Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Лада НИВА на Киа Спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

    Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
    Здравей Янко изчел съм цялата тема защото и аз се навих да търся Кия колебая се все още между Опел Фронтиера и Кия . Ти какво би ме посъветвал
    Извинявам се,че и аз се намесвам но за какво ще ползваш джипа?
    В отговора се крие истината!
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

      Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
      Здравей Янко изчел съм цялата тема защото и аз се навих да търся Кия колебая се все още между Опел Фронтиера и Кия . Ти какво би ме посъветвал
      Здравей,колега-Фронтера каква,с кой мотор?

      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        Извинявам се,че и аз се намесвам но за какво ще ползваш джипа?
        В отговора се крие истината!
        Предимно за асфалт и от време на време черни пътища няма да има калища и локви

        Коментар


        • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
          Здравей,колега-Фронтера каква,с кой мотор?

          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
          Бензин 2,0 не ми трябват мощни мотори но като каах още се колебая за марката фронтера ли да е или кия

          Коментар


          • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

            Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
            Бензин 2,0 не ми трябват мощни мотори но като каах още се колебая за марката фронтера ли да е или кия
            Мен лично ме притесняват цените на частите на Фронтера.Най-добре,ако си се насочил към Опел се позаинтересувай сериозно откъде пазаруват колегите с такива машини.За мотора 2.0-115к.с. си е чук,допотопния 2.4 също! КИА.....-точно аз какво да ти кажа за нея!?Както се знае от темите брах големи ядове с мотора,но това което се случи при мен е по ред предходни причини и като върна нещата назад,трябваше да се разделя с моя мотор още при закупуването на джипа-крива и многократно челосвана глава,крив блок!!!,ненормална компресия,оттам работа на мотора в екстремални условия....-разбирай детонационно горене и т.н. и т.н.И въпреки всичко имам резерви към тия мотори-(лично мнение).Иначе автомобила е много приятен и удобен за каране-тих салон,даже и при високи скорости,съвсем прилична проходимост след лифт и съответно гуми,здрава трансмисия,цените на частите се доближават до тези на Лада НИВА. Това е накратко.....-успех!

            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

              Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
              Бензин 2,0 не ми трябват мощни мотори но като каах още се колебая за марката фронтера ли да е или кия
              Бензин 2,0 се слага само на къса база на Фронтера А. Късата база отзад е тясна и неудобна. Много дървена задна седалка. Никакъв багажник, и като сложиш газова бутилка хептен изчезва. Мотора е слаб за това купе. Доста муден е джипа, дори със стандартни гуми.

              Аз лично, ако не е Кия, бих се насочил към към Терано.

              Всъщност, най-важно е да намериш запазен екземпляр. Защото за 3-4000 лв това е много трудна работа. Каквото и да вземеш за тия пари, после ще дадеш няколко хилядарки, за да го приведеш в приличен вид.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                Терано2 2.7 след 1996г. е правилното решение,дали ще намериш запазено е друг въпрос.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                  Спряга се тераното за всичко в нашия форум, ама как се търси неизгнило е друг въпрос... И дали няма да изгние за една зима до неузнаваемост след придобиването също не се знае... И возенето на тераното и пътното поведение не са за всеки. Ако се намери много запазена бройка на прилична цена си заслужава.

                  С паджерото е същата работа, питай какво да си купиш и получаваш насока към терано или паджеро в 99% от случаите и влизаш в неравностойна битка с ръждата...
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                    Спряга се тераното за всичко в нашия форум, ама как се търси неизгнило е друг въпрос... И дали няма да изгние за една зима до неузнаваемост след придобиването също не се знае... И возенето на тераното и пътното поведение не са за всеки. Ако се намери много запазена бройка на прилична цена си заслужава.

                    С паджерото е същата работа, питай какво да си купиш и получаваш насока към терано или паджеро в 99% от случаите и влизаш в неравностойна битка с ръждата...
                    За Терано незная,но на каталясали Паджерота се нагледах....-че и на бензиновите им искат от 7 бона нагоре.Затова и се принудих да сложа мотор на КИА-та.Засега ще в карам,въпреки че бях я насочил към вторични суровини....-ама поне шасито е като ново,а това не е като да е без значение....-особено извън пътя и то ден през ден!

                    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                      Има и други варианти,а моята Киа все още се продава.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                        Тази вечер прекарахме в гората.Имаше съревнование между къса и дълга КИА...

                        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                          И какъв е резултата от съревнованието Янко,нищо не споделяш?!?!

                          Коментар


                          • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                            Какво да кажа-престарахме се с избора на степен на трудност на терена и повече бяхме отвън,колкото отвътре. Късата КИА си е къса-доста по-добра геометрична проходимост,освен това и работи и ЛСД-то.За сметка на това пък е по-скоклива и нестабилна на стръмен фронтален наклон. Интересно беше...-не мога да давам газ още.Карам до 3000об/мин.,че на новия мотор му пуснах сегменти и биелни лагери.Ще гледам поне до към 3-4000км. да няма форсажи.

                            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                              Ще бъде интересно някой клип да пуснеш...Явно често си в гората
                              Панайот Бърдарски
                              0887 60 77 22

                              Коментар


                              • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                                Ще снимаме,като ходим през деня.В гората сме всяка седмица през поч.дни.Пропускаме само,когато техниката е строшена!

                                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X