Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с 4х4 на KIA Sorento

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с 4х4 на KIA Sorento

    Здравейте колеги.

    От около 6 месеца имам KIA Sorento 2,5 CRDI 2003г., а от толкова време страдам от безсъние и главоболие. Харесва колата и искам да си карам дълго време но........ от как съм я вземал само проблеми - по време на движение колата прекъсва, пресецва, придърпва или кой както си го нарича.
    Обиколих сумати сервизи в София - то не бяха дюзи; дебитомер; интеркулер; ЕГР клапан, и какво ли още не.

    Последно се оказа че се опитва да се включи 4х4 по време на движение. Колата е с автоматично включване на преден мост и като разкачиш моторчето на раздаткака всичко се оправя, все едно че е друга кола.

    Прегледаха датчиците за оборотите на преден и заден мост - не от тях.

    Та проблема е че никой не може да каже от какво се включва преден мост и се получава това предърпване.

    Молбата ми е, ако някой е имал подобен проблем и знае от какво се поражда същия да сподели.

    Предварително благодаря.

  • #2
    От: Проблем с 4х4 на KIA Sorento

    Я се обади, та да се разберем кога да я погледна.
    Не съм сервиз, ама имам някакъв опит с Кия.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с 4х4 на KIA Sorento

      Имаше тема по въпроса на колега от Германия.
      Има снимки на ремонта, който е направил сам, но не е просто - разглобява се разд. кутия,
      Посочени са и цени на частите и т.н.
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146634
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с 4х4 на KIA Sorento

        Колега да не е модулчето което включва 4х4,нещо да се е прецакало като на колегата само неговото не включва,а твоето да се мъчи да включи.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с 4х4 на KIA Sorento

          Благодаря за отговорите колеги, но колата е в поредния сервиз и от там ми казаха че не могат да ми помогнат с проблема, можели да ми разкачат предния кардан и да карам само на задно. Колко да им платиш за услугата, а бе мани!

          като я взема ще звънна.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с 4х4 на KIA Sorento

            Глупости!!! Колега провери си модула за включшане на 4х4.Намира се в ляво на краката на пасажера под мокета.В темата за модула на 4х4 на Киа Соренто съм сложил и снимки за местонахождението.Ако имаш възможност да вземеш от някой друг и да пробваш.Но аз съм сигурен че проблема ти е в него /ако разбира се наистина иска да включва 4х4 в движение/
            Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с 4х4 на KIA Sorento

              В този сервиз ми дадоха уверение че проблема не е механичен, и те имат съмнение за същия модул но не могат да го разчетат. Записал съм час за киа моторс, като казаха че могат да го разчетат и чак след това ще правя други упражнения.
              Все пак благодаря.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с 4х4 на KIA Sorento

                Не ти трябва да ходиш в сервиз на Киа.Просто отиди в някоя морга и си намери работещ модул,пробваш го и ако работи си ти.В сервиза ще ти вземат луди пари за да ти кажат,че трябва да се смени с нов
                Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с 4х4 на KIA Sorento

                  Първоначално публикуван от didolin Преглед на мнение
                  ...можели да ми разкачат предния кардан и да карам само на задно.
                  Защо? Като:
                  Първоначално публикуван от didolin Преглед на мнение
                  ...като разкачиш моторчето на раздаткака всичко се оправя...
                  Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с 4х4 на KIA Sorento

                    И двете букси ли разкачваш на моторчето, защото едната е и за магнита който включва предния мост при мен се реши проблема с нова верига от щатите. По принцип 99 процента проблема идва от веригата защото се е разтегнала.
                    Аз знам, че нищо незнам, НО другите и това незнаят!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с 4х4 на KIA Sorento

                      Абе, има и една друга екзотика, с която скоро се сблъсках и води до същите симптоми, ама в момента фърлям на боб... Спирачката има един датчик, който ако сработи елиминира газта. Идеята му е, ако натиснеш едновременно спирачка и газ, дава приоритет на спирачката. Ако тая макина се е прецакала и дава фалшиви сигнали се получава същото, което описваш. Само не знам би ли могло това да има връзка с раздатката...? Корифеите да кажат.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с 4х4 на KIA Sorento

                        Аз съм пробвал като натисна спирачката на D и дам газ започва да върти задните гуми. Поне при мен е така.
                        Аз знам, че нищо незнам, НО другите и това незнаят!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с 4х4 на KIA Sorento

                          Здравей колега,при мен проблема беше ,че при запалване веднага се вкючва 4х4 ,оказа се датчик на раздатката за предния мост. Как провери твоите ,четох че тези датчици могат да се проверят дали работят само с осцилоскоп, моята киа е 2.5 автоматик с две положения авто и бавни. Преди това майсторите ми казаха ,че проблема е в ел.блок за управление на раздатката,така че закупих такъв от автоморга .Цена 200лв, ако случайно ти трябва моя телефон е 0887 550 821.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с 4х4 на KIA Sorento

                            Първоначално публикуван от galin6971 Преглед на мнение
                            Здравей колега,..........
                            Дали от 2013г. не си е решил проблема?
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с 4х4 на KIA Sorento

                              Не ,че нещо ама колегата от 2013г сигурно вече си е намерил модул!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X