Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен шум от предна дясна гума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен шум от предна дясна гума

    От известно време ми прави впечатление, едно свирене от предно дясно колело (Кia Sporgage). В един момент свири, в друг скърца, а в трети изхърква. Интересното е, че го прави когато си поиска. Примерно вчера и днес не се чува нищо, предишните 2 дена още с тръгването почна да свири...
    Смятах да я карам на майстор, обаче пък сега като няма никакъв шум, ме съмнява, че ще разбере за какво става въпрос...

    Миналия ден я вдигнах на крик, гумата си се върти свободно. Не усетих да има луфтове, само като я въртя в едната посока, и после в другата има някакъв луфт около четвърт оборот... Предполагам е свързано с зацепването на хъбовете...

  • #2
    От: Странен шум от предна дясна гума

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    От известно време ми прави впечатление, едно свирене от предно дясно колело (Кia Sporgage). В един момент свири, в друг скърца, а в трети изхърква. Интересното е, че го прави когато си поиска. Примерно вчера и днес не се чува нищо, предишните 2 дена още с тръгването почна да свири...
    Смятах да я карам на майстор, обаче пък сега като няма никакъв шум, ме съмнява, че ще разбере за какво става въпрос...

    Миналия ден я вдигнах на крик, гумата си се върти свободно. Не усетих да има луфтове, само като я въртя в едната посока, и после в другата има някакъв луфт около четвърт оборот... Предполагам е свързано с зацепването на хъбовете...
    Много е вероятно да трябва да се почистят. И при мен беше така, но с почистване и лека смазка, всичко се оправи.

    Коментар


    • #3
      От: Странен шум от предна дясна гума

      Вероятно проблемът е комплексен.Аз бих проверил хъбовете и иглените лагерчета от задната страна на шенкела.Ако хъба по някаква причина е зацепен от време на време,а лагерчето пък е фирясало...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        От: Странен шум от предна дясна гума

        Днес ходих днес да я гледат, оказа се, че при пълен ляв вътрешната част на дясната гумата опира в щангата долу(с оригиналните кие-ви джанти съм).
        Та майстора каза, че може причината да е в подигането отзад. В момента отзад съм с опелови пружини а отпред не съм я барал и муцуната и гледа надолу...
        Освен това видяхме, че джантата е прекалено близо до "шарнира" в горната си част(на около сантиметър) и при клатушкане е възможно направо да се стържат в него

        Дали проблема е там, и ако сменя предните пружини ще се оправи положението?

        Коментар


        • #5
          От: Странен шум от предна дясна гума

          Хъбовете какви са?

          Коментар


          • #6
            От: Странен шум от предна дясна гума

            То,кога точно стържи и вие,че за завои в горните постове не се споменава.Киата има ограничителни за завиване болтове.Вероятно са смачкани или изкривени.Може и да не са регулирани.Къде се намира тази кола?
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              От: Странен шум от предна дясна гума

              Относно хъбовете от първите са (маи се водят инерционни - Киата е 96 година) като на единия му е правено нещо. Някакви болтове са завивани.

              Наистина проблема е комплексен. Проблемите с виенето започнаха в големите дъждове, когато се наложи да карам 20 см "реки". Само това с опирането на думата не знам кога е започнало. Но мисля, че преди повдигането го нямаше. Незнам защо имам чувството, че понеже кията е вдигната отзад, цялата тежест пада отпред и от там идва целия проблем... Вчера гледахме тези ограничителни болтове, не се вижда нищо да е разместено, болта да е изпуснал или нещо такова.

              Ето малко снимки на Киата отдолу

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kia-otdolu.jpg
Прегледи:1
Размер:130.4 КБ
ID:5427971Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05518.jpg
Прегледи:1
Размер:108.1 КБ
ID:5427970


              И още нещо да попитам. Понеже явно ще слагам отпред пружини от MB 190 (по меките). Дали ще са необходими допълнителни метални подложки върху пружините отпред, и ако да, колко мм? Това на снимките и е височината в момента...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05509.jpg
Прегледи:1
Размер:168.6 КБ
ID:5427967Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05512.jpg
Прегледи:1
Размер:76.1 КБ
ID:5427968Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05514.jpg
Прегледи:1
Размер:86.5 КБ
ID:5427969

              Коментар


              • #8
                От: Странен шум от предна дясна гума

                А този горен шарнир,който си посочил в червено не се ли е разпаднал още?Че прилича на полуизлязъл от ябълката...Преглеждал ли го е някой?
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  От: Странен шум от предна дясна гума

                  Само прилича. Шарнирите са здрави маи му е скъсана гумичката.... Какво ти е мнението по другите ми въпроси?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странен шум от предна дясна гума

                    Провери си маслото в предния диф.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странен шум от предна дясна гума

                      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                      ... В един момент свири, в друг скърца, а в трети изхърква...
                      А дали не е по-топла джантата от останалите? А след "просвирването"- ако чукнеш спирачките не се ли оправя? Тегли ли волана на дясно?
                      Въпросите са ми свързани със състоянието на накладките и спирачният апарат.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странен шум от предна дясна гума

                        Не се занимавай с други пружини отпред,направи си фланци 30-40мм и си готов с повдигането....
                        За хъбовете не разбрах какви болтове са навивани,да не са зацепени постоянно? Като въртя гумата полуоската въртеше ли се?
                        Ако е така свиренето е ясно-иглени лагери.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странен шум от предна дясна гума

                          Маслото го смених и в заднив и в предния миналата седмица.
                          Не е проблема със спирачките, свалахме гумата и гледахме миналия ден... И всичко си се въртеше перфектно според маистора.
                          Най-вероятно проблема е в този иглен лагер... Хъбовете са наистина са постоянно зацепени...

                          @Димо_73
                          С повдигането на предницата, дали ще се промени разстоянието между шарнира и гумата?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Странен шум от предна дясна гума

                            я вземи отиди при Соти /Нинджа1/ да я види и ще спреш да се чудиш от къде е. само не го слушай, като почне да ти обяснява колко ощо може да се вдигне кияка
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #15
                              От: Странен шум от предна дясна гума

                              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                              Маслото го смених и в заднив и в предния миналата седмица.
                              Не е проблема със спирачките, свалахме гумата и гледахме миналия ден... И всичко си се въртеше перфектно според маистора.
                              Най-вероятно проблема е в този иглен лагер... Хъбовете са наистина са постоянно зацепени...

                              @Димо_73
                              С повдигането на предницата, дали ще се промени разстоянието между шарнира и гумата?
                              Няма да се промени,но то си е нормално разстоянието....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X