Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА НА СПОРТИДЖ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА НА СПОРТИДЖ

    Колеги,напоследък при високите температури ми прави впечатление,че след изгасяне на мотора охладителната течност в разширителния съд завира.Стрелката на температурата остава в средата на скалата,но ясно се чува шумене от разширителния съд.След ново запалване на мотора шуменето изчезва и след 1-2 мин работа и изгасване на мотора не се появява отново.Профилактично е сменена водната помпа при смяна на ремъци и ролки.Мотора е бензин 2 000 -1996 год.

  • #2
    От: ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА НА СПОРТИДЖ

    Като спреш, я остави да поработи на място минутка-две без газ, преди да я угасиш.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА НА СПОРТИДЖ

      Може би самия радиатор не се охлажда поради високата околна температура и спирането на перката със спиране на двигателя,или има затруднено охлаждане от запушване на радиатора ?

      Коментар


      • #4
        От: ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА НА СПОРТИДЖ

        Смени капачката на радиатора.

        Коментар


        • #5
          От: ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА НА СПОРТИДЖ

          Благодаря на всички отзовали се.Поръчах капачка в КИА-Ясен.Дано да се реши проблема с това

          Коментар


          • #6
            От: ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА НА СПОРТИДЖ

            Имах подобен проблем при мен решението беше капачка и почистване на радиатора. Закарах радиатора при един стар тенекиджия отвори радиатора и го мина със "шомпол"...
            Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
            Калоян Кирилов
            LZ2ZGT

            Коментар


            • #7
              От: ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА НА СПОРТИДЖ

              При мен това се реши като обезвъздуших много добре системата
              08888 седем шест 888

              Коментар


              • #8
                От: ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА НА СПОРТИДЖ

                Аз имах същият проблем, при мен с капачка не се оправи, след като случайно се наложи да сменя радиатора разбрах че е било от него. Според мен или много добре трябва да го почистиш или да го смениш, а също и със стария радиатор ми хвърляше водата докато бълбукаше.
                [URL="http://forum-lines.ru/"][img]http://forum-lines.ru/rez/ab99319.gif[/img][/URL]

                Коментар


                • #9
                  От: ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА НА СПОРТИДЖ

                  Ами сега със смяна на капачка.0.9 бара нещата се оправиха при същите условия на шофиране.Ще вдим насетне дали ще се сменя и целия радиатор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА НА СПОРТИДЖ

                    Уви проблема не се реши,както писах в по-горния си пост.Днес като спрях пред гаража след около 1 час шофиране,при изгасен двигател изхвърли антифриза през разшителния съд/не цялото количество около 1 литър/Двигателя не загрява,поне стрелката е на 50% на скалата.Парното работи,което значи че върти големия кръг,Дали не надува от прегоряла гарнитура и как да го диагностицирам?

                    Коментар


                    • #11
                      От: ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА НА СПОРТИДЖ

                      Парното работи на малкия кръг.Виж дали не надува и да прави въздушна възглявница и затова да не ти отчита стрелката.
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • #12
                        От: ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА НА СПОРТИДЖ

                        Първо почни от изпарителя ако има газ,при студен двигател,палиш и веднага пипаш маркуча към радиатора дали го надува веднага(както пи моя случай)вероятно е гарнитура,преди да разглобя главата надух през свещите с компресор,като превърташ всеки цилиндър да са затворени клапаните,гледаш в радиатора дали ще започне да навдига нивото и да бълбука,ако е малак пробива може да не покаже този метод.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА НА СПОРТИДЖ

                          Тази сутрин като влязох в гаража и отдолу нова локва от антифриз.Вмъкнах се с фенерчето и се видя теч от най- горната част на радиатора,която се закрива от охлаждащата перка.Явно от там е избил и съм останал с впечетленето,че е изхвърлил антириза през казанчето на разширителя.Но как така стана при изгасен вигател хич не ми е ясно?Явно е надул и е избил през най-слабото място,в случая изгнил радиатор.Утре съм при майстора

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X