. Това за сега са само първи впечатления.
                          утре ще замеря с моя манометър на точно колко са ги оставили гумаджиите, имам им доверие, но око да види. Ще пробвам и на 1.6 как ще са. Така както са сега не подскача, вози меко и привидно стъпва добре. Единствено ме притеснява, ако я пусна на 1.6 да не почнат да лягат в завоите, гумата е доста висока и не особено широка все пак. За справка, стандартния размер на 1.6 и каране по асфалт почват да греят, което не е добре. Ще си направя експеримента все пак.

                          Гумите поръчах от Диана, там ги намерих най-изгодно. Не е реклама, отговарям на питането на колегата, да подчертая.

                          Забравих да спомена, че за толкова рядко срещан размер, дота е пресен, две от гумите са 2016, а другите две са 52ра седмица 2015. Съвсем в рамките на нормалното.

                          А за сходимостта, колата се движи в права линия, без отклонения, та би трябвало да е ок. Не знам споменах ли, но предницата беше събрана преди, усещаше се и даже се виждаше.
                          Последно редактирано от McNicko; 15-11-16, 19:21.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                            ...
                            Гумите поръчах от Диана, там ги намерих най-изгодно. Не е реклама, отговарям на питането на колегата, да подчертая.
                            ...
                            Така написано няма проблем. Забранени са линковете само
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Честито и от мен!Със здраве да ги търкаляш и една лепенка да не видят!!!Екстра изглеждат и по същия начин стоят на джипката,въобще супер са!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Извинявам се, имам DAEWOO Korando ... яка машина, за тази тема ли е или има друг раздел?
                                Че скъсах шарнирен болт на предно дясно колело и да питам откъде взимате части?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X