Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бобина Кия спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бобина Кия спортидж

    Някои може ли да ми каже как да замеря бубината на Sportage и какви стойности трябва да показва?

    Ето това е Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bobina+ignicao+kia+sportage+sao+paulo+sp+brasil__62904B_1.jpg
Прегледи:1
Размер:52.6 КБ
ID:6008352

  • #2
    От: Бубина Кия спортидж

    Мери се с мегер.

    Обикновено не прекъсват, нито първична, нито вторична намотка, а правят вътрешен пробив към корпус.
    Ефекта е колата пали и прекъсва от време на време.
    Като подадеш рязко газ ... повече.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: БОбина Кия спортидж

      Да продължа темата.
      Ходих днес на диагностика, и казаха, че проблема е в кабелите и "обувките" на бубините(а бобините са наред)
      Въпроса ми е от къде в BG мога да намеря
      http://www.rockauto.com/catalog/more...368&cc=1185915 и хубави кабели за свещи не държа да е точно NGK...
      И другия въпрос, как се казва това черното на български. Как точно да го търся?

      Коментар


      • #4
        От: Бобина Кия спортидж

        Лула трябва да е...

        Коментар


        • #5
          От: Бобина Кия спортидж

          Първоначално публикуван от Димо_73 Преглед на мнение
          Лула трябва да е...
          А някакви идеи къде може да се намери в БГ такава?

          Коментар


          • #6
            От: Бобина Кия спортидж

            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
            А някакви идеи къде може да се намери в БГ такава?
            Питай тука - 0896 722 322. През работно време. Мисля, че имат и кабели и лули и свещи.

            Коментар


            • #7
              От: Бобина Кия спортидж

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Питай тука - 0896 722 322. През работно време. Мисля, че имат и кабели и лули и свещи.
              Тук нямат само лули... Други идеи?

              Коментар


              • #8
                От: Бобина Кия спортидж

                БГ май никои не продава само лули, а не ми се мъкнат от чужбина защото е нерентабилно (20-30 лв ще е разликата да ви взема нови бобини заедно с лулите)
                Та, се чудя, какво всъщност може да и е на лулата,че да прави проблеми(ако прави). Представлява една гума (около 2мм) с една пружина и едно съпротивление... През гумата не вярвам да прескача искра (като нова е) по пружината не се вижда да има нагар,но като я отворя после пак ще проверя... А съпротивлението, мерих го минавa ток отделно му ударих и едни щкурки от 2-те страни за по-добър контакт...
                Та днес ще сменям само кабелите, отделно как ще прегледам и лулите за проблеми... Ако някои има някакви идеи как да станат като нови, нека да сподели...
                Всъщност мога да сменя тези съпротивления, но не ги знам какви са?!

                Коментар


                • #9
                  От: Бобина Кия спортидж

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  БГ май никои не продава само лули, а не ми се мъкнат от чужбина защото е нерентабилно (20-30 лв ще е разликата да ви взема нови бобини заедно с лулите)
                  Та, се чудя, какво всъщност може да и е на лулата,че да прави проблеми(ако прави). Представлява една гума (около 2мм) с една пружина и едно съпротивление... През гумата не вярвам да прескача искра (като нова е) по пружината не се вижда да има нагар,но като я отворя после пак ще проверя... А съпротивлението, мерих го минавa ток отделно му ударих и едни щкурки от 2-те страни за по-добър контакт...
                  Та днес ще сменям само кабелите, отделно как ще прегледам и лулите за проблеми... Ако някои има някакви идеи как да станат като нови, нека да сподели...
                  Всъщност мога да сменя тези съпротивления, но не ги знам какви са?!
                  Вкарай я в тъмен гараж, запали, отвори капака и напръскай с пулверизатора вода. То ще се види дали и къде е проблема.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бобина Кия спортидж

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Вкарай я в тъмен гараж, запали, отвори капака и напръскай с пулверизатора вода. То ще се види дали и къде е проблема.
                    Мислих за нещо такова. Ама маи при кията е почти невъзможно За да стигнещ до свещите трябва да демонтираш доста неща, включително металната част на въздуховода които пък е вързан с няколко маркуча, отделно и въздушната клапа е на него, от другата страна на маркуча кък са закачени, дебитомери (газова при мен)...
                    Та за сега варианта които виждам това да стане, е да разглобя всичко, да махна пластмасовия капак където са свещите и пак да си го сглобя... Но това ще го направя само в много краен случай...
                    Дано да се оправят нещата само с новите кабели...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бобина Кия спортидж

                      Имаш само да махнеш металната част над двигателя която е хваната с 3 болта и после махаш пластмасовия капак над свещите и си ти има нема 15-20мин

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X