Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кия придърпва на ниски обороти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кия придърпва на ниски обороти

    При последното ми патуване, ми направи впечатление, че в ниските обороти се усеща придърпвяне. Още повече се изненадах, обаче когато на връщане 20 км преди да съм пристигнал, колата даде знак, че газта свършва. ТоИ маршрут съм го пътувал десетки пъти и със това количество газ което слагам, отивам и се връщам без проблем. Че ми остава и за 20 км градско.
    Според мен вариантиъе са 2, или мембраната на газовата(обилновена е) е за смяна. Последно я сменах преди около година.
    Или свещите са за смяна. И тах съм ги сменял преди година...
    Общо от както съм ги сменил, нямам повече от 2 3000 км

    Та кое да ремонтирам, мембрана или свещи

  • #2
    От: Кия придърпва на ниски обороти

    Кия ...Кия... ама мотор нещо малко подробнасти ...
    Може да си заредил някоя екзотична газ ...само ня газ ли придъпрва?

    Коментар


    • #3
      От: Кия придърпва на ниски обороти

      Смени газостанцията .

      Коментар


      • #4
        От: Кия придърпва на ниски обороти

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        Смени газостанцията .
        Мотора е 128 hp. Предимно я карам на газ, защото с бензина имам други проблеми с помпата и т.н.
        Наистина при последното патуване заредих от друго място, от което и преди съм зареждал, но знае ли човек.
        Ще пробвам с друга газ, и ако пак остане проблема ще му мисля....

        Коментар


        • #5
          От: Кия придърпва на ниски обороти

          Още нещо да допълня. Направи ми впечатление, че при едоо споране, от разширителния съд се чува нещо като бълбукане/врене/ което изчезна 5-6 минути след като бях спрял. На какво може да се дължи това?

          Коментар


          • #6
            От: Кия придърпва на ниски обороти

            На загряване.Може да не ти работи виското.Или да имаш някъде някакво запушване.
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              От: Кия придърпва на ниски обороти

              Запушване има със сигурност. Следва и спукване на главата. На главата има едни малки отвори за водата, които с течение на времето се запушват, дали от каране с вода, дали от слагане на разни добавки за спиране на течове. 16 клапановия монор е много податлив на пукане на глави, точно поради тази причина.
              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

              Коментар


              • #8
                От: Кия придърпва на ниски обороти

                А защо не газта от изпарителя да влиза при водата. Скъсана или дефектна мембрана! От там и завишения разход на газ. С какъв изпарител си?
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #9
                  От: Кия придърпва на ниски обороти

                  Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                  А защо не газта от изпарителя да влиза при водата. Скъсана или дефектна мембрана! От там и завишения разход на газ. С какъв изпарител си?
                  Ловато

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кия придърпва на ниски обороти

                    Моя съвет е първо да си ревизираш изпарителя, без значение от марката. После мисли всички други варианти които са ти казали колегите. Не познавам този мотор така че всичко което са написали колегите е възможно, но първо това.
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кия придърпва на ниски обороти

                      Може и една от двете бобини да е сдала багажа или кабел на някоя свещ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кия придърпва на ниски обороти

                        Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
                        Може и една от двете бобини да е сдала багажа или кабел на някоя свещ
                        Може, най лесно се хваща бобината със скенер, обаче проблема е, че тия на които буксата е в двигателния кош никой не може да ги чете. Тия с 16 пин-овата букса нямат проблеми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кия придърпва на ниски обороти

                          При мен наскоро се случиха и двете неща Сега поотделно:
                          Винаги зареждам догоре газ. Почти само на едни и същи места.. След едно зареждане, за около 40-50 км ми светна червено..? Заредих 25л !! /на друго място/, и карах доста повече Та, така..
                          Сега за придърпването. Усещах го в ниските обороти, много е неприятно, направо няма мощност. Да не пиша надълго, една свещ беше направила пробив. След смяна свещи, нямаше придърпване
                          Николай
                          VITARA 1.6, 93 къса кабр
                          КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X