Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Два датчика за температурата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Два датчика за температурата?

    Здравейте колеги,
    От известно време ме чопли въпроса защо имам 2 датчика за температурата, а нямам лампа. Колата е Спортидж 2.0ТДИ. Единия е с 2 крачета ( + и - с променливо съпротивление и е за стрелката на таблото, като подава сигнал и на помпата (компа.) и стои от горната страна на термостата. Втория е с едно краче и маса и стои под термостата. Каква работа върши той - загадка. И двата имат директен контакт с охлаждащата течност.
    Четох "юзер мануали" и ремонтни ръководства, зяпах при колеги с дизели и май никой няма лампа та за това ми стана странно за какво джанъм е този втория датчик. Какъв импулс подава и къде?
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Два датчика за температурата?

    Тази Кия с горен термостат и електрически вентилатор ли е?

    Коментар


    • #3
      От: Два датчика за температурата?

      Тоя с едната жичка е за таблото,другия за компа...
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        От: Два датчика за температурата?

        Сигурен ли си? Този с двете жички е с променливо съпротивление, респективно управлява стрелката, а другия не съм го мерил.
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • #5
          От: Два датчика за температурата?

          Прав е Калин. Ама пробвай де. На контакт пъхни тоя с двете крачета в гореща вода и най вероятно стрелката няма да мръдне. После същата проба на другия с едното краче и стрелката ще отчете температурата.
          Иначе и двата са с променливо съпротивление.
          Даже си мисля, че няма проблем да се мориш и да сваляш датчици, ами направо откачи буксата на тоя с едното краче и уреда на таблото няма да работи.
          Последно редактирано от Аndro 160; 21-09-14, 07:54.

          Коментар


          • #6
            От: Два датчика за температурата?

            Здрасти Андро, позагуби се напоследък.
            Проблема е такъв, че от известно време стрелката на температурата ми играе нагоре надолу. Четох някъде, че проблема е в датчика, но ми се ще да сменя правилния, а не грешния.
            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

            Коментар


            • #7
              От: Два датчика за температурата?

              Откачи буксата на тоя с едното краче и виж уреда работи ли. Ако не работи това е датчика. После замаси кабела и стрелката на уреда трябва да отиде на макс. Това значи, че уреда и веригата са ОК и проблема е в датчика, или в охл. система се случва нещо. Тогава може да го топиш във вряла вода и да гледаш какво се случва и да правиш изводи.

              Коментар


              • #8
                От: Два датчика за температурата?

                Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                Здрасти Андро, позагуби се напоследък.
                Проблема е такъв, че от известно време стрелката на температурата ми играе нагоре надолу. Четох някъде, че проблема е в датчика, но ми се ще да сменя правилния, а не грешния.
                Сменяй го овреме. заради един такъв датчик и известна доза мързел ме теглиха 130 км., 80 лв. и един ден труд назад.
                Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                freelander 1,8 2001g.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X