Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    П.П. Накрая разхода ме изненада приятно. С доста раздаване на газ - под 11/100 газ. Ако се кара леко ще падне под 9/100 предполагам.
    Това с разхода много зависи от налягането на колонката на която си заредил.
    Давам пример: 8.4л./100км с вкл. климатик извънградско -ихаааа. После на следващото пълнене 16л./100км.
    Трябва да гледаш налягането и да изчакваш да спре сама. Мен редовно посягат да ме откачат и после влиза още литър!!!

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Първоначално публикуван от I_N_M Преглед на мнение
      Това с разхода много зависи от налягането на колонката на която си заредил.
      Давам пример: 8.4л./100км с вкл. климатик извънградско -ихаааа. После на следващото пълнене 16л./100км.
      Трябва да гледаш налягането и да изчакваш да спре сама. Мен редовно посягат да ме откачат и после влиза още литър!!!
      Това съм го сметнал в грешката. Предния ден бях заредил до горе. На тръгване дозаредих на бензиностанция на която традиционно са с по-високо налягане - 6л. за 28км.. След като се върнах дозаредих, извадих 5% заради по-големите гуми и добавих добавих близо литър от препълването на другата бензиностанция - пак е около 11л..
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        Това съм го сметнал в грешката. Предния ден бях заредил до горе. На тръгване дозаредих на бензиностанция на която традиционно са с по-високо налягане - 6л. за 28км.. След като се върнах дозаредих, извадих 5% заради по-големите гуми и добавих добавих близо литър от препълването на другата бензиностанция - пак е около 11л..
        Без такива сложни изчисления )) извънградско 11 си е, засичал съм няколко пъти

        Ама това е за темата Колко ни харчат..
        Николай
        VITARA 1.6, 93 къса кабр
        КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Та, по темата и аз да кажа нещо
          Беше започнала да ми придърпва нещо /от подписа Киата/. Също, предницата постепенно взе да блъска повече, а и да люлее.. Спрях я от движение, докато осигуря финанси.
          Та, свещите плуваха в масло, едната очернена като от пробив, признаци на пробив от лулите на бобините.
          Горните носачи зле, единия ам протекъл, + тампоните на предната щанга, това излезе диагнозата.
          Подмяна
          Много съм доволен сега
          Мотора работи тихо, равномерно и спокойно.. Натискам газта на висока предавка и ниски обороти, ускорява си страхотно!
          Усеща се стегнато управление, няма друсане и дрънчене! Гот
          А, пропуснах. Губеше антифриз.. тест с надуване с помпа.. видя се струйка от един маркуч, която иначе се изпарява, иии...
          А, + допълване на фреон,, ето защо не духало студено

          Днес се разходих с удоволствие!
          Николай
          VITARA 1.6, 93 къса кабр
          КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            Преди малко минах и аз през процедурата със смяната на термостата. Колата преди няколко дена започна да позагрява яко и да изхвърля вода през разширителния съд. Сега вече се надявам да е ок.
            Последно редактирано от miros; 23-07-15, 13:03. Причина: правописни грешки
            KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
            08868пет4три18

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Миро провери ли виското?
              08888 седем шест 888

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Първоначално публикуван от yancho Преглед на мнение
                Миро провери ли виското?
                Не, но след смяната на термостата вече нямам проблем. Преди подмяната 4 км за 2 часа и половина с три почивки, а сега вече над 10 км тест без проблем.
                KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                08868пет4три18

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  Да се разпиша и в тази тема. Сутринта рано рано (в 9) сменихме меката връзка на генерацията. В люлинския сервиз на М-компл.... Доволен съм.
                  И си позачистих компа, че заради тая скъсана мека връзка ми набиваше грешки (нали уж е много умна колата).
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Появиха се дяволи в кията ми. Паля с натисната спирачка и газ,минималните обороти скачат на 1200 и така си стоят.
                    Гася паля,на ръчна спирачка без да пипам нищо друго минимални 800 оборота. Предполагам компютъра се побърква.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      Появиха се дяволи в кията ми. Паля с натисната спирачка и газ,минималните обороти скачат на 1200 и така си стоят.
                      Гася паля,на ръчна спирачка без да пипам нищо друго минимални 800 оборота. Предполагам компютъра се побърква.
                      Жена ми се прибра от село и пак същата работа,без да пипа нищо пали 1200 оборота празен ход,ще откача акумулатора на първо време,после ще
                      видим на къде.Или мех.ГНП или при майстора в....ще стане реклама.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Е,, аз вече съм с механична.

                        Мразя компове в МПСта.

                        Особено когато почнат да правят мизерии.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Е,, аз вече съм с механична.

                          Мразя компове в МПСта.
                          И аз ги мразя, но не знам за колко пари става въпрос?
                          А ги нямам,което е по-лошото.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            И аз ги мразя, но не знам за колко пари става въпрос?
                            А ги нямам,което е по-лошото.
                            При мен излезе към 450лв.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              И аз ги мразя, но не знам за колко пари става въпрос?
                              А ги ня мам,което е по-лошото.
                              Питал съм тук-там помпи се намират за около 200-300 лв.Ако искаш обади се , май знам накъде да те изпратя.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                При мен излезе към 450лв.
                                Какъв разход на гориво ти дава с мех.ГНП? Беше писал някъде, но не го намирам.
                                Последно редактирано от georgipetkov64; 27-07-15, 22:01.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X