Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сваляне на катализатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сваляне на катализатор

    Решил съм да махна катализатора, но се чудя какво да сложа на негово място.Колата е Спортидж 2001г.2000сс.ТДИ.Вариантите са: 1.друг стар катализатор на който му е махнат елемента и който да седи там само за пред "държавните органи". 2. резонаторно гърне. 3. парче тръба, но ме притеснява с колко ще се повиши шума.
    Ако някой е правил подобна "гимнастика"моля да сподели какви са били резултатите?
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Сваляне на катализатор

    Колега, каквото и да сложиш, няма да има голяма разлика в звука, при положение, че другите гърнета са си на място. Като цяло за дизел повечето хора май предпочитат резонаторно гърне, но то ще е и малко по-скъпо.
    Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
    0886/872-646

    Коментар


    • #3
      От: Сваляне на катализатор

      Най-лесно става с мека връзка и ако изпускателната система е изправна едва ли ще усетиш разлика.

      Коментар


      • #4
        От: Сваляне на катализатор

        Само в скоба да кажа за тези с ТДИ-тата на които им е запушен катализатора (като мен).В София има едно място на което за моя катализатор с номер К 04 R дават 180 лв. стига да е здрав и с металния корпус.Аз го открих случайно и на интересуващите се ще им кажа къде е на Л.С. за да не се сметне като реклама, но аз лично смятам, че тази цена е повече от добра и като го махна за тези пари мога да си купя някой джаджи по колата...
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • #5
          От: Сваляне на катализатор

          Слагай тръба за дизел особено с турбо нямя да разбереш да има разлика в шумът.Свалил съм доста катализатори и го казвам от опит

          Коментар


          • #6
            От: Сваляне на катализатор

            Колебая се между тръба и хубаво резонаторно гърне.Разликата май е само в парите.
            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

            Коментар


            • #7
              От: Сваляне на катализатор

              Ами и аз мисля, че кой знае каква разлика в звука няма да усетиш така че ... вече както ти си прецениш
              Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
              0886/872-646

              Коментар


              • #8
                От: Сваляне на катализатор

                Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                Само в скоба да кажа за тези с ТДИ-тата на които им е запушен катализатора (като мен).В София има едно място на което за моя катализатор с номер К 04 R дават 180 лв. стига да е здрав и с металния корпус.Аз го открих случайно и на интересуващите се ще им кажа къде е на Л.С. за да не се сметне като реклама, но аз лично смятам, че тази цена е повече от добра и като го махна за тези пари мога да си купя някой джаджи по колата...
                До колкото чух скоро в БГ ще влезе закона за катализаторите, а те са скъпи. Ако приемеш съвет, слагай каквото искаш, но си запази ката , че после да не плащаш тройно пак да си го откупуваш...........
                Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                Коментар


                • #9
                  От: Сваляне на катализатор

                  По принцип си прав, но моя така или иначе е запушен и не работи както трябва.Това ако му направят тест за изгорелите газове така или иначе веднага ще се разбере.Тук става дума за вече доказано неработещ катализатор който само почва да пречи.
                  Колкото до закона(ако изобщо стане реалност) значи всички коли без катализатор да се спрат от движение-нещо което дори в Германия не е станало до колкото ми е известно.Далеч съм от идеята да махам здрав катализатор -все пак и аз го дишам тоя въздух, просто се наложи.
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сваляне на катализатор

                    Махнал съм катализатора преди 3г. и има само тръба на негово място тъй че до сега никакви проблеми.
                    Само да не се уплашиш как ще пуши в началото докато издуха натрупаните сажди.
                    А вчера минах редовно на преглед и никой не се усъмни че нямам катализатор,тъй че не се притеснявай и за това.
                    Кия Спортидж 2000тди
                    Всеки шут отзад-е крачка на пред

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сваляне на катализатор

                      Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                      По принцип си прав, но моя така или иначе е запушен и не работи както трябва.Това ако му направят тест за изгорелите газове така или иначе веднага ще се разбере.Тук става дума за вече доказано неработещ катализатор който само почва да пречи.
                      Колкото до закона(ако изобщо стане реалност) значи всички коли без катализатор да се спрат от движение-нещо което дори в Германия не е станало до колкото ми е известно.Далеч съм от идеята да махам здрав катализатор -все пак и аз го дишам тоя въздух, просто се наложи.
                      Да, в Германия не са забранени, но данъка за такава кола е непоносим, има ограничения за каране в градовете, пък и преглед трудно се минава Не е нужно да се забранява нещо, за което има доста други начини да накарат хората да се откажат. А за хора хванати, че са си махнали ката , и не са го регистрирали а, си карат със данък като за кат, наказанията са големи. А че това ще влезе в БГ като закон, не се съмнявам, ако разбира се не излезнем от ЕУ
                      С прегледите вече се случи, с книжките ...............
                      Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X