Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз да се похваля с новата КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: И аз да се похваля с новата КИА

    Честито,със здраве да се ползва и много безпроблемни километри!

    Коментар


    • #77
      От: И аз да се похваля с новата КИА

      Благодаря,а дано.Вече е обслужена и регистрирана,резервоарът е пълен и предстои засичане на разход.
      Има едно досадно потропване и след проверка на цялата ходова част се оказа,че десният тампон на предния мост се е отлепил в периферията и има лек луфт.Ще умуваме така ли ще се кара,че смяната му е бая голяма гимнастика или ще взема да му подпъхна някаква уплътнява подложка белким се кротне за сега.Иначе като цяло колата е доста приятна и комфортна,автоматика работи много адекватно,гледам в Пловдив вали сняг на утре може и поведението и в снежни условия да тествам
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • #78
        От: И аз да се похваля с новата КИА

        Явно тези модели на Спортиджа не са много популярни тук,но ще гледам да поправя тази липса на информацияТа,тампоните на моста се оказаха доста елементарни за подмяна и за крупната сума от 20лв за брой без труда са подменени и двата.Вече няма тропане и скърцане.При вчерашната ми разходка с Кията обаче светна Chek!!!Няма промяна в работата, мощността,вървежа и т.н,ще търся днес някой да я чете.Във външните форуми споменават като честа причина за това не добре затегната капачка на резервоара,но това ми се струва леко странно,та ще видим.
        Някой знае ли дали тази кола има филтър за твърди частици?
        Последно редактирано от dvdimov; 12-01-19, 05:59.
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • #79
          От: И аз да се похваля с новата КИА

          Еми,продължавам сам да си пиша.
          Грешката се оказа неправилна работа на ЕГР,същата я имаше в паметта и при покупката на колата,тогава лампата на чека не светеше.Изчистихме я и викам да я караме така.Някой ако може да бъде полезен относно карането с неработещ ЕГР ще съм благодарен да сподели мнение.
          Забравих да спомена,че диагностиката показва същевременно коректна работа на ЕГР.На празен ход 90 и кусур процента,като пада май беше до 5 при подаване на газ.
          Последно редактирано от dvdimov; 12-01-19, 12:08.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • #80
            От: И аз да се похваля с новата КИА

            Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
            Еми,продължавам сам да си пиша.
            Грешката се оказа неправилна работа на ЕГР,същата я имаше в паметта и при покупката на колата,тогава лампата на чека не светеше.Изчистихме я и викам да я караме така.Някой ако може да бъде полезен относно карането с неработещ ЕГР ще съм благодарен да сподели мнение.
            Забравих да спомена,че диагностиката показва същевременно коректна работа на ЕГР.На празен ход 90 и кусур процента,като пада май беше до 5 при подаване на газ.
            Не се сърди,повечето тук сме със по старата модификация!За това и аз специално не мога да взема отношение!И на моята след
            последната интервенция ми свети чека и АBS,но това не променя по никакъв начин динамиката и карането и за това за сега си джиткам така,а и е много студено сега!При мен го отдавам на слабия акумулатор,защото откачам акумулатора и спира да свети,но при по студено време ако малко се затормози при палене и пак светка!!!Отначало ми вадеше очите,но вече свикнах и не ми прави впечатление!!!

            Коментар


            • #81
              От: И аз да се похваля с новата КИА

              Знам че е така не се сърдя,само констатирам.Заради пустият му климатик ще се разделяме със старата красавица иначе тази нямаше изобщо да я има.
              Да чекът пак светна,но проблеми с вървежа няма.Засякох и разхода, градско и балканско по сняг с припържване и буксуване закова на 10л,което на база прочетеното викам че е добре
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • #82
                От: И аз да се похваля с новата КИА

                Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                Знам че е така не се сърдя,само констатирам.Заради пустият му климатик ще се разделяме със старата красавица иначе тази нямаше изобщо да я има.
                Да чекът пак светна,но проблеми с вървежа няма.Засякох и разхода, градско и балканско по сняг с припържване и буксуване закова на 10л,което на база прочетеното викам че е добре
                Моята е предната версия,2002год. бензинова,вагон и е с климатик!При тези зимни условия при всяко прибиране и излизане от вкъщи включвам 4Х4 за около 400-500метра в едната посока и при тези лоши и непочистени селски пътища ми дава 13-14л. газ,на бензин не съм я засичал!!!

                Коментар


                • #83
                  От: И аз да се похваля с новата КИА

                  А бе няма как да харчи по малко,джип си е и си тежи,моята е 1570кг.по каталог!Само Ферозата ми харчеше по малко(10-11 газ),много не вярваха в тези мой твърдения,но както и да е,на нея и двигателя беше по слаб(1.6i. 97к.с) и по леко купе!Така че за КИА-та според мен ти е добър разхода!

                  Коментар


                  • #84
                    От: И аз да се похваля с новата КИА

                    Разхода и е повече от идеален,не съм се и надявал на по малко.Старата 2003 2,0 118кс е точно 10 газ,къса база е
                    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                    0878739299

                    Коментар


                    • #85
                      От: И аз да се похваля с новата КИА

                      Ама старата ти не се кара основно градско. Моята даваше разход от 10 извънградско до 18/100 газ в пловдивските задръствания. Иначе 10/100 нафта за новата ми се вижда множко. Едно късо Терано с 3.0 ръчка гори толкова. Но важното е да ви харесва и да не създава проблеми.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #86
                        От: И аз да се похваля с новата КИА

                        Да ти кажа на старата извънградският и преход е единственно между Пловдив и Асеновград,през останалото време е или в Пловдив в задръстванията или по пътя към с.Добралък,където почти като в градски режим особенно зимата със заключени хъбове и 4х4.
                        За разхода на "новата Кия"прочетох доста теми,в които коментират разход от порядъка на 12-15на 100 и затова този от 10л.ме изненада приятно,по надолу може и да може но със скорост до 80-90макс по магистралата.
                        И не,дългото Терано 3,0 гори толкова градско,на дълго ми е 8,5
                        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                        0878739299

                        Коментар


                        • #87
                          От: И аз да се похваля с новата КИА

                          Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                          ...
                          И не,дългото Терано 3,0 гори толкова градско,на дълго ми е 8,5
                          Това с ква скорост ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #88
                            От: И аз да се похваля с новата КИА

                            Нормално каране без особенно съобразяване.Пример магистрала 110-130 при изпреварване 140.Градско 50-70ако няма камери,извънградско 70-100.Т.Е нормално не го жаля зорлем
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • #89
                              От: И аз да се похваля с новата КИА

                              Хайде стига ме навивай за 3.0л Тъкмо уцелих на бройка. Вчера отстраних един "сериозен" проблем. Беше ми се скъсала тръбата на задното гърне на заварката. Въобще не съм усетил кога, никаква разлика в звука. Само тъпото отношение на майсторите ме ядоса, защото са много отворени. Но си намерих подходящ сервиз, където свършиха работата, точно както исках.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • #90
                                От: И аз да се похваля с новата КИА

                                Не че те навивам ама........абе по-добре си е направо като лека кола в сравнение с 2,7.Аз на моето му смених всички гърнета,тръби и меката връзка при едно момче на Карловско шосе срещу Вектата.Доволен съм,а и ме прие в официален почивен ден,нямаше никой и до обяд с мен се занимаваше.Само ми беше странно,че никъде не използваше скоби,а само заварки.
                                Стига,че ще объркаме местоположението на темата.Тук е за Кии.
                                П/С ела и покарай да видиш разликата
                                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                                0878739299

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X