Обява

Свий
Няма добавени обяви.

един лек проблем моля за съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • един лек проблем моля за съвет

    Здравей те, понеже си счупих инерционните хъбове,си закупих ръчни АВМ .смених ги преди десетина дни,нямаше проблем до вчера,когато ми падна предното колело,добре че карах бавно.Оказа се че ми се е развила централната гайка на оста,някой знае ли от каде да си намеря (закупя) такъв ключ за да ги затегна,че я завих само на ръка колкото да се прибера.Поръчах си стопорните ламаринки дано са ме разбрали и дами пратят каквото трябва че ми говориха за некви пластмаси с зъбчета отначало.

  • #2
    От: един лек проблем моля за съвет

    В комплекта на АВМ за Спортидж с автоматични хъбове ,освен кръглата гайка би трябвало да има и кръгла шайба с дупки за законтряне към гайката и език за към оста на главината.В комплекта за вакуумни ги няма.При теб какво имаше и какво и как си поставил?
    На инерционните(автоматични) хъбове законтрянето го прави перчатката.
    П.П.Не е първия случай на паднало колело от неправилен монтаж на ръчни хъбове.Обикновено за да се спестят едни 50лв се нанасят щети за няколкостотин...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: един лек проблем моля за съвет

      При мен се беше само разхлабила гайката. Аз свалих мойте хъбове AWM от друга Киа. Свалих автоматичните сложих новите и газ. След една седмица случайно видях, че предна дясна главина има голям луфт. Разглобих наново и тогава видях къде ми е грешката. Свалих и гайките с контрите от другата Киа и всичко се оправи.
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #4
        От: един лек проблем моля за съвет

        в комплекта нямаше гайка с контра пластина и за това се заблудих че не е нужно да се сменят

        Коментар


        • #5
          От: един лек проблем моля за съвет

          вчера си поръчах такава пластина с дупки и езиче.като дойде остава да си пробия отвори в гайката и да направя резби за захвата на пластината,понеже нямали такива гайки,само че незнам с какво да затегна централната гайка.

          Коментар


          • #6
            От: един лек проблем моля за съвет

            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            В комплекта на АВМ за Спортидж с автоматични хъбове ,освен кръглата гайка би трябвало да има и кръгла шайба с дупки за законтряне към гайката и език за към оста на главината.В комплекта за вакуумни ги няма.При теб какво имаше и какво и как си поставил?
            На инерционните(автоматични) хъбове законтрянето го прави перчатката.
            П.П.Не е първия случай на паднало колело от неправилен монтаж на ръчни хъбове.Обикновено за да се спестят едни 50лв се нанасят щети за няколкостотин...
            Здравей колега, в комплекта нямаше нито гайка нито законтряща пластина,а за 50 те лева нещо не разбрах

            Коментар


            • #7
              От: един лек проблем моля за съвет

              Значи е комплект за друг модел или друга година...
              Обикновено 50лв е поставяне на хъбове в сервиз...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                От: един лек проблем моля за съвет

                В сервиз ми ги сложиха.

                Коментар


                • #9
                  От: един лек проблем моля за съвет

                  Ми...върни се в сервиза.Със сериозна рекламация...сори.
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X