Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Писах ти на лично.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
      Предстои ми смяна на маслото в двигателя,искам да купя филтрите предварително.
      Някой да знае какви да търся,че в магазина в Раднево се чешат по главите.
      Казва свали старите,и ще ти дадем нови.Но аз не искам да ги купя от тях,че режат глави!
      Мога да си ги поръчам,но не знам какви.Ако бях запазил старите опаковки,нямаше да имам проблем.
      За Киата от подписа става въпрос.
      Благодаря!
      Като уточниш марката и номерата им ,ми ги прати ,да ги проверя при моя чиляк,и аз ще взема.

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        То не беше днес, а вчера, но рециклирах горната помпа на съединителя. В неделя установих проблема, след като първа и втора почти отказаха да влизат на място. След лудо търсене из Добрич, помпа налична никъде нямаше, намерих комплект гумички за рециклиране с доставка за същия ден от Варна и понеже ми беше спешно ги поръчах. Ако някой се чуди, помпата се сваля лесно, след като се откачи горивния филтър. Гумичките вътре също се сменят лесно с помощта на шило или много тънка отверка, за да ги принуди човек да влязат на място. Ново уплътнение, което стои между помпата и купето може да се изреже от подложка(изолация) за ламиниран паркет. Всичко става лесно и бързо.

        След ремонта се наложи да увелича хода на педала малко от ограничителя и да развия вилката на помпата почти до края, но колата се движи и работи безпроблемно. Скоростите влизат като по учебник. Отне ми около 2 часа обезвъздушаване, преди да разбера защо не иска да включи изобщо и чак тогава се сетих за вилката на помпята.

        Все пак вчера поръчах и нова помпа, днес ми я доставиха, та при първа възможност ще сваля рециклираната и ще си я оставя за резерв, а ще сложа новата.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
          След ремонта се наложи да увелича хода на педала малко от ограничителя и да развия вилката на помпата почти до края, но колата се движи и работи безпроблемно. Скоростите влизат като по учебник.
          Това не е добре.Очаквай проблеми.
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            Мда, очаквам ги, не е първата помпа, която рециклирам и знам, че това е временно решение, когато цилиндъра не е в перфектно състояние. Заради това и поръчах и нова, която мисля този уикенд да монтирам. Ако колата не ми трябваше спешно за днес, изобщо нямаше да се занимавам с рециклирането. Реших да споделя за колегите от по-малки градове, като мен, че има и временно решение при спешни ситуации до доставяне новите части.

            Всъшност, нямам представа къде трябва да стои педала спрямо останалите два. В момента е около 5мм над този на спирачката. Нямам познат с такава за да съпоставя. Преди рециклирането стоеше 5мм под спирачката.

            П.С. Само да вметна, съединителя отделя в както трябва, постепенно и в средата на хода на педала, не приплъзва. Подозирам, че поради износване по вътрешността на цилиндъра самата помпа не може да направи достатъчно налягане когато педала е на нивото на спирачката.
            Последно редактирано от McNicko; 16-02-16, 20:36.
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Това къде ще стои педала не се ли регулира от захвата на бронята на жилото?

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Първоначално публикуван от icecool Преглед на мнение
                Това къде ще стои педала не се ли регулира от захвата на бронята на жилото?
                Кое жило?
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  За педала на съединителя говоря. Няма жила, хидравличен е. Регулира се от вилката на горната помпа. Има и ограничител, колко високо да ходи самия педал. Реално, ако се удължи вилката(като при мен) трябва да се освободи малко и ограничителя, за да няма напрежение върху самия педал и от там върху аксиалния лагер и съединителя.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                    За педала на съединителя говоря. Няма жила, хидравличен е. Регулира се от вилката на горната помпа. Има и ограничител, колко високо да ходи самия педал. Реално, ако се удължи вилката(като при мен) трябва да се освободи малко и ограничителя, за да няма напрежение върху самия педал и от там върху аксиалния лагер и съединителя.
                    Въпроса беше към колегата,icecool
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      Предстои ми смяна на маслото в двигателя,искам да купя филтрите предварително.
                      Някой да знае какви да търся,че в магазина в Раднево се чешат по главите.
                      Казва свали старите,и ще ти дадем нови.Но аз не искам да ги купя от тях,че режат глави!
                      Мога да си ги поръчам,но не знам какви.Ако бях запазил старите опаковки,нямаше да имам проблем.
                      За Киата от подписа става въпрос.
                      Благодаря!
                      Бат Гошо,намерих едни стари опаковки,почти съм сигурен ,че са от кикъра -Филтрон ОР 558 и ОР 589,ще ги проверя и за цени.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Първоначално публикуван от Nikolay Staykov Преглед на мнение
                        Бат Гошо,намерих едни стари опаковки,почти съм сигурен ,че са от кикъра -Филтрон ОР 558 и ОР 589,ще ги проверя и за цени.
                        Благодаря!
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                          Благодаря!
                          А защо не се свържеш с колегата който продава и филтри http://www.offroad-bulgaria.com/show...64#post2908464 и да намери кои са за твоята и да ти прати?
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                            А защо не се свържеш с колегата който продава и филтри http://www.offroad-bulgaria.com/show...64#post2908464 и да намери кои са за твоята и да ти прати?
                            Ако знаех,че продава и филтри?
                            Човек се учи,вече ще знам!
                            Благодаря!
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Бат'Гоше, като се свържеш с Ники сподели после хавата, че и на мен ще ми трябват филтри. Да не питаме и двамата.
                              Аз съм пазарувал от него дискове и накладки.
                              Колегата е много коректен.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                                Бат'Гоше, като се свържеш с Ники сподели после хавата, че и на мен ще ми трябват филтри. Да не питаме и двамата.
                                Аз съм пазарувал от него дискове и накладки.
                                Колегата е много коректен.
                                За сега ползваме жокер,обади се на приятел!
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X